Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Plymouth
Plymouth
 
to miasto Wielkiej Brytanii, na wybrzeżu hrabstwa Devon,  w odległości około 310 km na południowy zachód od Londynu. Jest on zbudowany między ujściami rzek Plym na wschód i Tamar na zachód . Miasto tworzy ogromną aglomerację z ponad 250.000 mieszkańców, co czyni go szesnastym najbardziej zaludnionym miastem Anglii. W Plymouth mieści się 9 największych uczelni w Wielkiej Brytanii pod względem liczby studentów, w tym University of Plymouth oraz Tamar Science Park zatrudniający 500 osób w 50 firmach, który jest najszybciej rozwijającym się parkiem naukowy .
 
 
Plymouth jest dogodnie położone. W pobliżu miasta biegnie autostrada A38 ze wschodu, łącząc się z autostradą M5 i odległym o 64 km Exeter, na zachód z Kornwalią i Devon przez most Tamar. Nadmorskie z kolei położenie wpłynęło na rozwój połączeń promowych z Francją i Hiszpanią.
 
Do Plumouth można dostać się wykorzystując tanie autobusy i bilety autokarowe udostepnione na naszej stronie. Przewozy autokarowe są realizowane w szczególności przez autokary, linie: Interbus, Sindbad, Eurolines Polska. Aktualny rozkład jazdy autobusów z Polski do Plymouth jest dostepny w wyszukiwarce. Głównym przystankiem w Plymouth wykorzytywanym przez autokary Grupy Voyager jest:  PLYMOUTH, Bus Station Bretonside.
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
 
 
W pobliżu Plymouth znajduje się:
 
Plymouth City Airport (kod IATA - PLH, kod ICAO - EGHD)
Lotnisko położone w odległości 6,5 km na północny wschód od centrum Plymouth ale w obrębie miast. Lotnisko otwarte zostało w 1931 roku przez księcia Walii - Edwarda VIII. Dysponuje jednym nowoczesnym terminalem. Lotnisko jest własnością Sutton Port Holdings Ltd., Plymouth firma. Niestety  w dniu 28.04.11r. Sutton Harbour Holdings ogłosił, że lotnisko będzie zamknięta do końca roku. W dniu 28.07.11r. został wykonany ostatni komercyjny lot z tego lotniska. Funkcje tego lotniska zostaną przejęte przez lotnisko Newquay Airport.
 
Newquay Cornwall International Airport (kod IATA - NQY, kod ICAO - EGDG)
Lotnisko położone niedaleko miasta Newquay, w odległości 7,5 km na północny-wschód od centrum  w hrabstwie Kornwalia.  Lotnisko znajduje się w pobliżu takich atrakcji jak Eden Project i Tate St.Ives.  Jest również blisko do miasta Truro. Lotnisko, jeszcze do niedawna baza RAF, posiada jeden terminal pasażerski ale stale unowocześniany i rozwijający się. jego pas startowy pozwala na przyjmowanie największych maszyn  latających na świecie.
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
Plymouth jest jednym z największych portów morskich na świecie. Spowodowało to, że w mieście rozwija się głównie przemysł stoczniowy i związany z nim przemysł obronny i zbrojeniowy - m.in. mieści się tutaj największa operacyjna baza morska w Europie Zachodniej - HMNB Devonport oraz baza marynarki wojennej Devonport Dockyard, gdzie remontuje się atomowe łodzie podwodne.  Miasto jest także skupiskiem wielu firm morskich.
 
W Plymouth warto zobaczyć:
 
1.Royal Citadel - cytadelę obronna wybudowana po angielskiej wojnie domowej, w 1666 roku według projektu Sir Bernarda de Gomme. Do polowy XVIII wieku stanowiła główną twierdzę obronną anglików. Do dziś cytadela zajmowana jest przez żołnierzy 29 Pułku Commando z Royal Artillery. Na szczególna uwagę zasługują liczne rzeźby z kamienia, kolekcja broni oraz ogrody wokół cytadeli.  Budynek dostępny jest dla zwiedzających;
 
2.Smeaton’s Tower -  czerwono - biała wieża, która  jest charakterystyczną budowlą w mieście. Budowla wzniesiona została w 1759 roku, według projektu Johna Smeatona  i do 1877 roku pełniła funkcję latarni morskiej, później górna część budowli została przeniesiona na nową bazę do Plymouth Hoe. Od 1884 roku latarnia dostępna jest dla zwiedzających. Do dziś uznawana jest za jedna z największych atrakcji turystycznych Plymouth, albowiem turyści mogą wejść po kamiennych schodach na szczyt wieży i z stamtąd podziwiać przepiękną panoramę zatoki i miasto .
3.Hemerdon House - wzniesiony  w 1790 roku dom prywatny należący do rodziny Wollcombe, a w którym znajdują się różnorodne obrazy i portrety, meble i inne wartościowe przedmioty.
 
4. National Marine Aquarium - to największy obiekt tego typu w Wielkiej Brytanii, który jest domem dla 400 gatunków zwierząt morskich. Całość podzielona jest na 6 obszarów i prezentuje życie zwierząt morskich wokół południowo - zachodniego wybrzeża Anglii, w tym - homary, ośmiornice, rozgwiazdy, meduzy, krewetki, różnego gatunku ryby, rekiny, koniki morskie, żółwie, koralowce i wiele innych. Miejsce to idealnie nadaje się na rodzinne wypady.
 
Atrakcyjne miejsca oraz malownicze krajobrazy kuszą turystów, którzy chętnie odwiedzają ten zakątek Anglii.
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.