Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Belfast
Belfast
 
to stolica i największe miasto Irlandii Północnej.
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Belfast jest obsługiwany przez dwa porty lotnicze: George Best Belfast City Airport i Belfast International Airport .
 
 
  
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
George Best Belfast City Airport (kod IATA - BFS, kod ICAO - EGAC)
Lotnisko położone w granicach miasta Belfast, zaledwie 5km od centrum. Posiada jedne terminal pasażerski i łątwą dostępność transportową.
 
Belfast International Airport (kod IATA - BFS, kod ICAO - EGAA)
Lotnisko położone 24 km na zachód od Belfastu. Lotnisko jest najważniejszym lotniskiem w Irlandii Północnej, a drugim co do wielkości po Dablinie.
 
 
W Belfaście warto zobaczyć:
1. zamek - zbudowany przez Normandów w XII wieku, ulokowany na zboczu góry Cavehill ponad Belfast Lougt;
2. City Hall ;
3. budynek Parlamentu,
4. Queens University,
5. Alexandra Park Gate Lodge
6. Fernhill House - muzeum historii regionu Shankill, , miejsca najczarniejszych wydarzeń okresu niepokojów w Irlandii Północnej.
7. Ulsterskie Muzeum Folkloru i Transportu - gdzie na ponad 170 akrach ziemi można obejrzeć jak wyglądało życie na zielonej wyspie w XIX i XX wieku.
8. Muzeum Transportu - w którym zgromadzono jedną z największych w Europie kolekcji pojazdów począwszy od bryczek, motorów po lokomotywy i pierwsze samoloty.
W listopadzie odbywa się największe wydarzenie rzemieślnicze znane jako Belfast Craft Village. Belfast Craft Village jest tymczasowo umieszczona na Victorian St Georges Market, które jest 110 letnim historycznym rynkiem.
Do ciekawostek tego miejsca zaliczyć należy Sir Thomas and lady Dixon Park, gdzie co roku odbywa się międzynarodowa wystawa róż i gdzie można podziwiać około 100 000 odmian tych kwiatów. W Belfaście znajduje się także dok, w którym zbudowano słynnego Titanica oraz jego siostrzane okręty Britannic i Olympic.
 
Belfast przyciąga także stylowymi barami, restauracjami z wyborną kuchnią i modnymi klubami. Intensywne życie nocne przyciąga młodzież z całego kraju jak też spoza jego granic. W lokalnym pubie można posłuchać tradycyjnej, irlandzkiej muzyki i przetańczyć całą noc.
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.