Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi

Butelka Filtrująca Wodę. Idealna Butelka na Wodę w Podróż
Podczas górskiej spinaczki, wędrówki po szklakach, wycieczki autokarowej zwłaszcza w gorące dni musimy pamiętać o właściwym nawadnianiu wody. Zabieranie ze sobą dużej ilości wody często jest dosyć problematyczne – dodatkowe obciążenie plecaka nie pomaga w komfortowym poznawaniu nowych zakątków. Jak można w prosty sposób rozwiązać ten problem?
 

Butelka filtrująca wodę

Butelka do filtracji wody świetnie sprawdzi się jako filtr outdoor. Zazwyczaj posiada niewielkie wymiary, zmieści się w każdym plecaku czy torebce. Filtr wody butelkowy pozwala na uzyskanie wysokiej jakości wody do picia o lepszych parametrach niż woda butelkowana. Obecnie najlepszymi butelkami do filtrowania wody są butelki jonizujące i alkalizujące wodę I-Water oraz generator wodoru IONPOLIS H2.

Jak butelka z wymiennym wkładem filtruję wodę?
Woda, którą napełnimy butelkę przechodzi wieloetapowe uzdatnianie: wstępną filtrację, mineralizację oraz uwodornianie, alkalizowanie i jonizowanie. Mineralne kulki wchodzące w skład butelkowego filtra wody aktywują zachodzące reakcje, których rezultatem jest podniesienie odczyni pH do nawet 8,5. Tak wysoki odczyn pH wody jest dla nasz znacznie korzystniejszy niż obojętny odczyn zwykłej wody kranowej. Alkaliczna woda zasadowa ma pozytywny wpływ także na problemy gastryczne takie jak zgaga, czy refluks oraz nautralizuje silnie kwaśne środowisko wytwarzane przez kwasy żołądkowe.
 
Woda ma kontakt z mineralnymi składnikami filtra do wody butelkowego, w skład którego wchodzą takie elementy filtracyjne jak:
- węgiel aktywy
Kulki z aktywnego węgla umożliwiają sorpcję szkodliwych substancji takich jak chlor, pestycydy, metale ciężkie. Dodatkowo węgiel odpowiada za podnoszenie odczynu pH wody oraz poprawia jej smak i zapach

- kulki magnezowe  
Uzupełnianie i regulowanie poziomu magnezu jest bardzo ważne. Magnez pełni kluczową rolę w procesie wytwarzania i wykorzystywania ATP, reguluje także pracę układu krwionośnego, mięśniowego i nerwowego. Zapasy energii i brak skurczy mięśni są bardzo ważne podczas turystycznych ekspad.

- kule turmalinowe
Turmalin wywołuje proces elektrolizy, generując ujemnie naładowane jony. Dzięki temu woda nabiera właściowości antyutleniających i zyskuje wysoki odczyn pH. Kulki z turmalinu mają także realny wpływ na strukturyzację wody – zapewniając jej lepszą wchłanialność.

- kule kryształu górskiego
Kryształ górski znajduje zastosowanie w filtracji wody ze względu na swoje właściwości oczyszczające wodę i zmniejszające jej molekuły. Woda podzielona na tzw. klastry jest szybciej i dokładniej przechwytywana przez nasze komórki podczas wysiłku fizycznego.

Wkład filtracyjny do butelki jonizującej wodę I-Water wystarcza na cały rok regularnego picia wody.
 
Butelka produkująca wodę z wolnym wodorem
Butelka filtrująca wodę IONPOLIS wykorzystuje technologię elektrolizy SPE/PEM do produkcji wody bogatej w wodór. Działa na takiej samej zasadzie jak jonizatory wody alkalicznej z wykorzystaniem płytki tytanowo-platynowej. Butelka jest wyposażona w ładowarkę, która umożliwia użytkowanie butelki jako filtra outdoor. Jedno ładowanie wystarcza na 20-krotne użycie filtra wody. Uzdatniona woda ma właściwości antyoksydacyjne i jest łatwo wchłaniana przez komórki organizmu. Butelka jonizująca wodę jest dedykowana głównie dla osób aktywnych, spędzających dużo czasu poza domem. Wystarczy nalać wodę do butelki aby w ciągu 5 minut cieszyć się zdrową wodą wodorową.
 

Powrót do Artykułów