Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Peterborough
Peterborough
 
miasto  Wielkiej Brytanii położone 118 km na północ od Londynu, w powiecie Cambridgeshire hrabstwie East of England. Położone nad rzeka Nene w odległości 48km od jej ujścia do Morza Północnego. Peterborough jest obecnie przeżywa boom gospodarczy w porównaniu z resztą kraju. Peterborough znajduje się jedna z największych skupisk imigrantów w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza narodowości włoskiej.
 
Peterborough jest idealnym miejscem na krótki odpoczynek, gdyż położone jest ważnym węzłem drogowym. Peterborough jest położone  58 mil na południowy wschód od lotniska East Midlands w Birmingham, na które można dojechać za pośrednictwem autostrad A6, A606, A47 i A1. Ta podróż w normalnych warunkach ruchu powinna trwać około 1 godziny i 25 minut. Miasto znajduje się także w pobliżu Lotniska Londyn Stanstead (dojazd zajmuje zaledwie 45 minut).   Peterborough odległe jest  42 mil na wschód od Leicester, 25 mil na północny wschód od Corby, 23 km na zachód od Wisbech i 32 mil na północny wschód od Kettering.
 
Z Polski do Peterborough można dostać się wykorzystując tanie autobusy, autokary Interbus, Sindbad, Eurolines Polska. Szacunkowy koszt biletu wynosi około 450zł. Od wymienionej ceny mogą byc stosowane zniżki dla pasażerów z tytułu wieku, które są widoczne w systemie na etapie wprowadzania danych w tym daty urodzeniu lub rodzaju legitymacji zniżkowej. Aktualny rozkład jazdy autobusów do Peterborough dostępny jest w wyszukiwarce na naszej stronie.
 
Głównym przystankiem w Peterborough wykorzystywanym przez autokary przewożników wymienionych wyżej jest:  PETERBOROUGH, Queensgate Bus Station, stanowisko 20;  PETERBOROUGH, Queensgate Bus station.
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
Rezerwacja i Sprzedaż
 
 
 
 
Mało kto wie, że w Peterborough archeolodzy znaleźli najstarsze koło w Wielkiej Brytanii. Warte zobaczenia są także:
1. Katedra - pochodzącą z XII wieku z malowanym drewnianym stropem z czasów średniowiecza to nieodkryta perła. Wspaniała architektura Norman, miejsce pochówku dwóch królowych,
 
2.Peterborough Muzeum  najbardziej nawiedzony budynek - można przyłączyć się na wyprawę z duchami, jeśli się odważysz! Mają też jedną z najlepszych kolekcji morskich potworów w świecie.Kolekcja sztuki zawiera imponujący wybór malarstwa, grafiki i rysunki z okresu od 1600 , od czasów prehistorycznych i antycznych, do dnia dzisiejszego.
 
3. Nene Valley Railway - 12 km trasy kolejowej, którą można pokonać zabytkowym już tylko parowozem z minionych epok.Trasa biegnie wzdłuż rzeki Nene z Peterborough , poprzez Wansford do Yarwell. Obok stacji kolejki znajduje sie muzeum kolejnictwa Railword.
 
4. Heritage Museum - część Bedford Hall, która leży na terenie stacji. Muzeum jest zarządzane i utrzymywane przez Thorney Society. W środku znajdziemy ekspozycje przedstawiające rozwój wsi z jej wczesnej historii do chwili obecnej. Można także zwiedzać samo opactwo i wieś Thorney.
 
5. Nassington- opisywany jako ukryty klejnot i pochodzący z początku 13 wieku dworek jest najstarszym nieruchomości w Northamptonshire.
 
6. Elton Hall - historyczny dom i ogród z piękną kolekcję obrazów, mebli, książek i książek Henryka VIII do modlitwy. Istnieją również wspaniale odrestaurowany ogród różany.
 
7. Whittlesey Museum - Muzeum archeologii, rolnictwa, narzędzi ręcznych, cegły, fotografii lokalnych,  kostiumów i wystaw czasowych.
 
8. Thorpe Road - XIV wieczny warowny dwór z malowidłami ściennymi, które stanowią najbardziej kompletny zespół w północnej Europie.
 
9. Droveway - 28 ha park krajobrazowy i centrum dziedzictwa w rekonstrukcji, park i muzeum.
 
10. Burgley House - Jeden z największych i najwspanialszych pałaców ery elżbietańskiej,  zaprojektowany  przez Williama Cecila, Lord High skarbnika królowej Elżbiety I, pomiędzy 1555 i 1587, i jest nadal zamieszkały przez jego potomków.
 
 
Warte uwagi są także wydarzenia w Peterborough:
1. wyścig smoczych łodzi, festiwal piwa - Beer Festival. Conker mistrzostw, ser walcówka , parady słomy  niedźwiedzia, prezentacji kina, czy słynnego Trials Burghley 
2. koncerty i sztuczne ognie w okazałym domu w East of England Showground.
3. Peterborough Festival, czy lokalnych imprez muzycznych, takich jak Dokonywanie Peterborough Muzyka i festiwali teatralnych w  pobliskich miastach, lub słynną Paradę Tulip.
4. festiwal jagniąt i frezowania w Farm Sacrewell;
5. stadion psów.
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.