Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi

Przewozy Autokarowe Belgrad
 
Tam, gdzie Sawa uchodzi do Dunaju, znajdziesz serbską stolicę
Najlepiej Belgrad odwiedzić latem, kiedy temperatury sięgają nawet ponad 40 stopni  Celsjusza. Wtedy również natknąć się możemy na liczne wydarzenia kulturalne, które mogą nas zainteresować. Jednym z nich jest na przykład Letni Belgradzki Festiwal (w skrócie: BELEF). Inny godny uwagi festiwal, który odbywa się corocznie, w sierpniu przez 5 dni jest belgradzki Festiwal Piwa. Łączy on w sobie degustację piw krajowych i zagranicznych wraz z koncertami najbardziej znanych zespołów. Jego popularność wzrasta z roku na rok – pora, byś i Ty dołączył do osób zachwalających to wydarzenie kulturalne. Może jeszcze bardziej zachęci Cię to, że wstęp jest darmowy.
 
Turyści, którzy mają mniej alkoholowe, a bardziej wysublimowane gusta, mogą wybrać się na październikowe belgradzkie Międzynarodowe Targi Książki. Po raz pierwszy miały one swoje miejsce już w roku 1957, a wszelkiego typu konferencje, warsztaty i panele dyskusyjne sprawiają, że jego popularność ciągle wzrasta.
 
Belgradzka turystyka i nocne życie
Korzystając z już utartych szlaków turystycznych wybrać się możemy w głąb urokliwej uliczki Skardaliji, by poznać miejsca, w których przesiaduje tamtejsza bohema. Tu znajdziemy również Muzeum Narodowe i sąsiadujący Teatr Narodowy.
Na rzece Sawie istnieje wyspa, Ada Ciganlija, która została przyłączona do miasta. Jej ponad siedmiokilometrowa plaża wraz z kompleksem wypoczynkowym i sportowym sprzyja organizacji zawodów różnych dyscyplin sportowych oraz planowaniu koncertów i nocnych imprez plażowych.
 
Bardzo ciekawym punktem nocnego życia belgradzkich ulic jest tak zwane svplavovi, czyli ciąg barek przymocowanych do brzegu. Każda z nich jest nocnym klubem bądź kawiarnią czy restauracją. Nie są więc czczym gadaniem słowa sugerujące, że Belgrad jest na szczytowym miejscu w rankingu najbardziej imprezowych miast na świecie.
 
Miłośnicy kuchni regionalnej powinni natomiast udać się do sławnej restauracji „?”, która szczyci się tym, że założył ją książę Miłosz już w 1823 roku. To właśnie tu odkryjemy smaki tradycyjnej serbskiej kuchni. Jeśli będziemy wyjątkowo dociekliwi, z pewnością dowiemy się też, skąd wywodzi się owa zagadkowa nazwa…
 
 
 
Do Belgradu można dojechać autokarem także z Polski. Swoje oferty w tym kierunku przedstawiają przewoźnicy Adamis Tours oraz Elabus - Europejskie Linie Autobusowe. Trasy tych firm poprowadzone są prze liczne miejscowości polskie, umożliwiające dostęp do połączenia dla wszystkich w kraju. Wyjazdy są realizowane m.in z : Poznania, Wrocławia, Opola, Katowic, Krakowa, Warszawy, Łodzi, Częstochowy. Za bilet zapłacić trzeba w  zależności od miasta wyjazdu w Polsce okolo 320 - 390 PLN, za przejazd w jedną stronę.
 
Tanie Linie Autokarowe z i do Belgradu

 
 
 

Powrót do Artykułów