Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Hannover
Hannower
 
Hanower to miasto północnych Niemiec, położone nad rzeką Leine oraz stolica Dolnej Saksonii. W mieście odbywają się największe na świecie międzynarodowe targi przemysłowe "Targi Hanowerskie" . W 2000 roku miasto było gospodarzem EXPO.
 
Do Hannoveru można dojechać również wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy, linie Ecolines,  Eurolines Polska,  Europe Travel-Olivia,  InterbusPolmar., Sindbad, Sokół, PKS Warmia, Touring/ Gromada. Tanie bilety autokarowe z i do Hannoveru można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 180zł w jedną stronę. Od wymienionej ceny mogą być stosowane zniżki dla pasażerów w różnym przedziale wiekowym widoczne w systemie po wprowadzeniu danych w tym daty urodzenia lub nr legitymacji.
 
 
Głównymi Przystankami autobusowymi w Hannover z których najczęściej korzystają przewoźnicy autokarowi Grupy Voyager są: HANNOVER, ZOB - Hamburger Allee; HANNOVER, Hbf. l Omnibusbahnhof st. 5; HANNOVER, ZOB, Hamburgerallee, St.5.
 
 
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Lotnisko Hannover Airport, (kod IATA - HAJ , kod ICAO - EDDV)
Lotnisko położone 11km na północny - zachód  od Hanoweru. Jest jednym z ważniejszych portów lotniczych Niemiec, ósmy co do wielkości. Na lotnisko można dojechać autostradami A2 i A7, a położone jest w pobliżu drogi A352. Kursuje także kolejka z dworca główego w Hanowerze, dojazd zajmuje około 12minut, a także taksówki - koszt około 20 euro i autobusy.
Lotnisko posiada cztery terminale pasażerskie A,B,C i D, oraz aż trzy pasy startowe.
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
Hanower jest miastem targów i ogrodów. Jedyną w swoim rodzaju atrakcją i ukrytą perełka jest Wielki Ogród (Großer Garten). Od 300 lat przetrwał on w niezmienionym kształcie. Niezwykła jest także grota Historische Grotte (Historyczna Grota) , której wnętrze ozdobiła Niki de Saint Phalle.
W Hanowerze dla turystów wprowadzono ułatwienie w postaci tzw. czerwonej linii („Roter Faden”) na chodnikach i ulicach, która umożliwia wybranie optymalnej trasy zwiedzania atrakcji turystycznych.
 
 
Wśród licznych zabytków miasta warto zobaczyć:
- Ogrody Królewskie w Herrenhausen (Königliche Gärten Herrenhausen) - rozciagniety na powierzchni ponad 135 ha, na którym znajdziemy m.in. Wielki Ogród (Großer Garten), Ogród Górski (Berggarten), Ogród Jerzego (Georgengarten) oraz Ogród Welfów (Welfengarten). Liczne są także fontanny w tym Grosse Fontäne (Wielka Fontanna) wyrzucająca słup wody na wysokość 82 m (najwyżej w Europie).;
- Nowy Ratusz (Neues Rathaus) - z którego rozciąga się widok na całe miasto, a na szczyt prowadzi winda zamontowana w ukośnym szybie;
- Zabytkowe Stare Miasto (Altstadt) - ze Starym Ratuszem, Kościołem Mariackim i domami o konstrukcji szkieletowej.
- Najładniejszym dworzec kolejowy w całych Niemczech - który zbudowany z jasnej cegły wyglądem przypomina pałac magnacki.
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.