Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Bolonia
Bolonia
 
Bolonia miasto północnych Włoch położone pomiędzy rzeką Pad a Apeninami. Bolonia nazywana jest też La Grassa ( co znaczy "tłusta") ze względu na swoją kaloryczną kuchnię.
Do atrakcji miasta należą:
1) rzymskie ruiny - akwedukt, amfiteatr, termy;
2) romańska katedra z XVI wieku;
3) bazylika San Petronio - jeden z największych co do wielkości kościołów na świecie, w której znajduje się rzeźba Pieta dłuta Amica Aspertiniego;
4) Muzeum Archeologiczne;
5) zamieszkałe romańskie i gotyckie wieże.
 
 
Na wschód od Bolonii przebiega autostrada E45, która od północy łączy się z autostradą A13, a na zachód od miasta biegnie autostrada E35. Z Polski do Włoch - Bolonii można dotrzeć wykorzystując połączenia autokarowe realizowane przez autokary, autobusy, linie: Agat, Almabus, BTZ-PTTK Katowice - A, Eurores Rzeszów, Rudnik Tumay, Superpol Sp. z o.o., Trans Europa.
 
Bilet Autokarowy do Bolonii kosztuje około 235zł w zalezności od miasta wyjazdu z Polski. od wymienionej ceny mogą być zastosowane zniżki dla pasażerów z tytułu wieku dostępne na etapie wprowadzania danych w tym daty urodzenia lub rodzaju legitymacji zniżkowej.
 
Głównymi przystankami autobusowymi wykorzystywanymi w Bolonii przez autokary, autobusy wymienionych przewoźników są: BOLONIA, DW. AUTOBUSOWY VIA XX SETTEMBRE; BOLONIA, Dw.Autobusowy Piazza XX Settembre; BOLONIA, dw.kol; BOLONIA, AUTOGRILL CANTAGALLO
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
 
 
Aeroporto Guglielmo Marconi di Bologna
Lotnisko położone 6km na północny - zachód od centrum Bolonii. Można tam dojechać autobusami linii Aerobus Service, Atcm i Sena. Jest trzecim co do wielkości portem lotniczym we Włoszech. Jest portem międzynarodowym z dwoma terminalami. Połączenia z tego lotniska są z Gdańskiem, Katowicami, Krakowem, Poznaniem, Rzeszowem, Warszawą i Wrocławiem.
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.