Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Berlin
Berlin
 
To stolica Niemiec i zarazem największe co do obszaru i ludności miasto, które zamieszkuje ponad 3,5 mln osób. Jego długość ze wschodu na zachód wynosi 45km , a z północy na południe 38 km. Berlin podzielony jest na 12 dzielnic , a te na poddzielnice.
 
Berlin jest wielkim ośrodkiem gospodarczym i finansowym. Rozwinął się tutaj głównie przemysł  elektroniczny (np. Siemiens, AEG) , maszynowy, środków transportu i odzieżowy. Jest także ważnym ośrodkiem handlowym organizujący międzynarodowe targi i wystawy (np. Targi Berlińskie). Berlin posiada bardzo dużą ilość zabytków, instytucji kultury i muzeów.
 
Berlin to także wielki węzeł komunikacji drogowej, lotniczej i kolejowej. W pobliżu miasta przebiegają autostrady A10 (nazywana zewnętrzną obwodnicą Berlina) i A100 (tzw. wewnętrzna obwodnica). Biegną także autostrady A102, A103, A104, A105, A111, A113, A114, A115 i A117.
 
Do Berlina można dojechać wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, linie autobusy Agat, Becker Reisen,  BTZ-PTTK Katowice - A, Ecolines, EST Lorek, Eurolines PolskaEurope Travel-Olivia, Interbus, Intercars, Nord, Sindbad, Sokół, PKS Warmia. Tanie bilety autokarowe z i do Berlina można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 180zł w jedną stronę.Od wymienionej ceny mogą być przyznawane zniżki dla pasażerów z tytułu wieku widoczne w systemie na etapie wprowadzania danych pasażerów (data urodzenia/ nr legitymacji).
 
Głównym przystankiem w Berlinie wykorzystywanym przez wymienionych przewoźników Grupy jest: BERLIN, ZOB am Funkturm (przy wieży radiowej); BerLIN, ZOB am Funkturm, Masurenallee; BERLIN, ZOB am Funkturm; BERLIN, ZOB.
 
 
 
.
  
 Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Lotnisko Berlin Schonefeld - Flughafen Berlin Schonefeld  (kod IATA: SXF, kod ICAO: EDDB)
Lotnisko położone 18km na południe od centrum Berlina.Na lotnisko można dojechać autostradą B96 i B 179. Pomiędzy lotniskiem a stacją metra Rudow jeździ linia autobusowa 171, a stamtąd dostępny jest cały system metra w Berlinie. Czas dojazdu do centrum to 50 minut, koszt około 2 euro.
Posiada cztery terminale pasażerskie A,B,C i d. Jest używane przede wszystkim przez tanich przewoźników.
 
 
Lotnisko Berlin Tegel - Flughafen Berlin Tegel (kod IATA: TXL, kod ICAO: EDDT)
Lotnisko położone 8km na północny - zachód od centrum Berlina, w jego dzielnicy Tagel. Położone jest w pobliżu autostrady A111. Można się też dostać metrem U6 do Kurt Schumacher Platz, a następnie autobusem 128.
Jest największym lotniskiem Berlina a trzecim co do wielkości lotniskiem międzynarodowym Niemiec. Posiada trzy terminale pasażerskie A,B i C.
 
 
Lotnisko Berlin Tempelhof - Flughafen Berlin Tempelhof  (kod IATA: THF, kod ICAO: EDDI)
To relikt dawnego najważniejszego mostu lotniczego Niemiec. Dziś zamknięte lotnisko od 30 października 2008r. Położone było tylko 4km od centrum Berlina.
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
Do najważniejszych zabytków miasta należy zaliczyć:
 
1) Bramę Brandenburską
 
2) Reischtag
 
3) Mur berliński
 
4) Wyspę Muzeów - Muzeum Pergamońskie (Zbiory Sztuki Starożytnej, Muzeum Azji Przedniej, Muzeum Sztuki Islamskiej), Stare Muzeum (Muzeum Egipskie), Muzeum im. Bodego, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa.
 
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.