Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Baden-Baden
Baden - Baden
 
To największe uzdrowisko nie tylko Niemiec ale i Europy. Miasto wypoczynkowe południowych Niemiec na terenie Badenii-Witenbergii.
 
Do Baden - Baden dojechać można :
1) drogą lotniczą - Lotnisko Baden-Airport (20 km) i Lotnisko w Stuttgarcie (120 km),
2) autostradą A5
3) koleją - pociągi ICE/IC/EC
 
Do Baden-Baden można dojechać również  wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie  z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy AgatBTZ-PTTK Katowice-A, Rudnik Tumay. Tanie bilety autokarowe z i do Baden-Baden można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 150zł. Od wymienionej ceny mogą być stosowane znizki dla pasażerów w różnym wieku (Krok 4 w systemie). 
 
Głównym przystankiem z którego korzysta większość przewoźników autokarowych Grupy Voyager w Baden-Baden jest: BADEN-BADEN, Hauptbahnhof DB oraz BADEN-BADEN, HBF DB BAHNHOFSTRASSE.
 
  
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Lotnisko Baden Airport (kod IATA -FKB , kod ICAO - EDSB)
Lotnisko położone 40 km na południe od Karlsruhe, 20 km na zachód od Baden-Baden i 55 km na północ od Strasburga (Francja) . Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Jest 18 co do wielkości lotniskiem Niemiec.
 
Lotnisko Stuttgart ( kod IATA - STR , kod ICAO - EDDS)
 Lotnisko położone 13km na południe od Stuttgartu i 120 km od Baden - Baden. Jest 7 co do wielkości lotniskiem Niemiec. Posiada cztery terminale pasażerskie nr 1,2, 3 i 4.
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
W Baden - Baden warto zobaczyć :
1. Dom Zdrojowy -  jedną z najpiękniejszych i najważniejszych budowli miasta – jego wizytówkę rozpoznawaną na całym świecie. Jest centrum towarzyskim, miejscem wystawnych bankietów, balów, wielkich koncertów i imprez medialnych.
 
2.Kasyno -największy i najstarszy klub gry w Niemczech, a zarazem jeden z najpiękniejszych na świecie, mieszczący się w Domy Zdrojowym.
 
3. Park zdrojwy - Kurpark Lichtentaler Allee – ciągnie się od pijalni wód (Trinkhalle) poprzez neobarokowy teatr aż do klasztoru Lichtental.
 
4. Ruiny Rzymskich Łaźni – Muzeum antycznej kultury zdrojowej / Römische Badruinen - Museum antiker Badekultur - pochodzące sprzed prawie 2 tysięcy lat ruiny znajdują się poniżej Rynku (Marktplatz) i łaźni Friedrichsbad,  i zaliczają się do najlepiej zachowanych obiektów tego typu.  Dodatkową atrakcją dla zwiedzających jest animacja komputerowa i wideo prezentująca pierwotny stan łaźni. Zamknięte są od połowy listopada do połowy marca.
 
5. Muzeum Miejskie w Baden-Baden / Stadtmuseum Baden-Baden - gdzie na dwóch kondygnacjach prezentowane są eksponaty dokumentujące historię miasta od momentu założenia miasta przez starożytnych Rzymian, poprzez działające tutaj łaźnie i uzdrowiska, czasy wytwornego kurortu o światowej renomie w XIX wieku, aż po dzień dzisiejszy. Szklany pawilon imponuje prezentowanymi w nim wielkimi, kamiennymi pomnikami i dziełami sztuki rzeźbiarskiej z czasów rzymskich i ery nowożytnej, w tym późnogotyckimi rzeźbami z portali kolegiaty.
 
6. Dom Brahmsa / Brahmshaus - jedyny w Niemczech zachowany do naszych czasów dom, w którym żył kompozytor Johannes Brahms. Część przeznaczona na muzeum obejmuje pomieszczenia mieszkalne Brahmsa oraz salę wystawową, w której prezentowane są liczne eksponaty związane w kompozytorem i zaprzyjaźnioną z nim pianistką i kompozytorką Clarą Schumann.
 
7.Kolekcja Sztuki Friedera Burdy w Baden-Baden / Kunstsammlung Frieder Burda Baden-Baden - zbiór zawiera najwspanialsze dzieła sztuki około 500 obrazów, grafik, rzeźb i obiektów wytycza „królewski trakt” historii sztuki ostatniego stulecia.
 
Baden - Baden to miejsce, w którym wydarzenia i imprezy kulturalne trwają praktycznie cały rok, w tym;
1) Teatr Festiwalowy (Festspielhaus) - w którym przez cały rok odbywają się festiwale koncertowe, operowe i baletowe. Jest on drugą co do wielkości salą operową i koncertoąj w Niemczech,.
 
2) Międzynarodowe wyścigi konne -  odbywające się na torze Iffezheim,  dwa razy do roku, podczas „Mityngu Wiosennego” (’Frühjahrs-Meeting”) i „Dużego Tygodnia” („Große Woche”), wielkie międzynarodowe wyścigi konne, najwyżej dotowane zawody hipiczne w Niemczech.
 
3) Filharmonia -gdzie  miejscowa orkiestra i kilkanaście zespołów kameralnych ożywia kalendarz imprez bogactwem występów.
 
W okolicy Baden - Baden warto skorzystać z licznych wycieczek, w tym :
1. do Rebland na degustację wina tzw. Badeńskim Szlakiem Wina (Badische Weinstraße) - biegnącym etapami od położonego na północy Ortenau, przez Bryzgowię (Breisgau), masywy Kaiserstuhl i Tuniberg i kończąca się na południe od Fryburga trzema trasami regionu Markgräflerland.
 
2. Trasa Szwarcwaldzka (Schwarzwaldhochstraße) - jest to droga federalna nr 500 – z Baden-Baden do Freudenstadt, z przepięknymi widokami na szczyty porosłe ciemnym lasem jodłowym, zielone doliny, wodospady i romantyczne górskie jeziora.
 
3. Europaparku - największego w Niemczech parku rozrywki w Rust k. Fryburga;
 
4. nad jeziora Mummelsee i Baiersbronn, oraz do doliny Kitzingtal,
 
5. na zakupy do alzackiego Strasburga.
 
6. do pobliskiego Stuttgartu, Heidelbergu, Fryburga (Freiburg).
 
7. dziewięciu pól golfowych tworzących badeńsko-alzacki region golfowy.
 
8. do rozarium przy Lichtentaler Allee , w którym rośnie blisko 300 różnych gatunków róż.
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.