Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Włochy
Tanie Podróże do Włoch
(przeloty/ przewozy/ hotele)

to państwo położone na Półwyspie Apenińskim. Należą do jednego z ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i najbogatszych państw świata. To kraj o najdłuższym wybrzeżu morskim liczącycm aż 7.600 km, na terytorium którego znajdują się dwa mini państwa San-Marino i Watykan. Włochy zajmują 4 miejsce w Europie pod względem zaludnienia, przy czym największe miasta to Rzym, Mediolan i Neapol oraz 4 miejsce pod względem liczby przyjeżdżających turystów zagranicznych. Na potrzeby obsługi ruchu turystycznego zbudowano ogromną liczbę obiektów noclegowych, restauracji i barów, a baza noclegowa osiągnęła 2 mln łóżek w obiektach o rozmaitym standardzie. Tutrystów do Włoch przyciąga bogate dziedzictwo kulturowe, muzyka, a także język. Włochy zajmują także pierwsze miejsce na świecie, przed Francją, w produkcji win. To również kraj bogatych możliwosci zarobkowych. Warto wiec je zobaczyc i poznać.

Aby sie tam dostać najlepiej skorzystać z połączeń autobusowych, których dywersyfikacja czyni je korzystnymi nie tylko cenowo w stosunku do lotniczych ale również wygodnymi ze względu na możliwość dojazdu bezpośrednio na miejsce bez konieczności dalszego dojazdu po dotarciu do kraju. Przewozy autokarowe z i do Włoch są niezwykle dobrze rozwinięte ponieważ położenie tego państwa sprawia, że wiekszość autokarów dojeżdza bezpośrednio do wskazanej miejscowości.

 

Połączenia autokarowe na trasie z Polski do Włoch oraz z Włoch do Polski są wykonywane m.in przez autokary, autobusy Agat, Almabus, Autokar Polska, Bermuda, Bis-Pol, BTZ/KTT Katowice, Jordan, Koala, Eurores, Miś Krosno, Roma Bus Plus, Rudnik Tumay, Sołtysik Reisen, Superpol Katowice, Eurobus-Eurolines Polska, Eurolines MądelTrans, Interbus-Sindbad, Trans Europa. Przewozy autobusowe świadczone przez tych przewoźników (linie autokarowe) są wykonywane autokarami spełniajacymi wszystkie europejskie normy w zakresie bezpieczeństwa i wygody podróży.

Kupując bilet autokarowy na trasie Polska Włochy Polska na naszej stronie możecie skorzystać Państwo z oferty biletu otwartego bez konieczności określania terminu powrotu/ wyjazdu; korzystacie również ze zniżek dla dzieci, młodzieży do lat 26 oraz osób powyżej 60 roku życia. Są one uwzgledniane w systemie rezerwacyjnym w trakcie wprowadzania danych pasażerów (data urodzenia, nr legitymacji). Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.

 

 Sprawdź połączenia autokarowe z Polski do Wloch.

Kup Bilet Autokarowy on-line

  

 
 
Włochy oprócz transportu drogowego posiadają również doskonale rozwinięty sektor transportu lotniczego i związaną z nim szeroką bazę lotnisk rozsianych na terenie całego kraju. Spośród kilkudziesięciu portów lotniczych najważniejszymi dla ruchu pasażerskiego są: Rzym – Fiumicino, Mediolan – Malpensa, Mediolan – Linate, Wenecja – Marco Polo, Mediolan/Bergamo, Katania Fontanarossa - Vicenzo Bellini , Bolonia – G. Marconi, Neapol – Capodichino, Palermo - Falcone – Borsellino, Rzym – Ciampino, Piza - San Giusto, Bari - Palese Karol Wojtyla czy Turyn – Caselle.
 
Przeloty z Polski do Włoch oraz z Włoch do Polski są wykonywane przez przewoźników państwowych oraz tanie linie lotnicze. A warto wiedzieć, że w kraju tym zarejestrowanych jest kilkanaście linii lotniczych takich jak: Air Dolomiti, Air Italy, Air One, Alitalia, Blu-express, Blue Panorama Airlines, Elbafly, Meridiana Fly, Mistral Air, On Air, Trawel Fly. Oczywiście tylko kilka z nich obsługuje lub obsługiwało połączenia i przeloty między naszymi krajami.
 
 
 
Włochy - Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja :
 
Infolinia 32 728 30 44
 
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
Narodowym powietrznym przewoźnikiem Włoch są linie lotnicze Alitalia z bazą na rzymskim lotnisku Fiumicino. W przypadku lotów do Polski Alitalia realizuje połączenia jedynie do dwóch miast w kraju. Dobra sieć połączeń lotniczych między Polską a Włochami to obecnie zasługa tanich linii lotniczych. W obsłudze tych połączeń dominują tanie linie lotnicze: Wizz Air, Ryanair i Eurolot. Dostępne obecnie połączenia lotnicze z Polski do Włoch to:
 
- Gdańsk – Mediolan Bergamo – Gdańsk (Wizz Air)
- Gdańsk – Mediolan Malpensa – Gdańsk (Wizz Air, EuroLot)
- Gdańsk – Piza – Gdańsk (Ryanair)
- Gdańsk – Rzym Ciampino – Gdańsk (Wizz Air)
- Gdańsk – Rzym Fiumicino – Gdańsk (Wizz Air)
 
- Katowice – Mediolan Bergamo – Katowice (Wizz Air)
- Katowice – Mediolan Malpensa – Katowice (Wizz Air)
- Katowice – Neapol – Katowice (Wizz Air)
- Katowice – Rzym Ciampino – Katowice (Wizz Air)
- Katowice – Rzym Fiumicino – Katowice (Wizz Air)
 
- Kraków – Bolonia – Kraków (Ryanair)
- Kraków – Cagliari – Kraków (Ryanair)
- Kraków – Mediolan Bergamo – Kraków (Ryanair)
- Kraków – Piza – Kraków (Ryanair)
- Kraków – Trapani Birgi - Kraków (Ryanair)
- Kraków – Rzym Ciampino – Kraków (Ryanair)
- Kraków – Rzym Fiumicino – Kraków (Alitalia)
 
- Lublin – Mediolan Malpensa – Lublin (EuroLot)
- Lublin – Rzym Fiumicino – Lublin (Carpatair)
 
- Poznań – Rzym Ciampino – Poznań (Ryanair)
 
- Rzeszów – Rzym Fiumicino – Rzeszów (EuroLot)
 
- Warszawa Chopina – Mediolan Malpensa – Warszawa Chopina (Alitalia, PLL LOT, Wizz Air)
- Warszawa Chopina – Mediolan Bergamo – Warszawa Chopina (Wizz Air)
- Warszawa Chopina – Rzym Fiumicino – Warszawa Chopina (Alitalia, Wizz Air, sezonowo PLL LOT)
- Warszawa Modlin – Bolonia – Warszawa Modlin (Ryanair)
- Warszawa Modlin – Mediolan Bergamo – Warszawa Modlin (od czerwca 2014 r. Ryanair)
- Warszawa Modlin – Mediolan Malpensa - Warszawa Modlin (Ryanair)
- Warszawa Modlin – Piza – Warszawa Modlin (Ryanair)
- Warszawa Modlin – Rzym Ciampino – Warszawa Modlin (Ryanair)
- Warszawa Modlin – Trapani Birgi – Warszawa Modlin (Ryanair)
 
- Wrocław - Bolonia – Wrocław (Ryanair)
- Wrocław – Mediolan Bergamo – Wrocław (od czerwca 2014 r. Ryanair)
- Wrocław – Mediolan Malpensa – Wrocław (Ryanair)
- Wrocław – Rzym Ciampino – Wrocław (Ryanair)
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.