Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Dania
Tanie Podróże do Danii
(przeloty/ przewozy/ hotele)
 
Dania najczęściej odwiedzana jest przez turystów zmotoryzowanych lub korzystających z dobrych połączeń autokarowych. Ostatnie lata pokazują, że coraz więcej podróżnych wybierających się do tego kraju decyduje się na skorzystanie z połączeń lotniczych. Choć linie lotnicze nie rozpieszczają pasażerów szeroką gamą połączeń lotniczych do kraju Hamleta to kilka krajowych lotnisk utrzymuje bezpośrednie loty do stolicy tego kraju – Kopenhagi.
 
Warto wiedzieć, że niewielka powierzchniowo Dania posiada ponad trzydzieści lotnisk, z których największe znaczenie dla ruchu pasażerskiego mają porty lotnicze: Kopenhaga/Kastrup, Billund, Aalborg/Nørresundby, Aarhus (Århus), Karup/Herning i Bornholm/Rønne.
 
Jak na tak niewielki kraj działa tam kilkanaście zarejestrowanych linii lotniczych, głównie o zasięgu regionalnym. Wymienić tu można przewoźników: Air Alsie, Sun Air of Scandinavia, Jettime, Star Air (Maersk Air), Danish Air Transport, Bel Air Aviation, Copenhagen Air Taxi, Falck DRF Luftambulanse A/S, Flexflight, Newcopter, Starling air, Thomas Cook Airlines Scandinavia, Air Greenland, Scandinavian Airlines.
 
 
 
Dania - Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja:
Infolinia: 32 728 30 44
 
(pon.- sob. od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
Pasażerowie z Polski, jak wspomniano wyżej, mogą bezpośrednio polecieć jedynie do Kopenhagi. W ofercie przewoźników – sporadycznie - pojawiają się loty do Billund. Obecnie nie są one dostępne.
 
Obsługiwane trasy z Polski do Danii to:
- Warszawa Chopina – Kopenhaga – Warszawa Chopina (PLL LOT)
- Kraków – Kopenhaga – Kraków (Norwegian)
- Gdańsk – Kopenhaga – Gdańsk (SAS)
- Wrocław – Kopenhaga – Wrocław (SAS)
- Poznań – Kopenhaga – Poznań (SAS)
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.