Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy krok po kroku ...
 
ABY SPRAWDZIĆ CENĘ
Jeżeli chcemy sprawdzić cenę oraz dostępność biletu wystarczy podać w kroku 1 i 2 podstawowe parametry trasy przejazdu a system zaproponuje dostępne kursy wraz z cenami.
 
ABY KUPIĆ BILET AUTOKAROWY
Proces rezerwacji biletu autokarowego możemy podzielić na kilka kroków, które postaramy się tutaj Państwu szczegółowo opisać tak aby rezerwacja nie stanowiła problemu i przebiegła szybko i bezpiecznie.
 
Uwaga. Aby sprawnie przejść proces rezerwacji biletu prosimy przeczytać poniższe informacje. Warto pamiętać, że na proces rezerwacji mamy około 15 minut od kroku 6, dlatego jeżeli robicie Państwo rezerwację po raz pierwszy warto przećwiczyć operację z kroku 1-6  a dopiero potem od nowa rozpocząć zakup biletu. Długie studiowanie warunków przewozu oraz regulaminów może przekroczyć limit czasu potrzebny do rezerwacji biletu. Prosimy sie nie bać formularza - dopiero w kroku  7 rozpoczyna się proces zakupu biletu i przekierowanie do systemu transakcyjnego.
 
Krok 1
W kroku 1 należy podać podstawowe parametry takie jak kraj wyjazdu oraz kraj docelowy oraz liczbę osób. Uwaga: musimy też zdecydować czy bilet ma być kupiony w jedną czy też w dwie strony. Prosimy pamiętać, że bilet dwustronny nawet bez określonej daty powrotu możemy kupić w dużo niższej cenie niż dwa bilety osobno na przejazd w tę i z powrotem. Bilet dwustronny możemy datować (określić datę powrotu) lub kupić bez określonej na sztwyno daty powrotu (OPEN). Na kilka dni przed planowanym powrotem bilet OPEN można zamknąć za pomocą formularza ZMIANY NA BILECIE.
 
Krok 2
W kroku 2 podajemy miasta wyjazdu, przyjazdu, datę wyjazdu i powrotu a w przypadku kupna biletu od razu w dwie strony możemy wybrać czy bilet powrotny ma być datowany czy też ma być to bilet OPEN (bez okreslonej daty powrotu). Datę powrotu możemy podać na kilka dni przed planowanym powrotem, należy jednak pamiętać że w okresach gdzie natężenie ruchu jest większe (długie weekendy, święta) zamknięcie biletu powinniśmy robić odpowienio wcześniej.
 
Krok 3
W tym miejscu zobaczymy dostępne kursy na które można kupić bilet autokarowy. Jeżeli nie ma kursu na wyszukiwany przez nas dzień widzimy dostępne kursy na dni kolejne. Na każy z kursów które widzimy w wyszukiwarce można zakupic bilety autokarowe. Na liście dostępnych połączeń widzimy datę wyjazdu, godzinę wyjazdu, nazwę przewoźnika, cenę oraz przycisk rozkład jazdy za pomocą którego możemy podglądnąć trasę, godzinę przyjazdu i przystanki na trasie.  Za pomocą mapy Google możemy także podglądnąć na mapie dokładne miejsce odjazdu i przyjazdu w każdym z miast gdzie autokar się zatrzymuje. Trzeba pamiętać żę powrotny kurs musi być realizowany przez tego samego przewoźnika jeżeli wybraliśmy bilet dwustronny. Jeżeli natomiast nie ma w interesującym nas terminie połączenia tego samego przwoźnika można zakupic dwa osobne bilety na przejazd tam i z powrotem w terminie który nam pasuje. Niestety zakup dwóch osobnych biletów nie jest  aż tak korzystny cenowo. Dlatego jeżeli nie jesteśmy zobowiązani do powrotu w ściśle określonym terminie warto dopasować swoją podróż do dat proponowanych przez przewoźników. Po wybraniu przewoźnika, daty wyjazu oraz daty powrotu możemy przejść do etapu rezerwacji biletu autokarowego.
 
Krok 4
Czwarty krok to rezerwacja biletu. Na tym etapie sprawdzamy daty, godziny oraz miejsce odjazdu i przyjazdu. Jeżeli zgadzamy się z nimi przechodzimy do uzupełniania danych osoby która będzie podróżować. Koniecznie wypełniamy bezbłędnie pola zaznaczone czerwona "fajką" takie jak imię i nazwisko telefon oraz email. Proponujemy sprawdzić kilka razy czy wpisany mail jest bezbłędny bo jeżeli podamy adres w nieprawidłowej formie to nie otrzymamy biletu. Oczywiście można się potem skontaktować z nami i poprosić o ręczne przesłanie biletu na poprawny adres email. Telefon jest także niezbędny w przypadku gdyby nastapily jakieś zmiany w godzinie odjazdu, opóźnienie lub inne zdarzenie losowe. Na podsumowaniu widzimy cenę za kurs oraz możliwość wybrania taryfy normalnej lub zniżkowej. Zniżkowe taryfy są przeznaczone dla osób, które mogą podczas wsiadania udokumentować należną im zniżkę np kartą stałego klienta, legitymacją emeryta lub rencisty, młodzieżowa kartą zniżkową lub legitymacją szkolną. W przypadku braku dokumentu uprawniającego do zniżki kierowca naliczy rożnicę do ceny biletu normalnego. Jeżeli wybierzemy taryfę inna niż normalna w polu niżej trzeba wpisać jej podstawęę (nazwa dokumentu uprawniającego do znizki). Aby przejść dalej musimy zaznaczyć zapoznanie się z regulaminem przewozu, który warto sobie wydrukować.
 
Krok 5
Zapoznajemy się z regulaminem korzystania z serwisu bilet on line i akceptujemy regulamin aby przejść dalej
 
Krok 6
Ostatecznie sprawdzamy wybraną przez nas trasę, miasta, godziny wyjazdu i przyjazdu, cenę. Klikamy przycisk KUP BILET aby przejść do wyboru formy płatności  przejść do bezpiecznego i szyfrowanego połączenia z systemem transakcyjnym naszego banku.
 
Krok 7
Wybieramy dostępną dla nas formę płatności. Zalecamy korzystać z płatności przelewem automatycznym lub kartą, które gwarantuja otrzymanie biletu w 2 minuty po zrealizowaniu płatności. Wybierając płatność przelewem ręcznym prosimy zwrócić uwagę na godziny pracy systemów w różnych bankach. Może się okazać że kupiony bilet otrzymamy dopiero na drugi dzień. Jeżeli natomiast nie dysponujemy żadnym sposobem zapłaty za bilet to proponujemy poprosic kogoś znajomego aby za pomocą swojej karty lub swojego rachunku bankowego pomógł nam zrealizowac płatność. Ważne jest tylko aby wprowadzono  właściwe dane pasażera wraz z numerem telefonu i adresem e mail na który dotrze bilet. Klikamy dalej aby przejść do bezpiecznego okna płatności naszego banku.
 
Krok 8
Płatność. Jesteśmy przekierowani do okna logowania naszego banku, podajemy login i hasło i realizujemy płatność tak jak każdy inny przelew. Po zapłacie i wylogowaniu widzimy nr GID naszego biletu oraz link pozwalający nam na wydruk  biletu bezpośrednio ze strony. Jeżeli w tym momencie nie mamy dostepu do drukarki - nic sie nie dzieje, mozemy zalogować sie na maila w dowolnym czasie i miejscu i zrobić wydruk np w kawiarence internetowej. Prosimy pamiętać że wydrukowany bilet jest niezbędnym dokumentem upoważniającym do przejazdu!.
 
BARDZO WAŻNE
Jeżeli na mailu nie widzimy biletu a płatność została prawidłowo zrealizowana to:
- warto sprawdzić folder spam na swoim koncie pocztowym
- jeżeli wybrano płatność inną niż "karta kredytowa" i przelew automatyczny bilet otrzymamy dopiero w godzinach pracy systemu bankowego
Na bilecie w dolnej cześci jest nadrukowany wyciąg z regulaminu danego przewoźnika. Koniecznie proszę go przeczytać aby uniknąć niespodzianki z ilością bagażu godziną odjazdu. Trzeba też zwrócić uwagę na oznaczenie kursu - zawsze szukamy autobusu z symbolem trasy który mamy podany na bilecie! Kurs może być realizowany przez różnych przewoźników dlatego nie wolno czekać na autokar przewoźnika którego bilet zakupiliśmy. Symbol trasy zawsze podany jest na tablicy za przednią szybą.

Ocena ogólna:
Opinie szczegółowe:
Jakość obsługi przed zakupem biletu

Cena biletu

Jakość obługi podczas przejazdu

Punktualność na trasie

Komfort (toalety, klimatyzacja, bar, czystość)

Jakość obsługi po zakupie biletu

~Bożenna [2017-10-22] (*.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Podróżowałam we mgle nową linią Group Travel Warszawa Sofia Warszawa. 3 kierowców, wszyscy wspaniale jadą. Są odpowiedzialni i bardzo uprzejmi dla pasażerów. Obsługa w biurze w Sofii /46 stanowisko na dworcu/ grzeczna, miła i sympatyczna. Polecam te linie z całą odpowiedzialnością. Byłam zachwycona podróżą.
Ocena ogólna:
Opinie szczegółowe:
Jakość obsługi przed zakupem biletu

Cena biletu

Jakość obługi podczas przejazdu

Punktualność na trasie

Komfort (toalety, klimatyzacja, bar, czystość)

Jakość obsługi po zakupie biletu

~sima schweitzer [2016-06-25] (85.64.170.*)
Ile czasu czasu trwa droga i ile kosztuje taksowka i dla porownania autobus z lotniska w Warszawie (przylatujemy z Izraela, 5 osob z walizkami) do Busko w koncu lipca?
Ocena ogólna:
Opinie szczegółowe:
Jakość obsługi przed zakupem biletu

Cena biletu

Jakość obługi podczas przejazdu

Punktualność na trasie

Komfort (toalety, klimatyzacja, bar, czystość)

Jakość obsługi po zakupie biletu

~leszek [2013-10-19] (*.skybroadband.com)
od ilu lat dzieci mogol podrozowac same np.polska anglia?
Ocena ogólna:
Opinie szczegółowe:
Jakość obsługi przed zakupem biletu

Cena biletu

Jakość obługi podczas przejazdu

Punktualność na trasie

Komfort (toalety, klimatyzacja, bar, czystość)

Jakość obsługi po zakupie biletu

~zonn [2013-09-02] (78.81.240.*)
czy nie mozecie tego ulatwic i zrobic prostszy progam nie wymagajacy STUDIOWANIA" regulaminu przez 15 minut jestem nakomputerze od 3 dni i mimo dobrej znajomosci jezyka nie udalo mi sie zakupic biletu na autobus z warszawy do ciecocinka na 4go wrzesnis okolo 11 rano .jak to zrobic? studiowac przez nastepne 3 dni ?
Ocena ogólna:
Opinie szczegółowe:
Jakość obsługi przed zakupem biletu

Cena biletu

Jakość obługi podczas przejazdu

Punktualność na trasie

Komfort (toalety, klimatyzacja, bar, czystość)

Jakość obsługi po zakupie biletu

~anonym [2012-10-24] (212.109.154.*)
witam a mozna podac jakies informacje apropo dokumentow potrzebnych oprocz biletu na przejazdy miedzykrajowe? nigdzie nie ma info ani odnosnikow do stron przewoznikow z regulaminem...jest on dostepny dopiero po zakupie biletu co jest bezsensem. jak mam sie dowiedziec czy na przejazd polska bulgaria potrzebuje dowodu osobistego czy paszportu?
1 2 3 4 5 6 ... 8 następna »