Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Portugalia
Tanie Podróże Portugalia
(przeloty/ przewozy/ hotele)
 
Do tej pory najlepszym środkiem transportu do Portugalii był i nadal jest samochód lub autokar. Zwłaszcza połączenia autokarowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Również będąc na miejscu, wewnątrz Portugalii, warto podróżować autobusem gdyż sieć połączeń autobusowych jest najbardziej rozwiniętą siecią tamtejszego transportu publicznego, a przejazd autokarem jest tańszy niż pociągiem (np. bilet z Lizbony do Porto kosztuje ok. 18 EUR; z Faro do Porto ok. 26 EUR). Bardziej niezależnym czy wymagającym, na miejscu, poleca się skorzystanie z wypożyczalni samochodów.
 
Wydawać by się mogło, że w dobie rozwoju i ekspansji tanich linii lotniczych przelot do Portugalii będzie konkurencyjny dla transportu kołowego. Niestety, polscy pasażerowie chcący się dostać do Portugalii samolotem nie są rozpieszczani przez przewoźników lotniczych. Połączeń lotniczych między Polską a Portugalią jest niewiele, a istniejące dotyczą przelotów między stolicami obu krajów: Lizboną i Warszawą. W okresie wakacyjnym pojawiają się także loty czarterowe, głównie na popularną wśród naszych turystów portugalską wyspę Maderę.
 
 
Portugalia - Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja:
 
Infolinia: 32 728 30 44
 
(pon. - sob. od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
Pozostaje mieć nadzieję na rychłą poprawę siatki połączeń lotniczych do Portugalii, gdyż kierunek ten zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Co ciekawe, Portugalia posiada niezłe zaplecze: całkiem pokaźną liczbę portów lotniczych i sporą jak na stosunkowo niewielki kraj liczbę linii lotniczych. Działa tam dwadzieścia lotnisk, a do tego jeszcze wypada doliczyć osiem lotnisk na należących do tego kraju Azorach i dwa na Maderze.
 
Najważniejszą rolę pełnią porty lotnicze w: Lizbonie – Portela, Porto - Francisco Sá Carneiro Airport, Faro, Beja i Funchal - Madeira Airport.
 
A z portugalskich linii lotniczych wymienić należy: narodowego przewoźnika TAP Portugal i pozostałych: Aero VIP, EuroAtlantic Airways, Hifly, Lusitania Airways, Masterjet, NetJets Europe, Omni - Aviação e Tecnologia, Orbest, PGA Express (Portugalia Airlines), Portugália, SATA Air Açores, SATA International, White Airways.
 
 
Bezpośrednie połączenia lotnicze do Portugalii są dostępne jedynie ze stołecznego lotniska Warszawa - Chopina. Są to trasy:
Warszawa Chopina – Lizbona - Warszawa Chopina (TAP Portugal)
 
Czartery:
Warszawa Chopina – Funchal (Madera) – Warszawa Chopina (Travel Service Poland)
Warszawa Chopina – Sal * – Warszawa Chopina (sezonowo: TACV Cabo Verde Airlines i Travel Service Polska)
*Sal - Wyspy Zielonego Przylądka, do 1975 należące do Portugalii
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.