Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Penzance
Penzance
 
to leżące w Kornwalii najbardziej wysunięte na południowy-zachód miasto portowe Wielkiej Brytanii nad Atlantykiem. Nazywane jest także miastem „końca Anglii”. Liczy sobie ok. 20 tysięcy mieszkańców. Z racji tego, że miejscowość ta jest położona w jednym z najuboższych hrabstw – region ten stawia na turystykę, stąd jest to miejsce idealne na wypoczynek. Okolice Penzance to najcieplejszy region Wysp Brytyjskich. Oprócz silnych wiatrów znad Atlantyku, które przyciągają surferów, pięknych piaszczystych plaż otoczonych twardymi skałami, rozległych wrzosowisk, i urządzonych tu licznych parków i ogrodów, dzięki wysokim średnim temperaturom możemy w tym regionie spotkać najprawdziwsze… palmy! A przy odrobinie szczęścia z plaży miejskiej można obserwować wylegujące się foki. Samo Penzance jest doskonała bazą wypadową do: Land’s End czyli cypla kończącego po tej stronie Wielką Brytanię z cudownym widokiem na Atlantyk; Newlyn – oddalony półgodzinnym spacerem port z targiem rybnym;  Mousehole – wioski, do której prowadzi trasa wśród klifów, St Michael's Mount – wysepka z zamkiem i kapliczką; ruin Tintagel – prawdopodobnego miejsca zamku króla Artura; Newquay – miasteczka z fantastycznymi atlantyckimi piaszczystymi plażami; St Ives – miasteczka oferującego turystom oryginalne pamiątki i zapraszającego do galerii Tate; Minack Theathre – działającego sezonowo teatru nad wyżłobionym przez wodę wąwozem; miasteczka Truro, którego główną atrakcją jest XIX wieczna katedra. Dostać się tam jest bardzo łatwo. Lotnisko w Newquay ma połączenia ze stolicą kraju, a także z Manchesterem, Bristolem i Birmingham. Alternatywą jest droga morska z Cardiff i Swansea lub doskonałe drogi z autostradą “A 30” prowadzącą prosto do Londynu.
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
 
 
 
Do Penzance można dojechać wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Anglii  wykonywane przez autokary, autobusy  Eurolines Polska. Tanie bilety autokarowe z i do Penzance - Anglii można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 400zł w jedną stronę bez uwzględniania żadnych zniżek. Bilet Autokarowy do Penzance w obie strony kosztuje okolo  550zł w zalezności od miasta wyjazdu. Od wymienionej ceny mogą być stosowane zniżki dla pasażerów w różnych grupach wiekowych. Aktualny rozkład jazdy autobusów do Anglii jest zamieszczony w wyszukiwarce dostępnej na naszej stronie.
 
Głównymi przystankami autobusowymi wykorzystywanymi przez autokary wymienionych wyżej przewoźników są:  PENZANCE, Bus Station
 
  

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.