Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Manchester
Manchester
 
to miasto Wielkiej Brytanii położone u podnóża Gór Penińskich nad rzeką Irwell. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych Anglii. Ważne centrum życia kulturalnego i naukowego. Po Londynie, Manchester jest drugim co do wielkości centrum handlowym Wielkiej Brytanii. 
 
Do Manchesteru  można dojechać wykorzystując:
 
tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Anglii  wykonywane przez autokary, autobusy  Interbus, Polonia Transport, Sindbad.  Bilet Autokarowy z Polski do Manchester oraz z Manchester do Polski można kupić korzystając z wyszukiwarki zamieszczonej na naszej stronie. Uwzględnia ona również aktualny rozkłąd jazdy autobusów oraz ceny biletów dla pasażerów od których są stosowane zniżki z tytułu wieku.
 
Kluczowym przystankiem autokarowym w Manchester z któreg okorzystają wymienienie przewoźnicy jest:  MANCHESTER, Chorlton Street near Coach Station.
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
 
 
Manchester Airport (kod IATA - MAN, kod ICAO - EGCC)
Lotnisko znajduje się w kierunku południowo-zachodnim od centrum miasta w odległości około 14 km. W skład portu wchodzą trzy terminale pasażerskie i terminal towarowy. Dochodzą do niego autostrada M56 (łącząca Manchester i Liverpool),  linia kolejowa i drogi lokalne. Jest to trzeci co do wielkości port lotniczy w Wielkiej Brytanii, zaraz po Heatrow i Gatwick w Londynie.
 
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
Jest on dawną industrialna metropolia, w przeszłości słynąca jako główne miasto rewolucji przemysłowej, dziś zalicza się do największych w Anglii ośrodków kultury i sztuki. Pod względem architektonicznym Manchester należy do najnowocześniejszych miast na Wyspach Brytyjskich i poLondynie plasuje się na pierwszym miejscu jako centrum handlowe i medialne. Centralnym miejscem w Manchesterze jest St Peter’s Square, przy którym skupia się kilka godnych uwagi budowli.
 
Warto zobaczyć :
 
- gotycki ratusz - zaprojektowany przez Alfreda Waterhouse’a, a ukończony w 1877 r. Nad budowlą dominuje okazała, wysoka na 85 m wieża a wnętrze budynku ujmuje bogatą rzeźbą, malowidłami oraz ozdobnymi witrażami i mozaikami. Warto zwłaszcza - zobaczyć Great Hall – wielką salę oraz jej piękne freski i posągi ojców miasta (figura księcia Lancastera).
obok ratusza elegancki budynek biblioteki głównej, Central Library. Gmach, wzniesiony w 1934 r., mieści obecnie największy miejski księgozbiór na świecie.
- City Art Gallery (Miejska Galeria Sztuki) - w której zgromadzono dzieła uznanych mistrzów brytyjskich i europejskich epoki wiktoriańskiej. Na największe uznanie zasługują liczne zebrane tu dzieła prerafaelitów. W należącym do galerii drugim budynku zebrano natomiast dokonania artystów tworzących w XX w. - sztuka nowoczesna, eksperymentalna, reprezentowana przez Francis -  Bacon, Lucien Freud, Henry Moore.
-  budynki w stylu gregoriańskim z XVIII wieku (St John Street)
-  budynki w stylu wiktoriańskim (Barton Square)
-  Athenaeum, Royal Theatre i Free Trade Hall z XIX wieku (Peter Street)
-  Museum of Science and Industry (np. lokomotywy)
-  Gallery of English Costume
Pomiędzy Gay Village a Piccadilly Station, w zespole budynków uniwersyteckich ulokowało się interesujące Manchester Museum, obejmujące ekspozycje archeologiczne, botaniczne, etnologiczne i geologiczne, a także zbiory numizmatów i sztuki Wschodu.
 
Old Trafford - miejsce doskonale znane fanom „czerwonych diabłów”, czyli piłkarzy klubu Manchester United. Fani piłki nożnej mogą obejrzeć muzeum i stadion.  Można się przejść po murawie, a nawet zajrzeć do szatni piłkarzy, posiedzieć na ławce rezerwowych i pooglądać trofea.
 
Salford Quays - dzielnica portowa należy do najstarszych rejonów miasta. Kiedyś był to najbardziej ruchliwy port w kraju rzeczy związany z Kanałem Manchesterskim. Pełen rozmachu handel nie przetrwał jednak próby czasu, gdyż W latach 80. XX wieku doki Salford zamknięto, a obecnie w ich rejonie powstają różne kompleksy mieszkaniowo-rekreacyjne. Na jego terenie można oglądnąć efektowną budowlę ze stali, mieszczącą Imperial War Museum North (Północne Muzeum Wojen Imperialnych). Wystawa poświęcona jest głównym konfliktom XX w. Atrakcją tego miejsca jest to, że co jakiś czas gasną światła ekspozycji i wyświetla się jeden z trzech 15-minutowych filmów (Dzieci wojny, Dlaczego wojna i Broń wojenna). Natomiast na końcu promenady znajduje się ogromne centrum sztuki – Lowry - dzieło architektoniczne ze lśniącej stali, stworzone przez manchesterskiego artystę Laurenca Stephena Lowry’ego. Zostało otwarte w 2000 r., mieści sale teatralne, ekspozycje, galerie i inne obiekty kulturalne, i przez to jest jedną z głównych atrakcji miasta.
ulica Deansgate - przy której idąc się od dworca Victoria Station, po lewej widać późnogotycką katedrę (Cathedral), przy której skorzystamy z  Visitor Centre - urządzenia multimedialnego pozwalającego zapoznać się z historią siedziby biskupstwa.  Pomiędzy katedrą a Victoria Station ulokowało się Urbis Museum (Muzeum Miejskie) - którego przeszklony budynek w kształcie trójkąta prezentuje wystawy interaktywne, zbiory fotografii, zestawienia przeróżnych statystyk i wykresów, a wszystko to ilustruje życie i historię miasta. Wyświetlany tu film wideo opowiada o codzienności ludzi z różnych środowisk, o ich problemach, zmaganiach, dążeniach.Natomiast na południe od katedry rozpościera się dzielnica handlowa. Wiele sklepów rozmieszczonych jest wzdłuż Market St, na lewo od Deansgate. Podążając od katedry dalej ulicą Deansgate, warto zwrócić uwagę na wznoszącą się po prawej stronie John Ryland’s Library. Biblioteka zajmuje bogato zdobiony budynek, utrzymany w duchu wiktoriańskiego neogotyku i przechowuje głównie zbiory teologiczne, w tym kolekcje egzemplarzy Biblii, wydanych w ponad 300 językach.
Castlefield, serca XIX-wiecznej dzielnicy przemysłowej w której nowe zabudowania przemieszane są ze starymi. Właśnie w tym miejscu niegdyś usytuowany był rzymski fort, po którym zostały ruiny sprzed 1,5 tys. lat. W okresie rewolucji przemysłowej powstała sieć kanałów oraz linia kolejowa. Dzisiaj w Castlefield można zobaczyć zrekonstruowane elementy fortu, m.in. bramę, koszary, spichlerz i mury obronne, a także pozostałości osady, która w starożytności istniała poza murami. Od 1830 r. rejon ten związany jest także z historią kolei, gdyż wtedy uruchomiono tu pierwszą pasażerską linię kolejową na świecie, łączącą Machester z Liverpoolem. Przedstawia to Museum of Science & Industry (Muzeum Nauki i Przemysłu). Muzeum zajmuje powierzchnię prawie 3 ha, rozciągającą się między dwoma magazynami z epoki wiktoriańskiej oraz najstarszym na świecie pasażerskim terminalem kolejowym. Można się tutaj także dowiedzieć wszystkiego o rewolucji przemysłowej, poznać budowę i działanie silników parowych, lokomotyw, młynów, pierwszych maszyn elektrycznych oraz drukarni. Muzeum wraz z okolicą tworzą Urban Heritage Park (Park Dziedzictwa Miejskiego). Dziś skupia się tu wiele pubów i miejsc spacerowych oraz regularnie odbywają się imprezy w zaaranżowanej na rzymski teatr scenie Castlefield Arena.
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.