Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Paryż
Paryż
 
to stolica i największa aglomeracja Francji. Jest centrum ekonomicznym, politycznym i gospodarczym kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne. Paryż ma układ koncentryczny z rozchodzącymi się gwiaździście licznymi bulwarami. Oś miasta stanowi Sekwana dzieląca Paryż na prawo i lewobrzeżny. Paryż podzielony jest na 20 dzielnic biegnących spiralnie od środka zgodnie z ruchem wskazówek zegara tworząc muszelkę ślimaka. Najważniejsze pod względem turystycznym dzielnice mają numery 1-8.
Paryż  jest jednym z największych miast Europy i świata. To tu działają najbardziej znane domy mody, przybywają malarze i poeci. Wiele dzieł sztuki nawiązuje w swoim tytule czy treści właśnie do Paryża. Należą tu choćby wielkie dzieła literatury jak "Trzej muszkieterowie", "Królowa Margot". Również dla Polaków jest to miasto szczególne - tworzyli w nim Adam Mickiewicz, Cyprian Kamil Norwid, Fryderyk Chopin,  znajduje się w nim Instytut Kultury Polskiej z legendarna postacią Jerzego Giedroycia.
 
Paris jest największym węzłem komunikacyjnym we Francji i jednym z największych na świecie. warto zaznaczyć, że w Paryżu działa najstarsza , bo od 1900 roku, koleje podziemna - metro.
 Paryż otaczają trzy obwodnice:
- Bulwar Peryferyjny, który biegnie na szlaku XIX-wiecznych fortyfikacji wokół Paryża,
- autostrada A86
- droga krajowa N104 Francilienne .
Sieć paryskich dróg jest gęsta i ma długość ponad 2000 km.  Aglomeracja paryska  jest połączona z resztą kraju 8 rozchodzącymi się promieniście autostradami. - A1, A4, A5, A6, A10,  A11, A13, A16.
 
 
Z Polski do Paryża można dotrzeć wykorzytując tanie przewozy autokarowe obsługiwane przez autokary, autobusy, linie: Ecolines, Eurolines Polska, Interbus-SIndbad, IntercarsNordPolonia Transport, Sindbad, Sokół, Eurolines MądelTrans. Aktualny rozkład jazdy autobusów wraz z cennikiem biletów do Francji - Paryża jest dostepny w wyszukiwarce połączeń autokarowych zamieszczonej na naszej stronie internetowej. Głównym przystankiem autobusowym w Paryżu wykorzystywanym przez autokary, autobusy wymienionych przewoźników jest:  PARYŻ, Rue de Maubeuge 81.
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
 
  
Lotniska Paryża:
 
- Port lotniczy im. Charles`a de Gaulle`a  (Aéroport Roissy-Charles-de-Gaulle)
Znajdujący się w położonym 40 km na północny wschód od Paryża Roissy-en-France, w północno-wschodniej części aglomeracji paryskiej.  Jest to jeden z największych portów lotniczych we Francji i drugi co do wielkości w Europie.
Obsługiwany jest głownie przez linie Air France i Easy Jet.
Posiada aż 3 terminale, przy czym terminal 2 składa się aż z sześciu budynków, tak że w sumie na lotnisku znajduje się aż 8 terminali pasażerskich. Terminal drugo wykorzystywany jest głównie przez Air France, a terminal 3 - przez tanich przewoźników i loty czarterowe.
Pod terminalem 2 funkcjonuje dworzec kolejki podmiejskiej  RER  i dalekobieżnej TGV, czas dojazdu do Paryża zajmuje od 25 do 45 minut.
Na lotnisko można dojechać autobusami linii Roissybus oraz nr 350 i 351, autostradą A1 i A3.
 
- Lotnisko Orly ( Aéroport d'Orly)
Mniejsze znaczenie ma położony na południe od miasta Orly w odległości 14 km na południe od centrum Paryża, wykorzystywany głównie dla połączeń w ruchu krajowym oraz do południowej Europy i północnej Afryki.
Lotnisko posiada 2 terminale pasażerskie - południowy i zachodni.
Na lotnisko można dojechać autobusami Air France Coach, Orly Bus i Jet Bus, a także koleją RER.
 
- Lotnisko Beauvais - Tille (Aéroport de Beauvais-Tillé)
Trzeci port lotniczy jest zlokalizowany w pobliżu miejscowości Beauvais, położonej około 84 km na północ od centrum Paryża i wykorzystywany jest przez loty czarterowe oraz tanich przewoźników.
 
Z pozostałych 11 portów lotniczych obsługujących aglomerację paryską najbardziej znane jest lotnisko Le Bourget, obecnie służące przyjmowaniu ruchu biznesowego, a także jako miejsce pokazów lotniczych i muzeum. Paryż posiada także lotnisko dla śmigłowców (héliport) w Issy -les - Moulineaux.
 
Inne lotniska to:
- Toussus - le- Noble - port regionalny, obsługiwany przez lotnictwo ogólne a nie komercyjne;
- Aerogare des Invalides - wykorzystywany przez tanich przewoźników ;
- Gare Montparnasse Airport  ;
- Cormeille En Vexin Airport;
- Creil Airport;
 
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
W Paryżu warto zobaczyć:
1) wieżę Eiffla;
2)Katedrę Notre Dame;
3) Łuk Triumfalny;
4) Bazylikę Sacre - Coeur;
5) Luwr;
6) Sorbonę;
7) Centre Georges Pompidou;
8) dzielnice - Pola Elizejskie, Montmartre, Rue di Rivioli (dzielnica luksusowych sklepów);
9) cmentarze- Per Lachaise, Montmartre, Montparnasse, Katakumby;
10) parki - lasek Buloński, Pola Marsowe;
11) Dislneyland , Asteriks Park, Stade de France (największy stadion we Francji)
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.