Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Augsburg
Augsburg
 
to miast południowych Niemiec w Bawarii, położone na przedgórzu Alp. W mieście rozwinął się przemysł elektrotechniczny (Osram), lotniczy (zakłady Messerschmitt), maszynowy (fabryka maszyn drukarskich firmy Manroland AG), motoryzacyjny (Man SE i Renk AG) , papierniczy i precyzyjny. Augsburg jest jednym z najpiękniejszych miast Niemiec oraz miastem o największym znaczeniu historycznym w Niemczech.
 
Dojechać do Augsburga można wykorzystując tanie połaczenia autokarowe z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy Ecolines, Eurolines Polska, Nord, Sindbad, Sokół, PKS Warmia, Interbus-SIndbad, Eurobus-Eurolines Polska. Tanie bilety autokarowe do Augsburga można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 180zł w jedną stronę.
 
Głównymi przystnkami w Augsburgu wykorzystywanymi przez autokary wymienionych przewoźników są: AUGSBURG, Oberhausen-Nord Biberbach Str. Haltestelle DTG; AUGSBURG, Biberbachstr. am P+R Platz 1"Oberhausen-Nord"; AUGSBURG, P+R Platz Oberhausen Nord - Donauwörther Str.
 
  
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Port lotniczy Augsburg (Kod IATA - AGB, kod ICAO - EDMA)
Lotnisko położone jest 7 km na północny wschód od Augsburga. Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Lotnisko jest położone także zaledwie o 54 km od lotniska w Monachium, na które można dojechać w około 45 minut. Na lotnisko można się dostać autostradami A8 i E52.
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
Augsburg to miasto wielu zabytków, do których można zaliczyć m.in:
1) Kościół Najświętszej Marii Panny z XI wieku (DOM) - który jest najstarszym zabytkiem, katedrą z cudownymi, wykonanymi z brązu drzwiami, które dzisiaj mają już blisko 1000 lat;
 
2) Kościół św. Anny - najstarsza budowla renesansowa Niemiec;
 
3) Ratusz ze Złotą Salą (Goldene Saal) - perła niemieckiego manieryzmu;
 
4) Pałac Fuggerów z XVI wieku;
 
5) Dom Mozarta - W całym Augsburgu liczne budowle, pomniki i tablice pamiątkowe przypominają o rodzinie Mozartów, z której wywodzili się budowniczowie, rzeźbiarze i introligatorzy. Sam Dom Mozarta został odrestaurowanym w 2006 roku i prezentowane są w nim obrazy, ryciny i grafiki przedstawiające członków rodziny oraz oryginalne instrumenty z tamtej epoki, a wśród nich także wczesny rodzaj fortepianu Andreasa Steina ;
 
6) Arsenał z XVII wieku;
 
7) Fuggerej - osiedle dla ubogich z XVI wieku, do dziś spełniające swoją funkcję. Jest to osiedlowy kompleks z ośmioma uliczkami i trzema bramami stanowiącymi swoiste miasto w mieście. Osiedle obejmuje 67 dwukondygnacyjnych domów i 147 mieszkań, posiada własny kościół, fontannę, miejskie mury i bramy.;
 
8) Augsburski Teatr Lalkowy (Augsburger Puppenkiste) z 6000 marionetek i ponad 60-letnią tradycją jest jednym z najsłynniejszych teatrów marionetkowych w historii.
 
Do innych atrakcji turystycznych w Augsburgu należą ogród zoologiczny, ogród botaniczny, obserwatorium astronomiczne, obserwatorium meteorologiczne.
 
 
 
 
 

Ocena ogólna:
Opinie szczegółowe:
Jakość obsługi przed zakupem biletu

Cena biletu

Jakość obługi podczas przejazdu

Punktualność na trasie

Komfort (toalety, klimatyzacja, bar, czystość)

Jakość obsługi po zakupie biletu

~Jolanta [2012-08-07] (*.customers.d1-online.com)
Super kierowcy sympatyczni profesjonalni dziekuje
1 2 3 4 5 6 ... 8 następna »