Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Hamburg
Hamburg
 
jest miastem północnych Niemiec położonym przy ujściu Łaby do Morza Północnego. Jest największym portem Niemiec, wielkim ośrodkiem przemysłowym i finansowym.
 
Do Hamburga można dojechać :
1) drogą lotniczą  - Port lotniczy w Hamburgu
2) autostradami A1, A7, A23, A24
3) koleją  - Pociągi ICE/IC/EC
 
Do Hamburga można dojechać również wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy AgatBecker Reisen, BTZ-PTTK Katowice-AEcolinesEurolines Polska, EST/ LorekInterbus,  Sindbad, Sokół, Tanie bilety autokarowe z i do  Hamburga można  kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 150zł w jedną stronę. Od wymienionej ceny mogą być stosowane zniżki dla pasażerów w różnym wieku.
 
Głównym przystankiem w Hamburgu z którego korzysta większość przewoźników wymienionych wyżej jest : HAMBURG, ZOB, Adenaueralee 78.
 
 
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Port lotniczy w Hamburgu (kod ICAO - HAM, kod IATA - EDDH)
Lotnisko położone 8km na północny zachód od centrum Hamburga. Posiada dwa terminale pasażerskie. Jest drugim co do wielkości lotniskiem Niemiec.
 
Port lotniczy Hamburg - Lubeck (kod ICAO - LBC, kod IATA - EDHL)
Lotnisko położone 54 km od Hamburga i 8 km od Lubeck. Posiada jeden terminal pasażerski. Jest niewielkim lotniskiem, dawniej wyłącznie wojskowym, aktualnie wykorzystywanym przez tanich przewoźników.
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
Do najważniejszych obiektów miasta należą:
1. Hamburski Port (Hamburger Hafen) i nabrzeża Landungsbrücken -  jest obramą otwartą na rynki północnej, środkowej i wschodniej Europy, pomostem między kontynentem a krajami zamorskimi oraz największym portem dalekomorskim na Skandynawię i Europę Środkowo-Wschodnią. Posiada  700-metrową pływającą keje przy Landungsbrücken .
2.Kościół św. Michała (Kirche St. Michaelis) - jego wieża o wysokości 132 metrów jest symbolem miasta.
 
3. Dzielnica Spichlerzy (Speicherstadt) - położona między Deichtorhallen i Baumwall gdzie wilhelmiński gotyk ceglany, osobliwe frontony i wieżyczki, mieszają się z drogocennymi towarami kawą, herbatą, kakao, przyprawami, tytoniem, a także największym składem dywanów orientalnych na świecie.
 
W Hamburgu możemy skorzystać z niezliczonej oferty muzeów, w tym:
1. Międzynarodowe Muzeum Morskie w Hamburgu / Internationales Maritimes Museum Hamburg - na dziesięciu kondygnacjach i ponad 10 tys. m˛ powierzchni wystawienniczej w hamburskim porcie (Hafen City) można poznać historię żeglugi i marynistyki.
 
2. Cudowna Kraina Miniatur (Miniatur Wunderland) - mieści się za murami hamburskiego Miasta Spichlerzy na 4 tys. m˛ powierzchni i obejmuje szlaki kolejowe, pociągi, figurki, budynki, krajobrazy – przedstawione w niezliczonych scenkach rodzajowych i z dbałością o detale. Nie bez kozery Cudowna Kraina Miniatur zapisana została w Księdze rekordów Guinnessa jako największa na świecie, sterowana komputerowo makieta kolejowa.
 
3. Muzeum Sztuki w Hamburgu / Kunsthalle Hamburg - to trzy wsunięte jeden w drugi budynki zbudowane zalicza się do największych muzeów sztuki w Niemczech. Muzeum przedstawia malarstwo od gotyku po współczesność, rzeźby XIX i XX wieku, rysunki, grafiki, akwarele, starożytne monety, medale od renesansu po dzień dzisiejszy. Zebrane tu eksponaty reprezentują wszystkie kierunki sztuki europejskiej.
 
4. Muzeum Sztuki i Rzemiosła / Museum für Kunst und Gewerbe - wiodący ośrodek sztuki, rzemiosła artystycznego i wzornictwa, reprezentujący okres od starożytności po współczesność.
 
5. Muzeum Historii Miasta Hamburga / Museum für Hamburgische Geschichte Hamburg - jest to  współczesna scena, na której prezentowana jest historia hanzeatyckiego Hamburga.
 
6. Hamburg Dungeon, Hamburg - stare, ponure lochy zabytkowego Miasta Spichlerzy w Hamburgu gdzie na 500 m˛ prezentowana jest wystawa szczególnego rodzaju: mieszanina interaktywnego gabinetu grozy i muzeum.
 
7.PANOPTIKUM Hamburg - niezwykłe muzeum i  zarazem najstarszy i największy gabinet figur woskowych w Niemczech. W stosownych dekoracjach obejrzeć tu można woskowe figury przedstawiające ponad 100 postaci z historii, kultury, showbiznesu i sportu.
 
 8.Muzeum Kawy Burg / Kaffee-Museum Burg w Hamburgu - zaprasza świeżo zaparzoną kawą,oraz prezentuje wszelkiego rodzaju informacje o zielonych ziarnach kawy.
 
9. Muzeum Etnograficzne / Museum für Völkerkunde -  największe muzeum  tego rodzaju w Europie posiadające zbiory ok. 350 tys. eksponatów i dokumentują historię sztuki i kultury różnych ludów.
 
10. Muzeum Miasta Spichlerzy / Speicherstadtmuseum - W autentycznej scenerii ponad stuletniego spichrza przedstawia, jak wyglądała codzienna praca tutejszych robotników. W muzeum prezentowane są typowe narzędzia pracy oraz próbki towarów. Ilustrują one działalność składów i firm handlowych, których siedziby się tu mieściły.
 
 11.Muzeum klubu sportowego HSV / HSV-Museum - zorganizowane na ok. 600 m˛ powierzchni wystawienniczej w obrębie stadionu AOL Arena w Hamburgu, gdzie rozgrywane były mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2006,
 
12.Muzeum Emigracji BallinStadt / BallinStadt Auswanderermuseum -położone w autentycznym dawnym „mieście emigrantów”, które należało do armatora HAPAG, nowe, interaktywne muzeum poświęcone emigracji: BallinStadt na półwyspie Veddel. Zwiedzający mogą tutaj w historycznym miejscu wczuć się w sytuację ówczesnych emigrantów, przekonać się, jak wyglądały wówczas podróże i co sprawiało, że ludzie decydowali się na wyjazd.
 
13. Statek Muzeum Rickmer Rickmers / Museumsschiff Rickmer Rickmers - to liczący 110 lat wielki żaglowiec „Rickmer Rickmers”, przycumowany jest do nabrzeża portowego Landungsbrücken. Ekspozycja stała obejmująca tematykę marynistyczną.
 
 14.Statek Cap San Diego - nazywany  „Białym łabędziem południowego Atlantyku”, od 1986 roku przycumowany do zamorskiego pomostu w swoim macierzystym porcie, Hamburgu. Jako „muzeum do dotykania” przybliża zwiedzającym dawną atmosferę morskich podróży.
 
15. Muzeum Łodzi Podwodnych / U-Boot-Museum -  jedna z największych na świecie nieatomowych łodzi podwodnych - U-434, przycumowana w basenie portowym Baakenhafen. Zwiedzając U-434 z przewodnikiem, jest okazja zajrzeć za kulisy świata szpiegów i poznać spartańskie warunki życia załogi pod wodą.
 
 16.Muzeum Zoologiczne i Botaniczne / Zoologisches und Botanisches Museum - prezentuje około dziesięć milionów preparatów niemal 90 tys. gatunków zwierząt. Eksponaty obejmują owady, płazy i gady, ryby, mięczaki, ptaki, ssaki i zwierzęta znajdujące się na niższym stopniu rozwoju ewolucyjnego.
 
 17.Ogród Zoologiczny Hagenbeck / Tierpark Hagenbeck -  najważniejsza tego rodzaju placówka w Europie. Stworzone przez Carla Hagenbecka słynne na cały świat panoramy i wybiegi, które mają już status zabytków gdyż na przestrzennych wybiegach i w warunkach naturalnych żyje na ok. 25 ha ponad 2,5 tys. zwierząt reprezentujących 360 gatunków ze wszystkich kontynentów.
 
 
Do najważniejszych wydarzeń Hamburga zaliczyć można:
1) Urodziny Portu (Hafengeburtstag Hamburg) - obchodzone od ponad 800 lat w trakcie którego imponujące żaglowce cumują przy Landungsbrücken, i towarzyszą mu  liczne wydarzenia odbywające się na lądzie, na wodzie i w powietrzu.
 2) Hamburski festyn DOM - organizowany trzy razy w roku w dzielnicy Heiligengeistfeld , w trakcie którego ustawiane są stoiska gastronomiczne, karuzele, loteryjki i wiele innych atrakcji. Jest to jeden z największych festynów w Niemczech.
 3)Festiwal nad Alster („Alstervergnügen”) - odbywający się  nad jeziorem Binnenalster, w którym w ciągu czterech dni na 15 scenach i arenach artyści grają muzykę wszystkich stylów.  Jest to największe letnie święto uliczne.
 
W Hamburgu co roku orgaizowane są także liczne targi, w tym:
1. SMM - Shipbuilding, Machinery and Marine technology international trade fair – czołowa impreza międzynarodowa przyciągająca światowych potentatów przemysłu stoczniowego, odbywająca się we wrześniu.
 
2. „Ty i Twój świat” (Du und Deine Welt) - uniwersalne targi konsumenckie odbywające się  w sierpniu, w trakcie których prezentowane są tu towary i usługi wszystkich branż, takich jak na przykład budownictwo, zdrowie, ogrodnictwo, rekreacja, komunikacja, kuchnia.
 
 3.hanseboot - organizowane w październiku targi artykułów do surfowania, wyposażenia jachtów, usług czarterowych, akcesoriów do wędkowania i nurkowania.
 
W okolicy Hamburga warto wybrać się na wycieczki:
1. Wyspa Sylt - wyspa Morza Północnego z ponad 40 kilometrami pięknych piaszczystych plaż, pełna samorodnych wydm i zielonych grobli. Na wyspie napotkamy dwanaście miejscowości – każda inna i każda z własnym, jedynym w swoim rodzaju klimatem.
 2. Altes Land - tereny sadowników z regionu Altes Land, największego zwartego obszaru sadów owocowych w Europie. Kuszą tutaj świeże owoce prosto z drzewa i kryte strzechą domy gospodarzy, rozległe poldery oraz malownicze miasteczka Buxtehude i Stade czekające na odkrycie. Dojechać tam można katamaranem prosto z Hamburga.
 3.Pustać Lüneburska (Lüneburger Heide) - to region turystyczny pomiędzy Hamburgiem, Hanowerem a Bremą, obfitujący w łąki, zielone lasy i romantyczne rzeki, miasta pełne domów o konstrukcji szkieletowej i przytulne miejscowości pośród łąk, imponujące groby megalityczne i dostojne zespoły klasztorne. Słynne są zwłaszcza kwitnące wrzosowiska („Heideblüte”), przejażdżki bryczką oraz spotkania ze ślicznymi owcami rasy lüneburskiej.
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.