Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi

Przewozy Autokarowe Sunderland

Sunderland to jedno z miast angielskich, usytuowane w północno wschodniej części Wielkiej Brytanii, nad Morzem Północnym, w hrabstwie Tyne and Wear. Główne działania gospodarcze tego miasta skupiają się wokół działalności przemysłowej i portowej. Jednym z największych przedsiębiorstw na jego terenie jest fabryka samochodów Nissan. W związku z tym do miasta Sunderland zmierzają nie tylko turyści, ale także emigranci. Duży poziom podróżujących do tego, jak i do innych miast brytyjskich, wymusiło usprawnienie infrastruktury transportowej, zapewniającej ciągłość tras realizowanych z wykorzystaniem różnych środków transportu. Część osób podróżuje na Wyspy Brytyjskie samolotem. Najbliższym portem lotniczym miasta Sunderland jest lotnisko w Newcastle, co wymaga konieczność skorzystania z dodatkowych przesiadek.

 

 
 

Przejazdy autokarowe są znacznie dłuższe, aniżeli lotnicze, jednakże stanowią one alternatywę dla osób, które ze względu na cenę, dostępność, bądź inne ograniczenia nie mogą skorzystać z tej formy. W chwili obecnej  bezpośrednie przejazdy autokarowe z Polski do Sunderland oferuje przewoźnik Eurobus, Eurolines Polska, Biacomex S.A. Miasta, w którym usytuowane są przystanki pośrednie to m.in.: Białystok, Konin, Łódź, Poznań, Sokółka, Warszawa, Brzesko, Opole, Kraków, Rzeszów, Lublin, Zamość, Augustów, Ełk, Łomża, Suwałki, Toruń, Dover, czy Londyn.

Bilety na przejazdy tych przewoźników (linie autokarowe) rezerwować można z wykorzystaniem Internetu, bądź kupując bilet bezpośrednio w agencjach pośredniczących krajowych, bądź zagranicznych. Cena biletu jednostronnego na omawianej trasie wynosi około 540 PLN, jednakże warto zapoznać się z bogatą ofertą obniżek i rabatów, obniżających ten koszt.

 
Tanie Linie Autokarowe z i do Sunderland
 

Powrót do Artykułów