Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi

Przewozy Autokarowe Liege
Liege to jedno z państw belgijskich, położone we wschodniej części kraju, nad rzeką Mozą, nieopodal granicy z Holandią i Niemcami. To trzecie pod względem wielkości miasto belgijskie, a także ważny ośrodek przemysłowy i kulturalny kraju. historycznie w Liege najbardziej rozwinięty był przemysł hutniczy i zbrojeniowy z licznymi ogromnymi piecami i młynami. Współcześnie zaś to miasto przekształciło się głównie w ośrodek uniwersytecki i naukowy z rozwojem nowoczesnych technologii.
 
Turystycznie Liege to także bardzo interesujące miejsce. Można tam spotkać liczne zabytki architektoniczne, w tym słynną Statuę Karola Wielkiego, katedrę, pałac, a także zabytkowe centrum miasta. Zabytki te w bardzo umiejętny sposób są dodatkowo połączone z nowoczesnymi budowlami i drapaczami chmur, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia to miejsce. Do Belgii, w tym także do Liege podróżować można m.in. z wykorzystaniem transportu autokarowego.
 
 
Nowoczesna infrastruktura drogowa w zachodniej części Europy sprawia, że podróże autokarowe są szybkie, bezpieczne, komfortowe, przy czym jednocześnie tanie, w porównaniu z innymi formami transportu. Dzięki temu są one często wykorzystywane. Także z Polski organizowane są międzynarodowe trasy autokarowe także do Liege. Połączenia te obsługiwane są przez firmy - linie autokarowe: Sołtysik Reisen, Bartuś, Sindbad. Dzięki tym przewoźnikom przystanki w połączeniach do Liege zlokalizowane są na terenie całego kraju, a tym samym dostępne dla wszystkich jej mieszkańców. Przejazd w jedną stronę kosztuje około 250 PLN.
 
Tanie Linie Autokarowe z i do Liege

 
 

Powrót do Artykułów