Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi

Przewozy Autokarowe do Saint-Tropez
 
Louis de Funès zaprasza nas do zwiedzania uliczek Saint-Tropez
To właśnie dzięki temu aktorowi, który wcielił się w rolę sympatycznego żandarma większość Polaków kojarzy tę prowansalską miejscowość. Choć  od czasów powstania filmu i jego kontynuacji minęło już trochę czasu, to Saint-Tropez nie przestaje nas zadziwiać swoim malowniczym położeniem i panującą atmosferą.
 
Jego lokalizacja we Francuskiej Riwierze sprawia, że do początków XX wieku było miejscowością rybacką, a dopiero po wojnie zyskało miano nadmorskiego kurortu. Obecnie osoby podróżujące do Saint-Tropez wyruszają przeważnie w poszukiwaniu specyficznej, prowansalskiej autentyczności. Niektórzy spośród liczą również na to, że przy okazji będą w stanie spotkać jakąś znamienitą osobistość lub celebrytę, ci bowiem upodobali sobie właśnie to miejsce.
 
Wybierz się do portu na coroczne regaty
Kiedyś, najbardziej intensywnie w XVIII wieku, użytkowano go głównie w celach handlowych. Obecnie jednak to miejsce spotkań osób zainteresowanych bazą regat żeglarskich, które odbywają się co roku, pod koniec września. Wydarzenie to nazywane jest Les Voiles de Saint-Tropez. Przypływa wiele jachtów, niektóre z nich dochodzą nawet do 50 m długości. Licznie przybywają również turyści – specjalnie na tę imprezę bądź też wstępują tu po drodze do Marsylii, Cannes czy Nicei.
 
Plaże, jakich mało
Saint-Tropez oferuje nam kolekcję plaż wzdłuż pięciokilometrowego wybrzeża. Każda z nich ma co najmniej 30 metrów szerokości oraz prywatne bądź publiczne zony opalania. Wiele umożliwia też korzystanie ze najemnego sprzętu windsurfingowego, żeglarskiego czy kajakowego; inne z kolei polecają zmotoryzowane sporty wodne.
 
Choć nudyzm, strój topless czy też wcześniejsze monokini były ostro zakazane nawet do lat 60. zeszłego wieku, a prawo to było przestrzegane tak rygorystycznie, że monitorowano plaże za pomocą helikopterów, to jednak wygrały feministyczne zapędy. Saint-Tropez było jednym z pierwszych miejsc, gdzie nudyści wygrali. Obecnie opalanie się topless jest normą.
 
 
 
Do Saint Tropez można dojechać autokarem także z Polski. Swoje oferty w tym kierunku przedstawiają przewoźnicy Eurobus, Eurobus-Eurolines Polska. Wyjazdy z Polski są realizowane 2 razy w tygodniu m.in z Białegostoku, Łomży, Ostrołęki, Ostrów Mazowiecka, Wyszkowa, Warszawy, Rawy Mazowieckiej, Tomaszowa Mazowieckiego, Katowic, Tychów, Bielska Białej, Cieszyna.
 
Za bilet autokarowy zapłacić trzeba w jedną stronę około 320 PLN.
 
Tanie Linie Autokarowe z i do Saint Tropez

 
 
 

Powrót do Artykułów