Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi

Przewozy Autokarowe Budva
 
Co kryje się pod tajemniczą nazwą Budva?
Jest to miasto śródziemnomorskie położone nad Morzem Adriatyckim. Obywatele Czarnogóry głoszą od wieków legendę, jakoby miało zostać założone przez Kadmosa, herosa, który został wygnany z Teb. Sprzeczają się z nimi jednak archeologowie twierdzący, że już wcześniej istniało tu życie osadnicze. Nam pozostaje przekonać się na własnej skórze i wybrać wersję, w którą chcemy wierzyć.
 
Malownicze widoki Budva zawdzięcza górom, które otaczają całość miasta od reszty lądu. Wraz z innymi kurortami czarnogórskimi (np. Kotor i Herceg) jest miejscem, do której chętnie podążają turyści. Być może zachęca ich między innymi widok panoramiczny na Riwierę Budvańską, gdzie chyba najbardziej wyróżniającym się miejscem jest Stare Miasto. Wysuwa się ono w głąb Adriatyku na cyplu.
 
Wenecjanie otoczyli Starówkę Budvy murem…
… wiedzieli, co dobre. To właśnie tu znajdują się najwspanialsze zabytki tego miasta, które możemy ujrzeć wchodząc przez jedną z bram – Morską lub Lądową. Za murami znajduje się wielokrotnie odbudowywana i niszczona Cytadela, w której podziwiać możemy stałą ekshibicję makiet okrętów oraz galerię fotografii sprzed lat. W tym miejscu też co roku podziwiać możemy liczne spektakle teatralne, które często wliczane są w poczet Międzynarodowego Festiwalu Teartalnego (1 lipca do 20 sierpnia).
 
Ważnymi punktami na mapie zabytków są także liczne świątynie, w których każdy turysta zaczepnie historii miasta i okolic. Wliczamy tu na przykład Cerkiew św. Sawy, Kościół Santa Marija in Puta czy Cerkiew św. Trójcy. Mury obronne zachwycają głównie tam, gdzie stoi poaustriacka twierdza Mogren.
 
Klimat Budvie sprzyja, korzystajmy więc
Aż 230 dni słonecznych w roku mówi samo przez się, jednak dodatkową zachętą do wybrania się do tego miasta jest panujący tu klimat śródziemnomorski, który z pewnością każdemu Polakowi pozwoli na rozgrzanie zziębniętych stóp. Temperatura wody nawet w zimie utrzymuje w przyzwoitych granicach, a w lecie zachwyca nas średnio 25 st. Celsjusza.
 
Przewóz osob do Budvy (w Montenegro) jest oferowany z Polski. Przewozy Autokarowe realizują Europejskie Linie Autobusowe Elabus w sezonie wakacyjnym. Wyjazdy są obsługiwane z Częstochowy, Katowic, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Bilet Autokarowy do Budvy wynosi około 350zł za przejazd w jedną stronę. Trasa ta jest oferowana w sezonie  wakacyjnym z Polski od 26.06.2014r
 
Bilety Autokarowe dostępne są w systemie rezerwacyjnym Euroticket na naszej stronie. System zamieszczony na stronie pozwala na zakup, a także na zmiane i zwrot zakupionego biletu.
 
 

Tanie Linie Autokarowe z i do Budvy

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Powrót do Artykułów