Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Stuttgart
Stuttgart
 
To miasto południowych Niemiec, stolica Badenii - Wirtenbergii. Samo miasto i jego okolice są znane ze znajdujących się tam przedsiębiorstw high-tech - Porsche, Bosch, Alcatel. W Stuttgarcie znajduje się druga co ważności giełda Niemiec.
 
Do Stuttgartu dojechać można:
1) drogą lotniczą - Port lotniczy Stuttgart (13 km)
2) autostradami - A 8, A 81
3) koleją - pociągi ICE/IC/EC
 
Do Stuttgartu można dojechać również wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy Nord, Sindbad,. Tanie bilety autokarowe z i do Stuttgartu można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 150zł w jedną stronę. Pasażerowie mogą korzystać ze zniżek (dostępnych w Kroku 4 w systemie). 
 
Głównym przystankiem z którego korzysta większość przewoźników Grupy Voyager w Stuttgarcie jest: STUTTGART, ZOB S-Obertuerkheim, P+R Parkplatz,Hafenbahnstr.
 
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
 
Lotnisko Stuttgart (kod IATA - STR , kod ICAO - EDDS)
Lotnisko położone 13km na południe od Stuttgartu i 120 km od Baden - Baden. Jest 7 co do wielkości lotniskiem Niemiec. Posiada cztery terminale pasażerskie nr 1,2, 3 i 4.
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
Do najważniejszych zabytków miasta należą:
1. Średniowieczny Stary Pałac (Altes Schloss) i barokowy Nowy Pałac (Neues Schloss) - mieszczący dzisiaj Wirtemberskie Muzeum Regionalne (Württembergisches Landesmuseum) z  oddalonym nieopodal barokowym Nowym Pałacem (Neues Schloss). Sam Plac Zamkowy z kolumną o wysokości 30 metrów to serce miasta i ulubione miejsce spotkań mieszkańców i gości.
 2.Osiedle Weißenhofsiedlung - powstałe w 1927 roku – osiedle będące wystawą „Mieszkanie” organizowaną przez Niemiecki Związek Twórców , na którą architekci wysyłali do Stuttgartu projekty budowlane i aranżowali wzorcowe domy „Nowego Budownictwa” w stylu Bauhausu. Jedenaście domów z tamtej wystawy zachowało się do dziś i dalej są zamieszkiwane.
 3.Secesyjna Hala Targowa (Jugendstil-Markthalle) -która została wzniesiono jako giełda spożywcza i dom towarowy w latach 1912-1914. Sprzedaje się tutaj świeże kwiaty, ryby, mięso, warzywa i owoce z regionu, a także owoce egzotyczne i przyprawy.
 
Stuttgart to miasto licznych muzeów, w tym:
1. Wirtemberskie Muzeum Regionalne (Württembergisches Landesmuseum) w Starym Pałacu - w którym prezentowana jest historia regionu od epoki kamienia, poprzez okres osiedlania się Celtów, Rzymian, Alemanów, czasy średniowiecza, barok, aż po czasy nowożytne. Trzonem zbiorów jest kunstkamera, której początki sięgają XVI wieku, kiedy książęta zbierali wszystko, co było rzadkie, kosztowne i niezwykłe. Świadectwo dawnego królestwa dają korona i berło oraz brylantowa biżuteria władczyń.
 
2. Dom Historii (Haus der Geschichte) - przedstawiające historię południowo-zachodnich Niemiec, w tym historię Badenii, Wirtembergii, czy też rodu Hohenzollernów.
 
 3.Muzeum Lindena (Linden Museum) -To wielkie muzeum etnograficzne w Niemczech. W pięciu dużych działach ekspozycji stałej prezentowane są obiekty dokumentujące kulturę pozaeuropejskich ludów żyjących w Ameryce, na wyspach południowego Pacyfiku, w Afryce, krajach islamskich, Azji Południowo-Wschodniej.
 
4.Muzeum Porsche w Stuttgarcie-Zuffenhausen / Porsche Museum Stuttgart-Zuffenhausen - w którym można obejrzeć na zmieniających się cyklicznie wystawach po 20 spośród wszystkich 400 szybkich wozów ze stajni Porsche.
 
5. Państwowe Muzeum Przyrodnicze / Staatliches Museum für Naturkunde - założonego w 1791 roku w pałacu Rosenstein zalicza się do najważniejszych zbiorów przyrodniczych w Europie. Oprócz ssaków obejrzeć tu można bogatą kolekcję chrząszczy i motyli.
 
6. Muzeum Świat Mercedesa Benza / Mercedes Benz Markenwelt Museum - na 16,5 tys. m˛ powierzchni wystawienniczej obejmującej 9 kondygnacji prezentowane są pionierskie czasy techniki samochodowej. W muzeum można obejrzeć pierwsze automobile świata skonstruowane przez Karla Benza i Gottlieba Daimlera.
 
7. Wilhelma - to klasyczny, duży ogród zoologiczny – założony w 1850 roku i jest zarazem jedynym ogrodem zoologiczno-botanicznym w Europie.Obejrzeć tu można ok. 9 tys. zwierząt reprezentujących niemal tysiąc gatunków, wzorowe założenia roślinne i szklarnie ekspozycyjne, znaczące zbiory orchidei, akwarium z halą krokodyli oraz słynną kolekcję ryb raf koralowych, nowoczesny pawilon małp człekokształtnych, wybieg dla niedźwiedzi, pawilon ze swobodnie latającymi ptakami, wzorcowe gospodarstwo chłopskie i wiele innych ciekawostek.
 
8.Muzeum Uprawy Winorośli Uhlbach / Weinbaumuseum Uhlbach - Miejscowość Uhlbach jest magnesem przyciągającym znawców i miłośników szlachetnych trunków. W dawnej, zbudowanej w 1907 roku wytłaczarni wina od 1979 roku mieści się Muzeum Uprawy Winorośli, gdzie prezentowana jest bogata kolekcja dokumentująca ponad 750 lata tradycji uprawy winorośli w regionie środkowego Neckaru.Otwarte jest  od kwietnia do października.
 
9.Muzeum Biblii / Bibelmuseum - w którym prezentowana jest ekspozycja stała poświęcona najczęściej czytanej i przetłumaczonej na większość języków Biblii. Można obejrzeć średniowieczne wydania Biblii, księgi pochodzące z pierwszego okresu po wynalezieniu druku i okresu reformacji, aż po biblie komputerowe.
 
 
Do najważniejszych wydarzeń Stuttgartu zaliczyć można:
1. Stuttgarcka Wioska Wina (Stuttgarter Weindorf) - obchodzone na przełomie sierpnia i września przez prawie dwa tygodnie Święto Wina pod arkadami Starego Pałacu.
2. Ludowy festyn Cannstatter Volksfest - jest obok Oktoberfest drugim co do wielkości świętem piwa w Niemczech. Odbywa się co roku pod koniec września wokół wysokiej na 24 metry „wieży owocowej”  i trwa dwa tygodnie w postaci zabawy pod namiotami, w towarzystwie kapel ludowych, z takimi atrakcjami jak diabelski młyn, strzelnice czy nostalgiczna karuzela łańcuchowa.
 3.Stuttgarcki jarmark bożonarodzeniowy (Stuttgarter Weihnachtsmarkt) - odbywa się na Rynku i przy Schillerplatz w scenerii tonącego w iluminacjach centrum miasta, Placu Zamkowego, Nowego i Starego Pałacu, a rozpoczyna się on tradycyjnie w ostatni czwartek listopada uroczystym koncertem na dziedzińcu Starego Pałacu.
 
W okolicy Stuttgartu warto wybrać się na liczne wycieczki w tym do:
1. Ludwigsburga - gdzie góruje  pałac barokowy – siedziba książąt i scena letniego Festiwalu Zamkowego w Ludwigsburgu (Ludwigsburger Schlossfestspiele), pałacyk myśliwski i letni „Favorite” (Jagd- und Lustschloss „Favorite”) oraz pałac na wodzie Monrepos. Wokół pałacu-rezydencji oczarowuje natomiast  „Kwitnący barok” („Blühendes Barock”) z Ogrodem Bajkowym (Märchengarten). W barokowym centrum miasta można znaleźć ślady poetów Mörickego i Schillera.
 2.Esslingen nad Neckarem - to dawne Wolne Miasto Rzeszy – leżące u podnóża potężnego zamku Hochwacht,  w dolinie Neckaru i otoczone winnicami. Można tu zobaczyć najstarszy szereg domów o konstrukcji szkieletowej w Niemczech, a latem oferowane są wycieczki po mieście romantycznymi kanałami Neckaru.
 3.Tybinga (Tübingen) - gdzie strome stopnie, wąskie uliczki i strzeliste szczyty zdominowały krajobraz – od Starówki (Altstadt) aż po pałac Hohentübingen. W tym szwabskim mieście uniwersyteckim urok pieczołowicie odrestaurowanego średniowiecznego centrum łączy się z ruchliwością i barwnym stylem życia studenckiego.
 
Stuttgart to miasto targowe, w którym odbywają się:
1. Wystawa Obróbki Metali AMB - odbywają się co dwa lata i  trwają pięć dni, i są przeznaczone wyłącznie dla przedstawicieli branży.
2. Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R + T - odbywają się co trzy lata w lutym i są otwarte tylko dla przedstawicieli branży.
3.Międzynarodowe targi wina i przetwórstwa owoców Intervitis Interfructa - odbywają się co trzy lata w maju i uważane za główną imprezę producentów wina i przetwórców owoców.
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.