Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Sheffield
Sheffield
 
 
to miasto położone w północnej Anglii w hrabstwie South Yorkshire. Pod względem mieszkańców jest piątym co do wielkości miastem Wielkiej Brytanii. Sheffield znane jest obecnie jako wrota i świetne miejsce wypadowe do Parku Narodowego Peak District, który znajduje się na zachód od miasta i ciągnie się aż po Manchester, przy czym 1/3 obszaru miasta  znajduje się w granicach samego parku, dlatego miasto jest jedną z najzieleńszych miejscowości w Anglii (150 zalesionych terenów, 50 parków). Park Peak District National Park to jeden z najchętniej odwiedzanych parków narodowych w Anglii. Sheffield położone jest w naturalnym półkolu otoczonym 7 wzgórzami u zbiegu 5 rzek - Don i jej czterech dopływów Loxley, Porter Brook, Rivelin i Sheaf. Z resztą sama nazwa pochodzi od rzeki Sheaf , która biegnie przez miasto.
 
Dawniej miasto silnie uprzemysłowione, które dzisiaj bardziej przemienia się w akademickie. Sheffield posiada dwa uniwersytety: University of Sheffield i Sheffield Hallam University. Pomimo tego po wielu latach spadku, gospodarka Sheffield przeżywa silne ożywienie. "UK Cities Monitor 2008" umieszcza Sheffield w pierwszej dziesiątce "najlepszych miast do lokowania biznesu ", ze względu na najlepszą lokalizację biur i call center, a także finansowych "zachęt" do rozwoju działalności. W 2011 roku ogłoszono, że Sheffield będzie strefa przedsiębiorczości, która pomoże małym firmom w regionie w celu zwiększenia wzrostu gospodarczego.
Sheffield cieszy się międzynarodową sławą rozwoju przemysłu hutniczego i stali. Wiele innowacji w tych dziedzinach , w tym nowych zaawansowanych technologii i technik powstaje w Zaawansowanym Parku Wytwórczym przy uniwersytetach w Sheffield i innych niezależnych organizacji badawczych. Poza tym w Sheffield rozwinął się przemysł górnictwa węgla kamiennego oraz kamieniołomy w pobliżu miejscowości Anston .
 
Sheffield jest dogodnie położone albowiem włączone jest do krajowej sieci autostrad przez autostrady M1, biegnącą po stronie północno - wschodniej łącząc Sheffield z Londynu na południe i Leeds na npółnocy, i M18, łączącej miasto z Doncaster, Lotniskiem Doncaster Sheffield, i portem Humber. 
 
Do Sheffield można dojechać 4 razy w tygodniu tj. w poniedziałki, środy, piątki i soboty w zależności od wybranego miasta wyjazdu z Polski wykorzystując tanie połączenia autokarowe realizowane przez autokary, autobusy Eurolines Polska, Interbus oraz linie autokarowe Polonia Transport i Sindbad. Aktualny rozkład jazdy autobusów do Anglii w tym do Sheffield jest dostępny w wyszukiwarce na naszej stronie. Cena za bilet autokarowy do Sheffield wynosi około 480zł i jest uzależniona od miasta wyjazdu z Polski. Od wymienionej ceny mogą być stosowane zniżki dla pasażerów z tytułu wieku.
 
Głównym przystankiem autokarowym w Sheffield wykorzystywanym przez autobusy przewoźników wymienionych wyżej jest  SHEFFIELD, Coach Park przy Alsing Rd./Meadowhall; SHEFFIELD, Travel Interchange.
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
 
 
W odległości 29km od Sheffield położone jest lotnisko Doncaster Sheffeld Airport. W pobliżu Sheffield znajdują się także lotniska Leeds Bradford International Airport, East Midlands Airport, a także Manchester Airport.
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
Do głównych atrakcji tego miasta na pewno można zaliczyć:
 
1. Abbeydale Industrial Hamlet -  muzeum przypominające przemysłową historię miasta znajdujące się w starej odrestaurowanej zabytkowej hucie;
 
2. Bishop' House - pochodzący z 1500 roku najlepiej zachowany w mieście dom szachulcowy;
 
3. Millenium Galleries wraz z i przylegającym do niej Winter Gardens -  kompleks czterech galerii poświęconych sztuce, rzemiosłu i współczesnemu wzornictwu w szkle znajdujący się w centrum miasta . W zimowych ogrodach można podziwiać tropikalne drzewa i palmy.;
 
4. Ratusz z 1930r. i znajdujące się w pobliżu wspaniałe Peace Gardens upamiętniające ofiary bomby atomowej z Hiroshimy i Nagasaki. Atrakcją są tutaj fontanny a sam teren jest miejscem odpoczynku dla całych rodzin.
 
5. Katedrę anglikańską - gdzie pierwszy kościół powstał w tym miejscu w 1101 roku jako świątynia filialna opactwa z pobliskiego Worksop. Kościół uzyskał swój obecny kształt w 1430 roku. W jej pobliżu zbudowano również katedrę katolicką, w której każdej niedzieli odprawiana jest msza święta w języku polskim a w bocznym ołtarzu można przeczytać polskie napisy.
 
6. Meadowhall - ogromne centrum handlowe z  270 dużymi i mniejszymi sklepami oraz 30 restauracjami. Budynek ma łączną powierzchnię 131 tysięcy metrów kwadratowych. Znajduje się tu również kino. Całość kompleksu połączona jest z dworcem autobusowym, kolejowym oraz tramwajowym, którym można dostać się do centrum miasta.
 
7. Mistrzostwa Świata w Snookerze (odmiana bilarda), odbywające się co roku w Crucible Theater w centrum miasta, która od 1977r. przyciągająca największe sławy i jest  transmitowana na cały świat.
 
8. klub Sheffield F.C - to właśnie tu  w Sheffield w  1857 roku powstał pierwszy na całym świecie klub sportowy piłki nożnej. Obecnie w mieście działają dwa profesjonalne kluby piłkarskie grające w drugiej lidze angielskiej: Sheffield United i Sheffield Wednesday.  Po drugiej wojnie światowej miasto stało się dużym ośrodkiem polonijnym.
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.