Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Bonn
Bonn
 
miasto północno - zachodnich Niemiec na terenie Nadrenii Północnej Westfalii. Położone w odległości około 30 km na południe od Kolonii. Do 1990 roku Bonn było stolicą RFN i do chwili obecnej znajduje się tam część federalnej administracji co czyni miasto znaczącym pod tym względem. Mają tam siedzibę 17 organizacji ONZ.
 
Do Bonn można dojechać:
1) drogą lotniczą - Port lotniczy Kolonia/Bonn (25 km)
2) autostradami A3, A560, A59, A61, A565, A555
3) koleją - Pociągi ICE/IC/EC
 
Do Bonn można dojechać wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy EcolinesEurope Travel-Olivia, Interbus, Polmar., Sindbad, Tanie bilety autokarowe z i do Bonn można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 150zł w jedną stronę.
 
 
Przystankami autobusowymi w Bonn z których korzystają przewoźnicy Grupy Voyager są: BONN, Thomastr. – Busparkplatz am alten Friedhof; BONN, International Bus Parking, Thomasstr. (Hbf).
 
 
 
  
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Lotnisko Bonn-Kolonia kod IATA - STR, kod ICAO - EDDK)
Lotnisko położone w odległości 14,8 km na południowy wschód od Kolonii i 16km na północny wschód od Bonn. Jest szóstym co do wielkości lotniskiem Niemiec. Posiada dwa terminale pasażerskie.
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
Do zabytków Bonn należy zaliczyć:
1. Dom Beethovena (Beethoven-Haus) - w którym przyszedł na świat wielki kompozytor, jest miejscem pielgrzymek melomanów z całego świata i stanowi jedyne zachowane mieszkanie rodziny Beethovenów w Bonn. O życiu i dziełach kompozytora przypomina 150 oryginalnych eksponatów, w tej liczbie jego słynny portret oraz ostatni fortepian.
 
2. Starówkę ze Starym Ratuszem (Altes Rathaus), dziś stanowiącym scenę „Bonner Sommer”, bońskiego letniego programu kulturalnego na świeżym powietrzu; bońską pocztą główną (Hauptpost), przed którą stoi barokowy wykonany z brązu pomink Ludwiga van Beethovena; katedra (Bonner Münster) , wzniesiona w połowie XIII wieku.
 
3. Pałac Poppelsdorf (Poppelsdorfer Schloss) - Okazały kompleks o czterech skrzydłach otaczających arkadowy dziedziniec, w którym mieści się tu uniwersyteckie Muzeum Mineralogiczne (Mineralogisches Museum) oraz ogród botaniczny.
 
W okolicy Bonn można wybrać się na wycieczki:
1. do Siedmiogórza (Siebengebirge) - gdzie nad czterdziestoma gęsto zalesionymi szczytami Siedmiogórza dominuje „Smocza Skała” (Drachenfels), ruiny kasztelu i położony nieopodal piękny „Smoczy Zamek” (Drachenburg) z okresu romantyzmu.
 
2. „Romantyczny Ren” („Romantischer Rhein”) - to dolina rozciągająca się od pagórkowatej krainy Rheingau po pasmo Siedmiogórza, gdzie nadreński romantyzm miesza się z masywnymi kasztelami, strzelistymi skałami, winnicami rozścielonymi na stromych zboczach i miasteczkami jak z widokówki.
 
3. Park rozrywki Phantasialand - to miejsce wypoczynku dla całej rodziny niezależnie od pogody albowiem ponad 70% atrakcji znajduje się pod dachem.
 
Do najważniejszych wydarzeń Bonn zaliczyć należy:
1. tzw. Ren w płomieniach - impreza odbywająca się w okresie od pierwszej majowej soboty, w trakcie której nadbrzeżne promenady od Bonn po Linz w Austrii oblane są  blaskiem tysięcy czerwonych ogni bengalskich, a rzeka Ren „staje w płomieniach”.
 
2. Międzynarodowy Festiwal Beethovenowski (Internationales Beethovenfest Bonn) - to koncerty odbywające się w Bonn i okolicy przez okres od dwóch do czterech tygodni, pomiędzy połową września a połową października.
 
3. Święto szlaku muzeów (Museumsmeilenfest) - to organizowane przez muzea corocznie wspólne święto tzw. boński „szlak muzeów” . Muzeum Niemieckie, Hala Sztuki i Wystaw RFN, Bońskie Muzeum Sztuki, Muzeum Historii i Muzeum Königa przez cztery dni prezentują bogaty program imprez muzycznych, artystycznych i kulturalnych, a także specjalne wycieczki z przewodnikiem.
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.