Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Munster
Munster
 
Munster to miasto w północno zachodnich Niemczech na terenie Dolnej Saksonii. Zabytkowy zespół staromiejski w Münster to historia kultury na małym skrawku terenu.
 
Dojechać można :
1) drogą lotniczą z Lotniska Münster-Osnabrück (30 km) i  Düsseldorf (130 km)
2) autostrada A1, A43
3) koleją Pociągi IC-/EC
 
Do Munster można dojechać również wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy EcolinesPolmar, Sindbad, Sokół, Touring/Gromada. Tanie bilety autokarowe z i do Munster można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 220zł w jedną stronę. Od wymienionej ceny mogą być zastosowane zniżki dla pasażerów w różńych grupach wiekowych po wprowadzeniu danych w tym daty urodzenia/nr legitymacji.
 
Przystankami autobusowym głównym w Munster z których najczęściej korzystają przewoźnicy autokarowi są w Munster: MUNSTER, Hbf - Ostseite; MUNSTER, Hbf, Bremerplatz
 
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Zobaczyc należy:
1. Rynek Główny (Prinzipalmarkt), który otaczają historyczne Domy Kupieckie (Kaufmannshäuser) stojące po obu stronach najstarszej ulicy-rynku (Marktstraße) w Münster. Na Rynku znajduje się  katedra św. Pawła (Paulus-Dom) z zegarem astronomicznym z 1543 roku, Salzstraße ze świadectwami tradycji hanzeatyckiej oraz budowle barokowego architekta Johanna Conrada Schlauna, którego dziełem jest pałac arcybiskupi (Stadtschloss), dworek Rüschhaus, pałac Erbdrostenhof (Stadtpalais) i kościół św. Klemesa (Clemenskirche).
 
2.Pałac Erbdrostenhof (Stadtpalais Erbdrostenhof)- wzniesiony w latach 1745-1753, w stylu barokowym  uchodzi za jedno z arcydzieł J.C. Schlauna. Jego dziedziniec otaczają fantazyjnie wygięte mury i kraty z reprezentacyjnym portalem.
 
3.Dzielnicę Kiepenkerl-Viertel - gdzie spotkamy pomnik chłopa z koszem na plecach (Kiepenkerl-Denkmal) stojący na małym placu, który  przypomina o wędrownych handlarzach z regionu Münsterland. W takich dużych koszach (zwanych Kiepe) handlarze przynosili do miasta produkty wytwarzane w okolicy i sprzedawali na targu albo chodząc od drzwi do drzwi.
 
W okolicy Munster warto wybrać się na wycieczki do:
1. Pałacu Nordkirchen - największego kompleksu pałacowego na wodzie w Nadrenii Północnej-Westfalii – nazywanego „Westfalskim Wersalem” – który  położony jest w parku o powierzchni 170 hektarów w południowym Münsterland. Do budowy tego założenia użyto typowego dla regionu materiału – czerwonej cegły i żółto-białego piaskowca.
 
2. Zamku Vischering - średniowiecznego zamku na wodzie w okolicy Lüdinghausen , którego zamek górny z otaczającym go murem i dawnym chodnikiem obronnym ze strzelnicami otacza fosa.
 
3.Pättkesfahrten - pochodzące od staroniemieckiego słowa „Pättkes” oznaczającego w regionie Münsterland boczne drogi odchodzące od większych tras, które są miejscem ruchu pieszych i pojazdów. Można je zwiedzać rowerem. w trakcie tradycyjnych rowerowych wypraw „Pättkesfahrten” , które prowadzą śladami sztuki na terenie miasta albo do zamków i pałaców w pobliskiej okolicy.
 
Do najważniejszych wydarzeń Munster należą:
1.Festyn Eurocityfest ;
 
2.Międzynarodowe Święto Latawców (Internationales Drachenfest) -  na niebie nad zalewem Aasee podziwiać można latawce we wszelkich możliwych kolorach, kształtach i rozmiarach wraz nocnymi pokazami.
 
3.Festyn ludowy „Send” - odbywający się przed pałacem na Hindenburgplatz trzy razy do roku, w trakcie którego wystawcy z całego kraju prezentują karuzele i różne urządzenia dla wesołego miasteczka, zarówno te zaprojektowane w wywołującym wspomnienia stylu retro, jak i najnowsze rewelacyjne modele.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.