Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi

Przewozy Autokarowe Dubrownik
 
Jeśli wybierasz się do Chorwacji, upewnij się, że zahaczysz o Dubrownik!
Dubrownik jest bodajże najbardziej znanym Chorwackim miastem. Leży prawie na samym południu państwa, czyli jest najbardziej zbliżonym do równika ośrodkiem turystycznym w okolicy. Ostatnio staje się bardzo popularny wśród turystów wszelkiej maści, w szczególności celebrytów. Może być to spowodowane tym, że sceny z Gry o Tron toczące się w Królewskiej Przystani były kręcone właśnie w tym mieście… a i wcześniej Polaków tu nie brakowało.
 
Jeśli już się tu znajdziemy, musimy zajrzeć do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starego Miasta, którzy tubylcy nazywają Stari Grad lub po prostu Grad. Ta część miasta swą sławę zawdzięcza między innymi budynkom, które w całości zachowały się jeszcze z czasów średniowiecznych. To właśnie tu znaleźć możemy prawie wszystkie zabytki miasta. Wśród nich bardzo rozległe są umocnienia obronne (mury i baszty).
 
Tam, gdzie stoi rycerz Roland
Każdy z nas kiedyś słyszał, chociażby na lekcji języka polskiego, o średniowiecznym rycerzu Rolandzie opisanym we francuskim eposie pt. Pieśń o Rolandzie. Tego osobnika właśnie Chorwaci postanowili uwiecznić na kolumnie stojącej na placu Luža w Dubrowniku. Miejsce to w dawnych czasach służył jako punkt odczytywania ważnych ogłoszeń przez gońców. Aby poznać szczegóły tej historii osobiście, wystarczy zapytać rodowitych mieszkańców miasta, z pewnością znają legendy miejskie o tym i o innych ważnych zabytkach.
 
Kiedy wybrać się do Dubrownika?
Z pewnością warto zobaczyć to chorwackie miasto podczas organizowanego dorocznie Festiwalu Letniego, który odbywa się przeważnie od końca czerwca do końcówki sierpnia. Jest jednym z największych i najpopularniejszych tego typu wydarzeń organizowanych w Europie. Festiwal skupia w sobie wiele czynników kulturalnych przyciągających turystów o różnych gustach – muzyka, teatr czy też opera lub folklor.
 
Wiele z takich kulturalnych wydarzeń odbywa się pod gołym niebem. Warto toteż pamiętać o zadbaniu o siebie po całodniowym prażeniu się na plaży – upały tam bywają męczące dla ludzi z naszej szerokości geograficznej. Nie znaczy to jednak, że nie możemy korzystać z uciech dubrownickich uliczek – wystarczy zażyć popołudniowej sjesty, która unormuje nasze organizmy.

Przewóz osob do Dubrownika w Chorwacji jest oferowany z Polski. Przewozy Autokarowe realizują Europejskie Linie Autobusowe Elabus w sezonie wakacyjnym. Wyjazdy są obsługiwane z Częstochowy, Katowic, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Bilet Autokarowy do Dubrownika wynosi około 300 - 400zł za przejazd w jedną stronę. Trasa ta jest oferowana w sezonie  wakacyjnym z Polski od 26.06.2014r. Przewozy autokarowe dwustronne są znacznie tańsze!!!!!.
 
Bilety Autokarowe dostępne są w systemie rezerwacyjnym Euroticket na naszej stronie. System zamieszczony na stronie pozwala na zakup a także na zmiane i zwrot zakupionego biletu.
 
 

Tanie Linie Autokarowe z i do Dubrownika

 
 
 
 
 
 
 

Powrót do Artykułów