Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Birmingham
Birmingham
 
To miasto w Wielkiej Brytanii w hrabstwie West Midlands. Jest drugi po Londynie co do wielkości ośrodkiem metropolitarnym. Obecnie Birmingham jest stolicą brytyjskiego przemysłu samochodowego, a od roku 1976 także centrum targowym. Znajdują się tu między innymi siedziby takich zakładów, jak "Rover" i "Cadbury".
 
Do Birmingham można dojechać wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Anglii  wykonywane przez autokary, autobusy  Delta Travel, Eurobus-Eurolines Polska, Interbus-Sindbad, Polonia Transport, Sindbad. Tanie bilety autokarowe z i do Birmingham - Anglii można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 400zł w jedną stronę bez uwzględniania żadnych zniżek. Bilet Autokarowy do Birmingham w obie strony kosztuje okolo  550zł w zalezności od miasta wyjazdu. Od wymienionej ceny mogą być stosowane zniżki dla pasażerów w różnych grupach wiekowych. Aktualny rozkład jazdy autobusów do Anglii jest zamieszczony w wyszukiwarce dostępnej na naszej stronie.
 
Głównymi przystankami autobusowymi wykorzystywanymi przez autokary wymienionych wyżej przewoźników są: BIRMINGHAM, Moor Street near Railway Station;  BIRMINGHAM, Bus Stop na Rea Strees obok starego dworca;   BIRMINGHAM, Coach Stn, Mill Lane, Digbeth;  BIRMINGHAM, Bus Stop na Rea Street k/ dworca National Express.
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
 
Birmingham Airport (kod IATA - BHX, kod ICAO - EGBB)
Lotnisko położone 13 km od Birmingham. przy autostradzie A42. Jest szóstym co do wielkości lotniskiem Anglii.
Do dyspozycji pasażerów są dwa terminale pasażerskie i jeden towarowy. Budynki terminali  są połączone pasażem  (“The Millennium Walkway”) i oferują wiele usług oraz udogodnień w tym restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, obiekty działalności gospodarczej i centra informacji.
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
Birmingham jest miastem nowoczesnym i nie ma tu wielu zabytków z początków istnienia miejscowości. Większość zabudowań, to nowoczesne miejskie domy, pomiędzy które wplecionych jest trochę starszych kamienic i budynków urzędowych. Jedną z największych nowoczesnych konstrukcji jest usytuowana na Placu Victorii fontanna "River", którą mieszkańcy potocznie nazywają "The Floozie in the Jacuzzi". Miasto jest symbolem postępu.W tym miejscu po raz pierwszy zaświeciła się lampa gazowa, tutaj James Watt stworzył swój ponadczasowy silnik parowy, tu też wykonano pierwsze zdjęcie przy użyciu promieni roentgena. Na przedmieściach miasta wychował sie sam pan Tolkien - autor "Władcy pierścieni", a okolica, w której mieszkał stała się inspiracją do stworzenia świata hobbitów. Tu również narodziły się takie gwiazdy jak Led Zeppelin, Black Sabbath czy Electric Light Orchestra.
 
Birmingham to miasto kanałów. Dawniej stanowiły one specyficzną sieć transportową, dziś służą raczej jako atrakcja turystyczna , a na ich obrzeżach można pooglądać XIX-wieczne wiktoriańskie domy abo skorzystać z oferty nocnego życia miasta. Spośród typowych zabytków  najciekawsza jest Katedra świętego Chada, wybudowana w połowie XIX wieku i będąca do dziś główną katolicką świątynia miasta, Katedra św. Filipa - wpisana na listę najważniejszych zabytków Anglii,   skansen Back-to-backs, przedstawiający starannie odrestaurowany zaułek , który ukazuje typowe życie robotniczych rodzin dawnego Birmingham; Dzielnica Jubilerów, gdzie kwitnie rzemiosło obróbki metali szlachetnych, Serehole Mill to stary, dwustuletni młyn otwarty dla ruchu turystycznego, Perrott's Folly - dom myśliwski z ośmiokątną wieżą, park atrakcji Cadbury World - powstały na miejscu dawnej wsi właściciela fabryki, dwa place: Victoria Square i Chamberlain Square z licznymi starymi budynkami, operą i biblioteką.
 
Birmingham jest ważnym centrum przemysłowym i handlowym Anglii. Szczególnym symbolem jest zbudowany kilka lat temu dom handlowy mall Bull Ring, pokryty 15 tysiącami srebrzystych dysków. Z tego miejsca wywodzi się też City of Birmingham Symphony Orchestra, jedna z najlepszych orkiestr symfonicznych świata, z siedzibą w Symfony Hall, niezwyklej nowoczesnej sali koncertowej. Można także zwiedzić muzeum czekolady i muzeum Tolkiena. Birmingham to także centrum polityczne i akademickie z licznymi szkołami i trzema uniwersytetami oraz siedziba bardzo licznej Polonii.
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.