Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Bristol
Bristol
 
Bristol to miasto południowo zachodniej Anglii, położone 185 km na zachód od Londynu. Jest centralnym miejscem ośrodka South East England. Posiada ponad 100 zabytków klasy zerowej, w tym pochodzące z okresu średniowiecza. Jest prężnym ośrodkiem przemysłowym, zwłaszcza przemysłu lotniczego, kulturalnym, i naukowym - działa w nim dwa uniwersytety Uniwersytet Bristolski i Uniwersytet Zachodniej Anglii. W Bristolu znajduje się najstarszy w Wielkiej Brytanii Teatr oraz ogród zoologiczny. Bristol jest również domem studia animacyjnego Aardman Animations oraz siedzibą zachodniego oddziału BBC, którego specjalnością są filmy przyrodnicze.
 
Miasto leży przy przecięciu się autostrad M5 z Exteru do Birmingham  oraz M4 z Londynu do Cardiff i Swansea. Uzupełniają je autostrady A 32 łącząca M 4 z centrum miasta i dzielnicą Ashley Down oraz M 49 z Bristolu do mostu na rzece Severn. Przez miasto przebiegają trasy autobusów dalekobieżnych wszystkich ważnych linii, łącznie z National Express.
 

Z Polski do Bristolu można dojechać wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Anglii oraz z Anglii do Polski wykonywane przez autokary, autobusy  Delta Travel, Interbus, Polonia Transport, Sindbad. Tanie bilety autokarowe z i do Bristolu w Anglii można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki.  Wyszukiwarka zawiera aktualny rokład jazdy autobusów do Anglii - Bristolu.
 
 
Głównymi przystankami w Bristolu wykorzystywanymi przez autokary wymienionych przewoźników są:  BRISTOL, Anchor Road Bus Stop przy Muzeum Techniki;  BRISTOL, Anchor Road Bus Stop By Explore Bristol;  BRISTOL, Bus Station Malborough Street.
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
 
Lotniska w Bristol:
 
Bristol International Airport (Kod IATA - BRS, kod ICAO - EGGD)
znajduje się niecałe 13 km na południe od Bristol na drodze A38. W poblizu lotniska znajduja sie rowniez Autostrady M4 i M5. Lotniosko znajduje się także w pobliżu Bath i Cardiff, oraz dwie godziny drogi od Devon, Dorset i Cornwall.
Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski
 
Bristol Filton Airport (kod IATA - FZO, kod ICAO - EGTG)
Położone 2 mile na południowy zachód od autostrady M4, na północ od Bristolu , w odległości około 10 minut od centrum . Jest portem wykorzystywanym do któtkich podróży biznesowych.
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
W mieście warto zobaczyć:
1) Najstarszy zachowany budynek w Bristolu - St James Priory, zbudowany w roku 1129, a także inne budynki średniowieczne - kościoły Wszystkich Świętych (All Saints)[75] oraz św. Filipa i Jakuba, Katedrę w Bristolu zbudowaną w roku 1140 , kościół St Mary Redcliffe -  najwyższy budynek w mieście.
2) Royal Fort, do którego wycofali się rojaliści w angielskiej wojnie domowej, zdobyty przez parlamentarzystów i zburzony, obecnie częściowo odbudowany, znajduje się w posiadaniu uniwersytetu bristolskiego. Warte zobaczenia są także inne obiekty z okresu Tudorów w tym dwory takie jak Goldney Hall i Kings Weston.
3) Nowy most, powstały w roku 1732, kiedy wyburzono trzydzieści domów w bezpośredniej okolicy mostu, kościół św. Mikołaja i tzw. Stary Bajzel (Old Shambles);.
4) Teatr Królewski - powstały w roku 1766, najstarszy z nieprzerwanie działających teatrów angielskich, przeniesiony do siedziby Copper's Hall. Warta uwagi jest także największa  scenę miasta - Bristol Hippodrome, zbudowany w roku 1912 mogącą pomieścić 1981 widzów oraz  hale koncertową Colston Hall, zbudowaną w bristolskim stylu bizantyńskim.
5) Muzeum miejskie Bristolu posiadające zbiory obejmujące eksponaty z historii naturalnej, archeologii, szkło i ceramikę;  Liczne galerie wystawiających prace współczesnych artystów, w tym bristolskiego  artysty - słynne graffiti Banksy.
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.