Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Liverpool
Liverpool
 
 
to miasto położone na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii, w odległości około 340 km od Londynu, na północnym brzegu estuarium rzeki Mersey (pod którym biegną dwa tunele do miasta Birkenhead). Jest siedzibą hrabstwa  Merseyside i zamieszkuje je  500 tysięcy mieszkańców.
 
Liverpool jest drugim po Londynie ośrodkiem portowym Wielkiej Brytanii, a także jednym z najważniejszych takich ośrodków w historii ( handel niewolnikami oraz handel z Ameryką). Jest ośrodkiem przemysłowym ( przemysł paliwowy, samochodowy i elektroniczny), kulturalnym i naukowym.
 
 
Do Liverpoolu można dojechać  wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Anglii  wykonywane przez autokary, autobusy  Interbus oraz Sindbad. Połączenia autobusowe do Liverpoolu są wykonywane głównie w soboty przez tych przewoźników.    Tanie bilety autokarowe z i do Liverpoolu - Anglii można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 450zł w jedną stronę. Od wymienionej ceny możliwe jest zastosowanie zniżek dla pasażerów z tytułu ich wieku. Aktualny rozkład jazdy autobusów do Anglii - Liverpoolu jest zamieszczony w wyszukiwarce na naszej stronie internetowej.
 
 
Głównym przystankiem wykorzystywanym w Liverpool przez autokary, autobusy wymienionych przewoźników jest:  LIVERPOOL, Fraser Street near Coach Station.
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
 
 
 
 
Liverpool to niezwykle ważny węzeł kolejowy, drogowy i lotniczy, o znakomitej komunikacji nie tylko ze stolicą i pobliskim Manchesterem ale również z północną Walią i południową Szkocją.
 
 
Port lotniczy Liverpool im. Johna Lennona.
Jest oznaczony kodami (IATA - LPL, kod ICAO - EGGP)
 
Port lotniczy w Liverpool jest położony około 12 km na południowy wschód od centrum Liverpool, w dzielnicy Speke, od której wziął swoją pierwotną nazwę – Speke Airport. Podczas II wojny światowej znany był pod nazwą RAF Speke.
 
Liverpool Airport należy do najbardziej uczęszczanych lotnisk w Wielkiej Brytanii. Lotnisko to jest dobre na krótkie wypady do miasta. Wszystkie loty pasażerskie obsługiwane są przez jeden terminal.
 
Lotnisko Liverpool wykorzystywane jest zarówno przez tanich przewoźników do wykonywanych lotów krajowych, międzynarodowych oraz międzykontynentalnych. Linie posiadające jeden ze swoich węzłów komunikacyjnych na lotnisku Liverpool to: easyJet,  Ryanair oraz  Wizz Air.
Główny ciężar ruchu liniowego tradycyjnych linii lotniczych przejął leżący w niewielkiej odległości międzynarodowy Port Lotniczy Manchester.
Z Polski do Liverpoolu można dolecieć z  lotnisk w  Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.
Na lotnisko można dostać się autobusem, pociągiem bądź taksówką. Istnieje również możliwość wypożyczenia na lotnisku samochodów.
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
W mieście warto zobaczyć:
 
1. Ślady Beatlesów - To tutaj narodził się zespół The Beatles i występował w klubie The Cavern. Fani przyjeżdżają do Liverpoolu z całego świata by odwiedzić kultowe miejsca związane z zespołem - takie jak choćby ten klub -  Cavern Club gdzie 21 lutego 1961 roku zespół miał swój debiut czy zwiedzić poświęcone im muzeum - The Beatles Story. Miejscem prawdziwego kultu są także domy, w których mieszkali i wychowywali się Sir Paul McCartney oraz John Lennon.
 
2. Muzeum Okrętów Wojennych - W Liverpoolu mieściła się główna kwatera najdłużej kampanii wojennej - Bitwy o Atlantyk. Do dziś można tutaj ogladać największy zbiór okrętów wojennych XX wieku w Wielkiej Brytanii na półwyspie Wirral, w tym między innymi wyciągnięty po 48 latach jeden z zatopionych niemieckich U-bootów. Warto także zobaczyć eksponaty znajdujące się w historycznych budynkach Albert Dock Merseyside Maritime Museum.
 
3. Cunard, Port of Liverpool oraz Royal Liver - Liverpool to perła brytyjskiej architektury. Majestatyczne budynki Trzech Gracji - Cunard, Port of Liverpool oraz Royal Liver ukończone w 1911 roku, będące kiedyś symbolem potęgi imperium brytyjskiego. Royal Liver jest prawdopodobnie najbardziej znana konstrukcją architektoniczna w mieście i  jednocześnie pierwszy wieżowiec w Wielkiej Brytanii. Na szczycie dwóch wież wieńczących ten budynekznajdują się mierzące 6 metrów mityczne ptaki Liver Birds - symbol Liverpoolu. Według legendy dzień, w którym odlecą będzie ostatnim w historii miasta. Z kolei zegary znajdujące się na każdej z tych wież to największe elektrycznie napędzane zegary w Wielkiej Brytanii.
 
4. Liverpool Cathedral i Metropolitan Cathedral - znajdujące się przy jednej ulicy (Hope Street) dwa kościoły, prawdziwe architektoniczne dzieła Liverpoolu czyli największa w Europie anglikańska świątynia - bazylika Liverpool Cathedral, oraz nowoczesna Metropolitan Cathedral, która szczyci się największymi na świecie witrażami.
 
5. Anfield Road -  siedziba dwóch znanych klubów piłkarskich: Liverpool F.C. ("The Reds") i Everton F.C. ("The Toffees") znajduje się właśnie w Liverpoolu.  Klub Liverpool F.C. jest najbardziej utytułowanym angielskim klubem piłkarskim, a jego siedziba Anfield Road – to jeden z najbardziej znanych stadionów piłkarskich.
 
6. Wyścigi konne - odbywające się na na torze Aintree-  Grand Nationa, a także  oraz krykiet, golf i tenis.
 
7. University of Liverpool - położony w sercu miasta prestiżowy uniwersytet założony w 1881 r. W dużej części dzięki niemu Liverpool słynie z różnorodności kulturowej i bogatego nocnego życia dziesiątków tysięcy studentów.
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.