Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Szwajcaria
Tanie Podróże do Szwajcarii
(przeloty/ przewozy/ hotele)
 
jest położona w samym środku alp co już czyni ją z racji położenia geograficznego miejscem wyjątkowym. Oprócz gór i najsłynniejszych szczytów (około 3300) Szwajcaria posiada około 7000 jezior, ponad 120 lodowców.
 
Bogactwo tego kraju sprawia, że każdego dnia można odkrywać ją na nowo w inny sposób (na rowerze, paralotni, żeglując lub leniuchując w inny sposób).
 
W Szwajcarii można wyróżnić kilka regionów wypoczynkowych do których należą m.in:
- Region Jeziora Genewskiego
- Region 3 Jezior (Jura)
- Region Fryburga
- Region Berna
- Region Jungfrau
- Jezioro 4 Koantonów
- Region Zurychu
- Wschodnia Szwajcaria Lichtenstein
- Gryzonia
 
Tanie przewozy i połączenia autokarowe z Polski do Szwajcarii oraz ze Szwajcarii do Polski obsługuje wielu przewoźników autokarowych w ramach swojej podstawowej działalności. Z uwagi na położenie tego kraju i ogromne zaintereswanie wyjazdami trasport osób (przewóz) do Szwajcarii jest realizowany kilka razy w tygodniu w zależności od konfiguracji miast docelowych.
 
W ramach systemu rezerwacji zamieszczonego na naszej stronie przejazdy (przewozy) na trasie Polska Szwajcaria Polska są wykonywane przez linie autokarowe: SIndbad, Interbus-Sindbad, Almabus, Bermuda, Agat, Eurobus-Eurolines Polska, Autokar Polska, Ecolines
 
Bilety autokarowe z i do miast Szwajcarii można kupić na naszej stronie korzystając z wyszukiwarek zamiesczonych poniżej. Uwzględniają one aktualizowany na bieżąco rozkład jazdy autobusów z i do Szwajcarii.
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Autokarowych
 
 
 
 
Autobusem do Szwajcarii można dojechać z miast w Polsce do których należą: Bydgoszcz, Chełm, Gdańsk, Gliwice, Jarosław, Katowice, Kraków, Lublin, Opole, Przeworsk, Rzeszów, Strzelce Opolskie, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wrocław.
 
   
 Miasta docelowe w Szwajcarii
 
Basel Bellinzona Berne  Fribourg  Geneve
Lausanne Lugano Luzern Sankt Gallen Winterthur
Zurich        
         
 
 
 
Helveci jak na niewielkich rozmiarów kraj posiadają kilka sprawnie funkcjonujących linii lotniczych jak: Belair (od 2009 r. filia Air Berlin); Darwin Airline (obecnie w części przejęta przez Etihad Regional); easyJet Switzerland (filia brytyjskiej taniej linii easyJet); Edelweiss Air, Helvetic Airways; Privat Air; Swiss International Air Lines (obecnie własność Lufthansy) i jej filię Swiss European Air Lines. Choć w kraju tym znajduje się kilkanaście lotnisk, większe znaczenie dla ruchu pasażerskiego ma tylko kilka z nich, wśród których są: Bazylea Mulhouse/Freiburg, Berno, Genewa, Lugano, Sion i Zurych.
 
Szwajcaria - Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja:
Infolinia 32 728 30 44
 
 
 
Polska posiada ze Szwajcarią połączenia lotnicze. Choć nie jest ich zbyt wiele, z naszego kraju można polecieć bezpośrednio do kilku szwajcarskich miast.
 
Dostępne połączenia lotnicze to:
 
- Bazylea Mulhouse/Freiburg – Kraków (EasyJet)
- Berno – Heringsdorf/Świnoujście (sezonowo Eurolot)
- Genewa – Warszawa Chopina (PLL LOT)
- Zurych – Gdańsk (Eurolot)
- Zurych – Kraków (Eurolot)
- Zurych – Wrocław (Eurolot)
- Zurych – Heringsdorf/Świnoujście (sezonowo od 24 maja 2014 r. Eurolot)
- Zurych – Warszawa Chopina (PLL LOT)
- Zurych – Warszawa Chopina (Swiss International Air Lines)
 
Dodatkowo, w związku z inwestycją arabskich linii Etihad Airways w regionalną szwajcarską linię Darwin Airline (z siedzibą w Zurychu), również i ją możemy zobaczyć na polskim niebie. Wprawdzie nowy przewoźnik nie obsługuje bezpośrednich lotów do Szwajcarii ale umożliwia za to przelot z dwóch polskich miast: Poznania i Wrocławia do swojego portu węzłowego Berlin – Tegel, z którego oferuje zdecydowanie więcej połączeń, w tym również do Szwajcarii.
 
Etihad Regional (Darwin Airline) obsługuje z Polski loty na trasach:
- Wrocław - Berlin Tegel - Wrocław (od 30 marca 2014 r.)
- Poznań - Berlin Tegel - Poznań (od 1 kwietnia 2014 r.)
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.