Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Monachium
Monachium
 
jest miastem południowych Niemiec i stolicą Bawarii. Monachium jest wielkim ośrodkiem gospodarczym i finansowym z siedzibami banków, firm ubezpieczeniowych (np. największego w świecie towarzystwa reasekuracyjnego Munich Re), instytucji handlowych. Rozwinięty jest przemysł elektrotechniczny (m.in. zakłady Siemens), środków transportu (produkcja samochodów marki BMW), maszynowy i włókienniczy, chemiczny, elektroniczny, poligraficzny, a także precyzyjny (zakłady optyczne) i spożywczy (browarnictwo).  Rozwinięte jest tu też rzemiosło artystyczne (m.in. wyroby porcelanowe).
 
Monachium posiada dobrze rozbudowaną infrastrukturę transportową, w tym sześć linii metra oraz S-Bahn, kolej regionalną i liczne linie tramwajowe. System dodatkowo uzupełniony jest przez linie autobusowe docierające na tereny pozbawione komunikacji szynowej.
 
Do Monachium można dojechać :
1) drogą lotniczą  - Lotnisko Monachium (32 km)
2) autostradami A8, A9, A92, A94, A95, A96, A99
3) koleją - pociągi ICE-/IC-/EC
 
Do Monachium można dojechać również wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Niemiec oraz  z Niemiec do Polski  wykonywane przez autokary, autobusy Sindbad, EcolinesEurolines Polska, IntercarsNordPKS Warmia, Sokół.  Tanie bilety autokarowe z i do  Monachium można  kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 150zł w jedną stronę. Od wymienionej ceny mogą być stosowane zniżki dla pasażerów w różnym wieku.
 
Głównym przystankiem z którego korzysta większość przewoźników Grupy  w  Monachium jest : MONACHIUM, ZOB an der Hackerbrucke stan.4
 
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Lotnisko im.Hansa Josepha Straussa (kod IATA - MUC, kod ICAO - EDDM)
Drugi co do wielkości port lotniczy Niemiec, po Frankfurcie.Posiada dwa terminale - 1 z halami A,B,C i D, oraz 2 - z poziomem 3 i 4. Usytuowane jest w odległości około 28 km na północny wschód od centrum Monachium. Jest to jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk w Niemczech.  Podróż koleją z Dworca Głównego w Monachium na lotnisko trwa 40–45 minut.
 
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
Monachium jest największym i najbardziej znaczącym ośrodkiem naukowym południowych Niemiec, gdyż znajdują się tu liczne szkoły wyższe:
Uniwersytet Ludwiga Maximiliana sięgający tradycjami do 1472 roku ;
Uniwersytet Techniczny powołany w 1868 roku jako politechnika;
Wolny Uniwersytet Ukraiński od 1945;
Wyższa Szkoła Zawodowa  istniejąca od 1971 roku;
Uniwersytet Bundeswehry ;
Wyższa Szkoła Muzyczna.
 
 
Do najważniejszych miejsc w Monachium zaliczyć można:
1. Gotycki kościół Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche) - symbol Monachium, który zachwyca dwiema wysokimi wieżami, z których roztacza się niepowtarzalny widok na miasto i pobliskie Alpy. Wnętrze kościoła urzeka swoją prostotą.
 2.„Hofbräuhaus” -najbardziej znany, legendarny browar w mieście.
3.Stadion Olimpijski (Olympia-Stadion) - gdzie odbywają się zarówno ważne wydarzenia sportowe, jak i festiwale pod gołym niebem; koncertowali tu już Rolling Stonesi, Bon Jovi i Robbie Williams.
 
Monachium  to miasto kultury i sztuki, obfitujące m.in. w liczne muzea , w tym:
 
1. Dzielnica Sztuki w Monachium / Kunstareal München- w tzw. Dzielnicy Sztuki w Monachium, to kwadrat ograniczony ulicami Türkenstraße i Luisenstraße, na którym działa siedem muzeów, w których można podziwiać całe spektrum malarstwa od arcydzieł dawnych mistrzów po sztukę współczesną, a także rzeźby, statuy i liczne dzieła sztuki z okresu od czasów starożytnych po współczesność.
 
2. Muzeum Niemieckie (Deutsches Museum) - największe muzeum techniki w Europie, które daje zwiedzającym okazję do aktywnego obsługiwania pokręteł, dźwigni i pulpitów sterowniczych.
 
3.Muzeum Architektury Politechniki Monachijskiej / Architekturmuseum der Technischen Universität München - posiadające największą specjalistyczną kolekcję z zakresu architektury w Niemczech. Najstarsze rysunki pochodzą z XVI wieku, ale przede wszystkim są to zbiory architektury z okresu od XVIII do XXI wieku.
 
4.Miasteczko Filmowe Bavaria / Bavaria Filmstadt - jedno z największych studiów filmowych w Niemczech, utworzone w 1919 roku i zajmuje teren o powierzchni ok. 356 tys. m. W ramach zwiedzania można obejrzeć kulisy do produkcji filmów, sprawiające wrażenie rzeczywistych miejsc, a w wozie transmisyjnym można zobaczyć, jak powstaje program na żywo. Można także zobaczyć  pokaz umiejętności kaskaderów Bavaria-Stunt-Show.
 
5. Ogród Botaniczny Monachium-Nymphenburg / Botanischer Garten München-Nymphenburg - jeden z najważniejszych ogrodów botanicznych na świecie. Założony w 1809 roku jako pierwszy ogród botaniczny liczy dzisiaj 22 hektary powierzchni i posiada 14 tys. gatunków roślin.
 
6.Państwowe Bawarskie Zbiory Paleontologiczne i Geologiczne / Bayerische Staatssammlung für Paläontologie und Geologie - prezentujące eksponaty sprzed wielu milionów lat, w tym szkielety dinozaurów i ssaków, skamieliny,  organizowane są specjalne wystawy tematyczne poświęcone np. praptakowi (archeopteryksowi) lub znaleziskom kręgowców ze stanowisk trzeciorzędowych w Sandelzhausen.
 
7.Muzeum BMW / BMW-Museum - gdzie można zobaczyć wszystkie modele jakie BMW wprowadziło na rynek: począwszy od przedwojennego Dixi, poprzez Isettę, aż po bolidy wyścigowe, oraz silniki, turbiny, samoloty, motocykle i pojazdy w najróżniejszych możliwych odmianach.
 
8.Browar Erdinger Weißbräu - największy na świecie browar piw pszenicznych, którego początki sięgają roku 1886. Zwiedzający mogą dowiedzieć się wszystkiego o procesie produkcji: od surowców, przez proces warzenia w słodowni, piwnicę fermentacyjną i filtrującą, butelkowanie z użyciem najnowocześniejszej techniki, proces dojrzewania na regałach wysokiego składowania wyposażonych w najnowsze osiągnięcia techniki, aż po załadunek i wysyłkę we wszystkie strony świata.
 
9.Galeria Fundacji Sztuki Hypo / Kunsthalle der Hypo-Kulturstiftung - na wystawie znajdują się dzieła sztuki europejskiej od czasów renesansu po romantyzm .
 
10.Muzeum Piwa i Festynu Oktoberfest / Bier- und Oktoberfestmuseum- mieszczące się w pochodzącej z XIV wieku, jednej z najstarszych kamienic w Monachium prezentuje  ciekawostki o historii piwa i monachijskim festynie piwnym Oktoberfest. Festyn po raz pierwszy odbył się w 1810 roku jako zabawa weselna z okazji ślubu króla Ludwiga I z księżniczką Teresą von Sachsen-Hildburghausen i przekształcił się ze święta narodowego w największy festyn ludowy świata.
 
11.Muzeum Rezydencjonalne – Skarbiec Rezydencji w Monachium / Residenzmuseum - Schatzkammer der Residenz München - Założony w 1565 roku przez księcia Albrechta skarbiec Wittelsbachów jest od 1920 roku dostępny dla publiczności jako muzeum liczące 130 sal wystawowych.
 
 
Do najważniejszych wydarzeń w Monachium zaliczyć można:
1) Monachijski Festiwal Muzyki Operowej (Münchner Opern-Festspiele) - dbywający się na przełomie czerwca i lipca przedstawia obszerny repertuar operowy – w postaci nowych inscenizacji lub premier festiwalowych.
 
2)Oktoberfest -Tradycyjnym „Ozapft is” („piwo rozlane”) nadburmistrz Monachium o godzinie 12 otwiera Oktoberfest – największy ludowy festyn na świecie. Trwa aż dwa tygodnie  a goście próbują nowoczesne i nostalgiczne karuzele oraz diabelskie młyny, a w namiotach piwnych, przy muzyce, raczą się piwem i zakąską.
 
3)Parada homoseksualizmu (Christopher Street Day – CSD) w Monachium - CSD jest światowym świętem zbiorowiska homoseksualistów świętowanym w Monachium od roku 1980, a ma przypominać o wydarzeniach z roku 1969, kiedy geje i lesbijki w Nowym Jorku po raz pierwszy publicznie przeciwstawili się dyskryminacji.
 
W okolicy Monachium warto natomiast zobaczyć :
1. Zamek Neuschwanstein- zbudowany przez Króla Ludwik II w XIX wieku, który zainspirował się światem muzyki i opery Ryszarda Wagnera. Zamek ten stał się pierwowzorem zamku z rysunkowego filmu Disneya „Kopciuszek” i uchodzi dzisiaj za jeden z najpiękniejszych i najsłynniejszych zamków w Niemczech.
 
2.Pałac Linderhof -willa króla Ludwika II oczarowuje rozmiarem budynku i rozległym założeniem parkowym, w którym znajduje się  Grota Wenus (Venusgrotte), sztuczna jaskinia naciekowa, oraz fontanna o wysokości 30 metrów.
 
3.Jezioro Starnberger See - ulubione miejsce wypoczynku monachijczyków z wieloma możliwościami uprawiania sportów wodnych.
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.