Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Coventry
Coventry
 
to miasto w środkowej części Wielkiej Brytanii w hrabstwie West Midlands. Co do wielkości jest 9 miastem w Anglii. Coventry znajduje się w odległości 153 km na północny zachód od Londynu i 31 km na wschód od Birmingham.
 
Coventry położone jest blisko dróg szybkiego ruchu M6, M69 i M40 oraz autostrad A45 i A46. Coventry połączone jest także z Londynem i Birmingham koleja West Coast Main Line, kursującą także do Nuneaton przez Bedworth. Do Coventry mozna dojechać wykorzystując autokary, autobusy, linie Delta Travel, Eurolines PolskaInterbus, Sindbad, Polonia Transport. Przewozy autokarowe do Coventry są wykonywane 5 razy w tygodniu tj. w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty w zależności od wybranego miasta wyjazdu w Polsce.
 
 
Kluczowym przystankiem dla wymienionych autokarów - przewoźników w Coventry jest :  COVENTRY, Fairfax St. przy Restauracji Prague;  COVENTRY, Zatoka przy Fairfax Street.
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
W pobliżu Coventry znajduje się lotnisko Birmingham International Airport, odległe 17 km na zachód od centrum oraz lotnisko w Bagninton, położone 8 km na południe od miasta.
 
 
 
 
 Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
Coventry Airport (kod IATA - CVT, kod ICAO - EGBE)
Lotnisko posiada na razie jeden terminal pasażerski
Coventry Rail Station jest zaledwie 15 minut drogi od lotniska Coventry, z którego kursuje autobus 737zatrzymujący się tuż przy stacji. Lotnisko położone jest przy autostradzie A46.
Centralne położenie lotniska na terenie Wielkiej Brytanii, w pobliżu autostrad, czyni ten port lotniczy atrakcyjnym do wyjazdów do Londynu oraz miast w pobliżu.
 
W Coventry warto zobaczyć:
 
1. Katedrę , która jest jedną z nowocześniejszych na świecie i zbudowana została po II wojnie światowej w miejsce starożytnej budowli, gdyż XIV wieczny kościół był w dużej mierze zniszczone przez bombardowania niemieckie, zostawiając tylko zewnętrzne mury i wieżę. Wieża św Michała ma 303 ​​metry wysokości i jest uważana za trzecią najwyższą iglicę katedralną w Anglii, po Salisbury i Norwich. Iglica zniszczonej katedry stanowi jedną z "trzech wież", które dominuje w panoramie miasta od 14 wieku, inne to te z Christ Church (z których tylko wieża przetrwała) oraz Kościoła Św. Trójcy (który jest nadal w użyciu ).W katedrze znajdują się tkaniny "Chrystusa w chwale" wykonane przez Grahama Sutherlanda. 
 
2. Herbert Art Gallery and Museum jest głównym galerii w centrum miasta.
 
3. Lunt Ford położony 4 mile od miasta w Baginton, będący zrekonstruowanym rzymskim fortem.
 
4. Coventry Transport Museum - które posiada największy zbiór brytyjskich pojazdów drogowych na świecie. Najbardziej godne uwagi eksponaty to Thrust2 i Thrust SSC.
 
5. Muzeum zegarmistrzostwa - położone w Spon
 
6. Muzeum policji - położone w Little Park Street , które jest podzielone na dwie części - pierwsza z dziejów miasta, policji i innych kompilacji niektórych z najbardziej niezwykłych, ciekawych i makabrycznych spraw z historii.
 
7.Warwick Arts Centre -  obejmujące galeria sztuki, teatr, salę koncertową i kino. Jest drugim co do wielkości centrum sztuki w Wielkiej Brytanii, po Londynie
 
8. Ricoh Arena - położony 5,6 km na północ od centrum miasta,  FC Stadion jest także używany do przeprowadzania dużych koncertów rockowych dla niektórych z największych na świecie sław. Jest również jednym z miejsc wybranych do wydarzeń piłkarskich na Igrzyska Olimpijskie 2012.
 
 
Coventry rozwinął sie przemysł motoryzacyjny. Miasto posiada takzę dwa uniwersytety Coventry University i University of Warwick.
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.