Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Karlsruhe
Karlsruhe
 
to miasto w południowo-zachodnich Niemczech na terenie Badeni-Wirtenbergii. Karlsruhe jest dużym ośrodkiem przemysłowym, w którym rozwija się przemysł maszynowy, metalowy, środków transportu (Michelin), elektrotechniczny i elektroniczny (Bosch i Siemens) , chemiczny (L`oreal) i farmaceutyczny, poligraficzny, odzieżowy i spożywczy, rafineryjny .
 
W Karlsruhe ma siedzibę kilkanaście banków i towarzystw ubezpieczeniowych.Znajduje się także centrum kongresowe i tereny targowe. Jest ono również ważnym portem śródlądowym, czwartym co do wielkości w Niemczech, a w okresie letnim po rzece Ren kursuje także statek wycieczkowy.
 
Na południowy wschód od miasta zlokalizowany jest tzw. trójkąt autostrad A 5 i A 8 oraz na południe od centrum droga szybkiego ruchu, tzw. południowa styczna łącząca się z autostradami A 65 oraz A 35 .
 
Do Karlsruhe można dojechać również wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy Agat, BTZ-PTTK Katowice-A, EcolinesEurolines Polska, Gairing, Julia-Tour/Olivia, NordSandra, Sindbad, Sokół, PKS Warmia. Tanie bilety autokarowe z i do Karlsruhe można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 180zł w jedną stronę. Od wymienionej ceny są stosowane zniżki dla pasażerów w różnych grupach wiekowych widoczne na etapie wprawdzania danych do systemu w tym daty urodzenia/ nr legitymacji.
 
 
Głównymi Przystankami autobusowymi w Karlsruhe z których korzystają najczęściej przewoźnicy autokarowi są: KarLSRUHE, Hauptbahnhof/tył dworca/park. przy Schwarzwaldstr; KARLSRUHE, ZOB Sudseite HBF
 
 
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
Karlsruhe nazywane jest miastem wachlarzowym z powodu regularnego promienistego rozchodzenia się 32 ulic i alei od pałacu Karola Wilhelma Karlsruhe. Jest to barokowy pałac wybudowany na wzór francuskiego Wersalu. Do parku pałacowego od strony wschodniej przylega rozległy kampus Uniwersytetu Karlsruhe. Natomiast od północy parku biegnie tzw. niebieski promień prowadzący do do Majoliki - manufaktury wyrobów ceramicznych ufundowanej przez księcia Fryderyka w 1901 r. Od zachodu ciągną się wzdłuż oranżerii ogrody z pięknymi okazami drzew. Tuż obok toną w zieleni sześcienne pawilony projektu Paula Baumgartena - siedziba federalnego trybunału konstytucyjnego.
 
Centralnym punktem miasta jest Gwarny Marktplatz z charakterystyczną piramidą - grobowcem Karola Wilhelma . Wznosi się tu ratusz ukończony w 1825 r., a naprzeciw ewangelicki kościół zbudowany w latach 1807-1816 jako kościół katedralny. Plac przecina główna ulica - Kaiserstrasse, którą od zachodu zamyka Kaiserplatz z monumentalnym pomnikiem cesarza Wilhelma II na koniu, przy której ulokowały się domy towarowe, sklepy, butiki, kawiarnie i restauracje. Natomiast w kierunku wschodnim biegnie urokliwa  i wąska Zähringerstrasse, po której obu stronach wybudowane są klasycystyczne dwupiętrowe kamieniczki z mansardami.
 
Karlsruhe nazywane jest sądowniczą stolicą Niemiec, w którym umieszczono 72 tablice na słupach z wypisanymi na nich prawami człowieka w tym 48 tablic stoi na placyku der Grundrechte (między Markplatz a pałacem Karola Wilhelma), a 24 pozostałe rozsiane zostało po całym mieście, w ważnych punktach, jak siedziba trybunału konstytucyjnego czy ZKM - Zentrum für Kunst und Medientechnologie, galeria miejska i centrum sztuki medialnej - w odrestaurowanej fabryce amunicji .
Karlsruhe to miejsce na skrzyżowaniu dróg i kultur.  Może być znakomitą bazą wypadową do odbywania wycieczek ze względu także na swoje położenie gdyż graniczy z Alzacją. W odległości niespełna 90 km od miasta położony jest Strasburg a za  niecałe 50 km ciągną się winnice i urocze zakątki Nadrenii-Palatynatu i zabytkowy Heidelberg, a odrobinę dalej Mannheim. Natomiast na południe od Karlsruhe znajdują się Alpy.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.