Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Londyn
Londyn
 
jest jednym z największych miast świata a trzecim co do wielkości miastem Europy, po Moskwie Stambule, ale przed Paryżem. Londyn jest największym miastem finansowym świata, skupiającym kilkaset banków, towarzystw ubezpieczeniowych i największą giełdę.
 
Londyn jest wielkim węzłem komunikacji drogowej, krzyżuje się tam dziewięć autostrad oraz pięć innych ważnych dróg krajowych. Wszystkie połączone są z autostradą M25, która tworzy pierścień wokół miasta.
 
Do Londynu można dojechać wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Anglii  wykonywane przez autokary, autobusy  Agat., BTZ-PTTK Katowice A.T, Delta Travel, Ecolines, Eurolines Polska, Interbus, PKS Warmia, Polonia Transport, Sindbad.   Tanie bilety autokarowe z i do Londynu - Anglii można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 350zł w jedną stronę. Od wymienionej ceny możliwe jest zastosowanie zniżek dla pasażerów z tytułu ich wieku. Aktualny rozkład jazdy autobusów do Anglii - Londynu jest zamieszczony w wyszukiwarce na naszej stronie internetowej.
 
 
Głównymi przystankami wykorzystywanymi w Londynie przez autokary, autobusy wymienionych przewoźników są:  LONDYN, Victoria Green Line;  LONDYN, Victoria Coach Station st. 1;  LONDYN, Victoria Coach Station-Departures-stanowiska 19-20; LONDYN, Victoria Coach Station, 164 Buckingham Palace Road.
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
 
Londyn i okolice obsługiwany jest przez 5 dużych portów lotniczych London City Airport, Gatwick, Heathrow, Luton oraz Stansted.
 
London City Airport
London City Airport pełni głównie rolę lotniska biznesowego. Położone jest bezpośrednio przy Tamizie w dzielnicy Docklands we wschodniej części metropolii, około 10 km od centrum skąd można dojechać Kolejką Docklands Light Railway kursującą co 8-15 minut. Krótki pas startowy lotniska pozwala na użytkowane portu jedynie przez średniej wielkości samoloty oraz helikoptery. Lotnisko posiada jeden terminal.
 
Luton
Lotnisko w Luton oddalone jest 50 km na północny zachód od centrum Londynu, skąd można dostać się autobusami linii Green Line nr 757, kursującym co 12-15 minut, a podróż zajmuje około 1,5-2 godzin , o raz pociągiem . Luton jest bardzo popularne ze względu na obsługę tanich linii lotniczych. Posiada jeden terminal.
 
Stansted
Lotnisko w Stansted położone jest na północny wschód od Londynu, w odległości około 48 km. Na lotnisko można dostać się pociągiem Stansted Express, podróż zajmuje około 45 minut, autobusami Easy Bus kursującymi co 20-30 minut podróż zajmuje 1,5-2 godzin oraz autobusami National Express kursującymi co 30 minut podróż zajmuje 1,5-2,5 godziny. Stansted jest bardzo popularne ze względu na obsługę tanich linii lotniczych. Posiada jeden terminal.
 
Gatwick
Lotnisko Gatwick to drugie po Heatrow lotnisko Wielkiej Brytanii. Usytuowane około 40 km na południe od centrum Londynu. Można się tam dostać pociągami Gatwick Express ze stacji London Victoria, z której podróż zajmuje około 30 minut, pociągami Southern Railway oraz First Capital Connect podróż zajmuje około 40 minut, oraz autobusami National Express podróż zajmuje około 1,5-2 godzin.
Posiada 2 terminale.
Loty do Polski obsługują linie British Airways (Kraków) oraz First Choice Airways (Kraków).
 
Heatrow
Lotnisko Heatrow to największe lotnisko Anglii i Europy usytuowane  23 km na południowy zachód od centrum Londynu. Można tam dojechać metrem - linia Piccadily Line, podróż zajmuje 50 minut, oraz Pociągiem Heatrow Express ze stacji London Padington, podróż zajmuje 15 minut  .
Posiada 5 terminali.
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
Główne atrakcje turystyczne Londynu to:
1) Tower of London - kiedyś budowla służąca jako więzienie, mennica, arsenał i skarbiec. Dziś przechowywane są tam klejnoty koronne i mieszczą się liczne wystawy;
 
2) Big Ben - to zarówno dzwono ważący 13 ton jak i przede wszystkim największy zegar w Wielkiej Brytanii , którego tarcza ma średnice 7,5 metra) mieszczący się na wieży przy Pałacu Westminsterskim;
 
3) Katedra Świętego Pawła - znajdująca się w centrum miasta nzywanym The City;
 
4) Most Tower Bridge - obecnie symbol miasta , którego środkowa część składa się z dwóch ważących po 1100 ton zwodzonych przęseł mostu podnoszących się w ciągu 90 sekund. W wieżach mostu znajduje się muzeum jego historii a z górnego pomostu można podziwiać panoramę Londynu;
 
5) Opactwo Westminsterskie - to kompleks budowli położonych nad Tamizą, w skład którego wchodzi Pałac Westminsterski - obecnie siedziba Parlamentu z Big Benem, średniowieczny kościół św. Małgorzaty i najstarszy budynek - Westminster Hall. W Opactwie mają miejsce koronacje królów Anglii oraz znajdują się tu groby królewskie - Westminster Abby.
 
6) Pałac Buckingham - obecnie siedzibą monarchów brytyjskich oraz największy na świecie pałac królewski.  Jest również miejscem uroczystości państwowych oraz oficjalnych spotkań głów państw. Na placu przed pałacem znajduje się Pomnik Królowej Victorii;
 
7) Hyde Park - jest jednym z kliku królewskich parków w Londynie o powierzchni 2,5 km²;
 
8) Muzeum Brytyjskie - które powstało w 1753r., które prezentuje eksponaty z przekroju ludzkiej cywilizacji od czasów prehistorycznych po współczesność;
 
9) Muzeum Figur Woskowym Madame Tussaud - w którym prezentowane są naturalnej wielkości figury gwiazd filmu, muzyki czy sławnych osobistości w tym dwaj Polacy Jan Paweł II i Lech Wałęsa.
 
10) Piccadilly Circus - najbardziej znany londyński plac i skrzyżowanie, na którego środku znajduje się fontanna z figurką Anterosa, a na ścianie jednego z budynków otaczających plac - gigantyczne reklamy świetlne. W pobliżu usytuowane jest Trocadero - centrum rozrywki, w którego skład wchodzą kina, restauracje, sklepy oraz salony gier i kasyna.Warto zobaczyć także pobliską dzielnicę Soho i China Town.
 
11) Trafalgar Square - serce centralnego Londynu. Plac ten powstał w XIX wieku na miejscu dawnych stajni królewskich, a znajduje się na nim piękna 56 metrowa kolumna Nelsona, fontanna oraz dwa pomniki Jakuba II i Jerzego IV.
 
Aktualności
w okresie od 27 lipca 2012 do 12 sierpnia 2012 r. w Londynie odbywać się będą XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.