Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Maidstone
Maidstone
 
jest miastem Wielkiej Brytanii w hranstwie Kent.  Położone jest zaledwie 51 km na południowy wschód od Londynu. Przez centrum miasta biegnie rzeka Medway . W przeszłości Maidstone było centrum rolniczym hrabstwa nazywanym Garden of England. Z drugiej strony istnieją dowody osadnictwa na obszarze sięgające poza Stone Age.
 
Dzisiaj Aylesford (na północny zachód Maidstone) posiada największą fabrykę recyklingu papieru w Europie oraz produkcji Papieru gazetowego dla sektora prasowego. Znaczącą gałęzią przemysłu są także fabryka toffi Sharps (później część z Cadbury Trebot Basset). Z kolei  na prawym brzegu rzeki zlokalizowana jest faryka KEF produkująca  głośniki o nazwie "Maidstone".
Miasto znajduje się w pierwszej piątce centrów handlowych w południowo-wschodniej Anglii ze względu na ilość sklepów i ponad milion metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Główne centra handlowe to Maidstone Mall i Spacer Fremlin .
 
 
Miasto jest doskonale położone. W pobliżu przebiega autostrada A20 i autostrada M20, a także A229, A249, A26. Pozwala to na łatwy transport transport z Maidstone i okolic na lotniska Londyn Stansted, Luton, Gatwick.
 
Do Maidstone można dojechać wykorzystując tanie połączenia autokarowe realizowane przez autokary, autobusy Agat, BTZ-PTTK Katowice A T., Interbus, Polonia Transport, Sindbad. Aktualny rozkład jazdy autobusów do Anglii w tym do Maidstone jest dostępny w wyszukiwarce na naszej stronie. Cena za bilet autokarowy do Maidstone wynosi około 350zł i jest uzależniona od miasta wyjazdu z Polski. Od wymienionej ceny mogą być stosowane zniżki dla pasażerów z tytułu wieku.
 
Głównym przystankiem autokarowym w Maidstone wykorzystywanym przez autobusy przewoźników wymienionych wyżej jest MAIDSTONE, Maidstone Service przy autostradzie M20.
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
 
 
Historyczne centrum miasta jest w dużej mierze zarezerwowane dla pieszych gdyż wiele w nim do zobaczenia:
 
1.Cardiff Castle to niepowtarzalny, romantyczny zamek, mieszczący się w samym centrum miasta. Wybudowany jest na rzymskich fasadach w okresie wiktoriańskim przez III markiza Bute oraz architekta Williama Burgesa. Zamek łączy style klasyczne, arabskie i średniowieczne.
 
2. Civic Centre jest kompleksem reprezentacyjnych budynków administracyjnych Cardiff. Znajdują się one w malowniczym parku dzielnicy miasta - Cathays. Kompleks został wybudowany w stylu Edwardiańskim, w jego skład wchodzą:
- City Hall - ratusz, jeden z pierwszych budynków użyteczności publicznej, wyróżniający się kopułą na której umieszczony jest smok. W ratuszu jest również sala marmurowa, w której są znajdują się statuy walijskich bohaterów ;
- National Museum - muzeum i galeria sztuki posiadające dużą kolekcję zbiorów, między innymi słynne Evolution of Wales oraz jeden z największych zbiorów impresjonizmu i postimpresjonizmu, mieszczący się poza granicami Francji. Muzeum jest częścią Narodowego Muzeum Walii.
 
3. Law Court - obecnie budynek Cardiff University;
 
4. The National Assembly for Wales - Główny gmach administracji Walii, znany również jako senat;
 
5. Cardiff Market - Jest to ruchliwy i żywy rynek wiktoriański w samym sercu miasta.
 
6.  Castell Coch - czyli Czerwony zamek - W dosłownym tłumaczeniu walijskiego. Piękny i romantyczny wybudowany w stylu wiktoriańskim zaprojektowany przez Williama Burgesa dla markiza Bute III, postawiony na ruinach średniowiecznego zamku, poza kilkoma wyjątkami, bliski oryginału.
 
7. Średniowieczny kamienny most oraz. drugi most, Świętego Piotra, zbudowany w 1977 roku, gdyż dziś rzeka ma znaczenie głównie dla przyjemności, z mnóstwem łodzi  i ludzi żyjących na barkach. Przez wiele lat był festiwal rzeki w ostatni weekend w lipcu.
 
8. Public Art -  pomniki i posągi które przedstawiają historie Cardiff oraz dzieła sztuki, które tworzą poczucie tożsamości miasta.
 
9. Millennium Stadium - Jeden z największych stadionów sportowych w Europie. Od otwarcia w lipcu 1999 roku, stadion odwiedza co roku ponad 1,3 mln ludzi. Jest pierwszym stadionem Anglii z wysuwanym dachem. Stadion gościł takie gwiazdy jak: The Manic Street Preachers, Tina Turner, Bon Jovi, Robbie Williams, The Stereophonics czy Madonna.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.