Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi

Przewozy Autokarowe Złote Piaski
 
Czym mogą Cię skusić Złote Piaski
Jeśli jesteś amatorem dobrego jedzenia, a degustacje regionalnych potraw to Twoja smykałka, trafiłeś do dobrego miejsca. Nawet jeśli wolisz pozostać przy tradycyjnych smakach, to z pewnością trafisz na coś, co przypadnie Ci do gustu.
 
Bułgaria, a w tym jeden z jej największych kurortów, jakim są Złote Piski, cieszą się wielką popularnością wśród turystów. Często próbują oni tutejszego przysmaku, który serwowany jest przeważnie w gorącym kociołku, gulaszu. Innym opisowym daniem Bułgarów jest sałatka szopska, której specjalnym składnikiem jest ser o smaku zbliżonym do fety. Ten trudnodostępny w Polsce składnik sprawi, że miło wspomnisz wypad do Złotych Piasków po latach.
 
Jako, że jest to kurort nadmorski, wszędobylskie są też różnego rodzaju owoce morza oraz ryby. Średnia roczna temperatur pozwala również na dostatek owoców, z których tworzy się pyszne i chłodzące lody. Ciekawostką jest, że nie są one sprzedawane na kulki, ale na wagę.
 
Wybrzeże Morza Czarnego przyciąga już od połowy XX wieku
Wtedy to właśnie, a dokładniej w 1957 roku, rozpoczęła się budowa tego bułgarskiego kurortu. Do dziś zdążył on się rozwinąć do tego stopnia, że liczy sobie już ponad 100 hoteli, do których ciągną głównie turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Rosji i oczywiście Polski.
 
Tak spora liczba turystów jest zasługą głównie klimatu, który dorównywać może śródziemnomorskiemu. Idzie za tym wysoka temperatura wód przy okolicznych piaskowych plażach. Plaża w Złotych Piskach ciągnie się przez 4 kilometry, a w jej najszerszych punktach osiąga nawet około 100 metrów. Ponadto Złote Piaski znane są jako ośrodek leczniczy i uzdrowiskowy. Punkty SPA korzystają z regionalnych źródeł mineralnych, które pozwalają na liczne zabiegi lecznicze i kosmetyczne.
 
Jeśli oprócz wylegiwania na plaży i degustacji potraw lubisz również aktywny tryb życia, to nieopodal znajdują się liczne ośrodki sportowe. Oferują one klientom na przykład możliwość postrzelania sobie kulkami do paintballa w znajomych.
 
Przewóz osob do Złotych Piasków w Bułgarii jest oferowany z Polski. Przewozy Autokarowe realizują Europejskie Linie Autobusowe Elabus w sezonie wakacyjnym. Wyjazdy są obsługiwane z Częstochowy, Katowic, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Bilet Autokarowy do Złotych Piasków wynosi około 350zł za przejazd w jedną stronę. Trasa ta jest oferowana w sezonie  wakacyjnym z Polski od 26.06.2014r
 
Bilety Autokarowe dostępne są w systemie rezerwacyjnym Euroticket na naszej stronie. System zamieszczony na stronie pozwala na zakup a także na zmiane i zwrot zakupionego biletu.
 
 

Tanie Linie Autokarowe z i do Złotych Piasków

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Powrót do Artykułów