Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Holandia
Tanie Podróże Holandia
(przeloty. przewozy/ hotele)
 
Oprócz dobrych połączeń autokarowych, zachęcających do podróży samochodem autostrad, warto, w przypadku wyjazdu do Holandii, rozważyć także podróż samolotem. Większość połączeń obsługują tanie linie lotnicze stąd przelot z Polski do Holandii może być nie tylko krótki ale również i tani.
 
Choć Holandia posiada około 25 lotnisk (w tym kilka na terytoriach zamorskich, do tego dziewięć lotnisk wojskowych i osiem heliportów) to dla ruchu pasażerskiego najważniejsze są cztery z nich: czwarty pod względem wielkości w Europie i zarazem największy holenderski port lotniczy – amsterdamski Schipchol (AMS), Groningen Airport Eelde (GRQ), Eindhoven Airport (EIN), Rotterdam/Haga Airport (RTM) i Maastricht Aachen Airport (MST).
 
Kraj ten może pochwalić się zarejestrowanymi kilkunastoma liniami i towarzystwami lotniczymi. Oprócz flagowego przewoźnika Holandii, linii KLM, stawkę przewoźników uzupełniają: AIS Airlines, Arkefly, CHC Airways, Corendon Dutch Airlines, Denim Air, Dutch Dakota Association, Groninger Luchtvaart Maatschappij, KLM Cityhopper, Martinair, North Sea Airways, Transavia.com.
 
 
 
Holandia - Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja:
 
Infolinia: 32 728 30 44
 
(pon. - sob. od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
Polska utrzymuje połączenia lotnicze z dwoma holenderskimi lotniskami, głównym portem: Amsterdam Schiphol i oddalonym o ok. 100 km od stolicy, lotniskiem w Eindhoven. To ostatnie specjalizuje się w obsłudze tanich linii lotniczych i przewoźników czarterowych, z których największym użytkownikiem tego portu jest tania linia lotnicza Ryanair. Oprócz tanich linii lotniczych trasy między Holandią a Polską obsługują narodowi przewoźnicy obu krajów: PLL LOT i wspomniany już KLM.
 
Obsługiwane połączenia lotnicze z Polski do Holandii:
 
do Amsterdamu:
Gdańsk – Amsterdam Schiphol - Gdańsk (Eurolot)
Warszawa Chopina - Amsterdam Schiphol – Warszawa Chopina (KLM)
Warszawa Chopina - Amsterdam Schiphol – Warszawa Chopina (PLL LOT)
 
do Eindhoven:
Gdańsk - Eindhoven - Gdańsk (Wizz Air)
Katowice - Eindhoven - Katowice (Wizz Air)
Kraków - Eindhoven - Kraków (Ryanair)
Warszawa Chopina - Eindhoven - Warszawa Chopina (Wizz Air)
Warszawa Modlin - Eindhoven - Warszawa Modlin (Ryanair)
Wrocław - Eindhoven - Wrocław (Wizz Air)
Poznań - Eindhoven - Poznań (sezonowo od 20 czerwca 2014 r. Wizz Air)
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.