Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Southampton
Southampton
 
to miasto portowe nad kanałem La Manche, położone na południu Anglii w hrabstwie Hampshire.
Miasto zostało założone w 43roku n.e. przez Rzymian pod nazwą Clausentum. W IV-V w. pod panowaniem Anglosasów w  XI w. uzyskało prawa miejskie. Od średniowiecza było ważnym ośrodkiem portowym. W 1840 oddano do użytku linię kolejową z Londynu. Na początku lat 80. XX w. Southampton rozwinęło się w drugi pod względem wielkości przeładunków port handlowy Wielkiej Brytanii. W mieście rozwija się przemysł przetwórstwa ropy naftowej, lotniczy, elektrotechniczny.
 
Z Polski do Southampton można dojechać wykorzystując tanie połączenia autokarowe realizowane przez autokary, autobusy Agat, BTZ-PTTK Katowice A T, Eurolines Polska, Interbus, Polonia Transport, Sindbad. Aktualny rozkład jazdy autobusów z Polski do Anglii w tym do Southampton jest dostępny na naszej stronie w wyszukiwarce.
 
Głównym przystankiem autokarowym w Southampton wykorzystywanym przez wymienionych przewoźników jest :  SOUTHAMPTON, Bus Stop przy Blechyndent Terrace przed Overline,  SOUTHAMPTON, Coach Station, Harbour Parade.
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
 
 
 
Southampton Airport (kod IATA - SOU, kod ICAO - EGHI
Jest jednym z 20 największych portów lotniczych Wielkiej Brytanii. Jest jednym z najnowocześniejszych portów lotniczych , obsługującym około 1 miliona pasażerów rocznie. Położony jest w odległości 6,5 km na północny - wschód od Southampton, 30 km od Portsmouth i 156 km od Winchester.
Lotnisko jest dogodnie usytuowane, zaledwie 5 km od drogi szybkiego ruchu M27 oraz M3 , która łączy się z autostradami A33 i A34 wiodącymi do Londynu, Basingstoke, Oxford i Midlands. Łatwo dojechać na lotnisko także koleją, gdyż stacja odległa jest od portu zaledwie o 60 sekund spacerem.
 
 
 
 
  
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
Zabytki warte zobaczenia w Southampton to: kościół St. Michael (XI, XIX w.), King John’s Palace (XII w.), Wool House (XIV w.), Tudor House (XVI w.), pozostałości średniowiecznych murów obronnych.
W mieście znajduje się port, z którego wypływały takie statki jak: "Titanic", "Queen MAry", "Queen Elizabeth". W Southampton znajdowała się także wytwórnia lotnicza Supermarine, która wytwarzała słynne samoloty myśliwskie Spitfire.
W mieście znajdują się dwa uniwersytety: University of Southampton i Southampton Solent University. W mieście ma swoją siedzibę klub piłkarski Southampton Football Club. Główną stacją kolejową miasta jest Southampton Central.
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.