Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Ukraina
Tanie Podróże na Ukrainę
(przeloty/ przewozy/ hotele)
 
Połyskujące w słońcu kopuły cerkwi, niebieskie ściany domów, haftowane soroczki, złociste bliny i ognisty kozak – z tym najczęściej kojarzy się nam Ukraina, jeden z naszych wschodnich sąsiadów, oblany wodami Morza Czarnego i Azowskiego. To tu zawędrował polski wieszcz narodowy Adam Mickiewicz w poszukiwaniu inspiracji, co zaowocowało zachwycającym do dziś cyklem sonetów, może warto ruszyć w jego ślady? Kiedy sforsujemy już granicę, co tu duzo mówic, która niewątpliwie uczy nas jeszcze jak za dawnych lat pokory i cierpliwości, wjeżdżamy na Ukrainę….
 
Tanie przewozy i połączenia autokarowe z Polski do Ukrainy oraz z Ukrainy do Polski obsługuje wielu przewoźników autokarowych w ramach swojej podstawowej działalności. Z uwagi na położenie tego kraju i ogromne zaintereswanie wyjazdami oferta na przewozy autobusowe na Ukrainę są realizowane przez kilka razy w tygodniu w zależności od konfiguracji miast docelowych.  
 
W ramach systemu rezerwacji zamieszczonego na nasze jstronie przewozy na trasie Polska Ukraina Polska są wykonywane przez linie autokarowe: Akciatur, Ecolines, Visitor, Zawadzkie oraz Eurobus-Eurolines Polska, PKS Polonus, PKS Ostrowiec Świętkorzyski, Przykarpacki Ekspres, Kobra, Agat, Eskana Bus, Sindbad, ATE Transport, Eastern European Travel, Eurolines MądelTrans, ATP Lwów. Bilety autokarowe z i do miast Ukrainy można kupić na naszej stronie korzystając z wyszukiwarki. Uwzględnia ona aktualizowany na bieżąco rozkład jazdy autobusów z i na Ukrainę.

 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Autokarowych
 
 
  
 
Autobusem na Ukrainę można dojechać z miast w Polsce do których należą: Bydgoszcz, Chełm, Gdańsk, Gliwice, Jarosław, Katowice, Kraków, Lublin, Opole, Przeworsk, Rzeszów, Strzelce Opolskie, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wrocław.
 
Miastami docelowymi na Ukrainie są: Drohobycz, Korosten, Kijów, Lwów, Równe, Sarny, Stryj, Truskawiec, Żytomierz, Kovel, Tarnopol, Odessa, Czerniowce, Iwano Frankivsk, Vinnycja (Winnica), Chmelnyckyj (Chmielnicki).
 

Ukraina to kraj bardzo dużych dysproporcji oraz o niezwykłym potencjale niestety niewykorzystanym, który to ze względu na niewielką odległość od Polski oraz historię stał się niezwykle popularny wśród Polaków. Niewielka odległość oraz bariera rozwoju Ukrainy powoduje,że Polska stała się z kolei atrakcyjnym kierunkiem migracji naukowej wśród studentów oraz zarobkowej wśród mieszkanców bowiem rozwój gospodarczy Polski w stosunku do Ukrainy spowodował ogromną przepaść gospodarczą jaka występowała i była zauważalna w latach 80 i 90 pomiędzy Krajami Europy zachodniej a Polską.

 

Ukraina i Polska po raz pierwszy w historii stały się również organizatorami i gospodarzem Euro 2012. Zlokalizowanie tej imprezy w obu sąsiednich krajach będzie powodowało konieczność sprawnego przemieszczania się pomiędzy kluczowymi miastami w których będą rozgrywane najważniejsze mecze. Tanie bilety autokarowe do większości miast można kupić przy pomocy wyszukiwarki biletów i połączeń zamieszczonej na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do sprawdzenia oferty.

 
Drohobycz   Stryj Truskawiec   Kołomyja  Sarny
 Lwów  Kijów  Korosteń Równe  Żytomierz
 Iwano-Frankowsk Czerniowce  Odessa   Tarnopol Vinnycja 
Chmelnyckyj  Luboml  Łuck  Nowograd-Wolynski   
 
 
Ukraina dostępna jest także z powietrza. Kraj ten posiadający kilkanaście lotnisk (Charków, Czerniowce, Dniepropietrowsk, Donieck, Iwano-Frankiwsk, Izmaił, Kijów (Boryspol i Żuliany), Krzywy Róg, Lwów, Ługańsk, Mariupol, Nikołajew, Odessa, Równe, Sewastopol, Sumy, Symferopol, Użhorod, Winnica, Zaporoże.) jest jednak na lotniczym „dorobku”. Brzemiennym w skutki (ekonomiczne) okazał się być dla ukraińskich przewoźników lotniczych rok 2013. Upadłość ogłosiło wówczas kilka tamtejszych linii lotniczych, w tym znany u nas Aerosvit Airlines. 
 
Ukraińskie (byłe do niedawna i obecne) linie lotnicze:
- Aerosvit Airlines (upadłość w roku 2013)
- Air Ukraine (od 2003 r. część Aerosvit Cargo)
- Air Onix (linia czarterowa upadła w roku 2013)
- DonbassAero (upadłość w roku 2013)
- UM Airlines (mały przewoźnik obsługujący połączenia na trasach wewnętrznych)
- Ukraine International Airlines
 
Niestety - Ukraine International Airlines – największy obecnie ukraiński przewoźnik lotniczy, choć w ocenie pasażerów mieści się w przyzwoitej średniej to w wielu kategoriach ocenianych przez lotniczych ekspertów wypada raczej słabo. Linia ta z siedzibą w Kijowie obsługuje trasy do ponad 60 miejsc w całej Europie, a także na Bliski Wschód i do Azji.
 
 
Ukraina - Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja :
Infolinia 32 728 30 44
 
 
Połączeń lotniczych z Polski na Ukrainę nie jest wiele. Aktualnie obsługują je zarówno narodowi przewoźnicy jak i tanie linie lotnicze – popularny u nas Wizz Air czy jego ukraińska filia Wizz Air Ukraine. Do niedawna trasy z Polski na Ukrainę obsługiwała także znana na naszym rynku lotniczym ukraińska linia lotnicza Aerosvit Airlines, jednakże w roku 2013 przewoźnik ten ogłosił upadłość. Z naszego kraju można bezpośrednio polecieć do kilku ukraińskich miast.
 
Dostępne bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski na Ukrainę to:
 
- Katowice – Kijów/Żuliany – Katowice (Wizz Air Ukraine)
- Warszawa Chopina – Charków – Warszawa Chopina (Wizz Air)
- Warszawa Chopina – Kijów/Boryspol - Warszawa Chopina (PLL LOT)
- Warszawa Chopina – Kijów/Boryspol - Warszawa Chopina (Ukraine International Airlines)
- Warszawa Chopina – Lwów - Warszawa Chopina (PLL LOT)
- Warszawa Chopina – Odessa - Warszawa Chopina (PLL LOT)
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.