Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Chorwacja

Tanie Podróże do CHORWACJI

(przeloty/ przewozy/ hotele)

– państwo o powierzchni 56 594 km2 położone nad Adriatykiem i zamieszkałe przez 4,5 mln. obywateli. Kraj tysiąca wysp, fantastycznej przyrody i bardzo bogatego dziedzictwa kulturowego. Jeden z najlepiej zachowanych pod względem ekologicznym obszarów w Europie, z ośmioma parkami narodowymi.

Skąpane w szlachetnej soli Adriatyku i przesycone aromatem pinii, lawendy, szałwii i rozgrzane słońcem chorwackie wybrzeże jest wymarzonym miejscem na spędzenie tam cudownych wakacji. Ten kraj o najdłuższej w Europie tradycji naturyzmu w swych licznych zatokach ukrywa najczystsze i najpiękniejsze plaże całego regionu Morza Śródziemnego.
 

Bilety Autokarowe Eurobus-Eurolines Polska, Retman, Globtourist, Roma-Bus Plus, Elabus do Chorwacji

 

 

 

Już w XIX w. walory klimatyczne i wypoczynkowo-uzdrowiskowe zapewniły temu regionowi miano turystycznej oazy. Doceniła go zwłaszcza europejska arystokracja gremialnie w te strony przybywając. Chorwacja to azyl rodu Habsburgów. Chętnie przybywał w te rejony także król wielkiej Brytanii Edward VIII. To ojczyzna m.in.: cesarza Dioklecjana, filozofa Hermana Dalmatina, odkrywcy i podróżnika Marco Polo, chorwackiego Michała Anioła - Julije Kolovicia, wielkiego fizyka i matematyka Rudjera  Boskovicia i odkrywcy  -Nikoli Tesli.


Bogate dziedzictwo kulturowe tego kraju można podziwiać nie tylko w licznych muzeach, galeriach i kościołach, ale i choćby w zwykłym spacerze ciasnymi uliczkami chorwackich miast. Trzeba wiedzieć, że jest ich tam (miast i miasteczek) największa ilość w całym obszarze Morza Śródziemnego.
 

W kraju tym krzyżują się i przenikają wzajem cztery kręgi kulturowe: Zachód, Wschód, kultura środkowoeuropejska i śródziemnomorskie południe, z których każdy pozostawił po sobie widoczne ślady. Nic więc dziwnego, że Chorwacja należy do grupy nielicznych krajów z największą ilością chronionych dóbr niematerialnych na świecie, a wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Miłośnicy antyku winni rozpocząć wizytę w tym kraju na Istrii i od Puli poprzez Zadar udać się aż do Splitu. Zwolennikom stylu romańskiego niezapomnianych doznań dostarczy Trogir i wyspy Krk i Rab. Admiratorzy gotyku winni udać się do Zagrzebia, Pazinu czy Stonu, a wielbicieli renesansu z pewnością urzeknie Osor na wyspie Cres, Szybenik ze swoją katedrą, wyspy Hvar i Korczula, a przede wszystkim Dubrownik. Barok to domena Varazdinu, Bjelovaru i Vukovaru. Miłośnicy stylu XIX wieku odnajdą się z pewnością w Rijece, Osijeku i Zagrzebiu. W Chorwacji znajdziemy także ślady polskie. Kraj ten upodobali sobie m. in.: Witkiewicz, Sienkiewicz, Nałkowska, Wańkowicz, Rogowski.
 

Na zwolenników jadła i trunków czekają w Chorwacji liczne specjały miejscowej kuchni przesycone smakami i zapachami tamtejszych ziół i najdelikatniejszej oliwy. Uciechy podniebienia uzupełniają doskonałe gatunki regionalnych win.
Jeśli więc jesteś miłośnikiem kuchni śródziemnomorskiej, dobrego wina i aktywnego wypoczynku - Chorwacja to kraj właśnie dla ciebie!

 

 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.