Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi

Przewozy Autokarowe Ulcinj
 
Na wakacje do czarnogórskiego Ulcinj
Nazwę tej najdalej wysuniętej na południe miejscowości w Czarnogórze zwykło się wymawiać Ulcyn – warto pamiętać o tym szczególe, gdy już wybierzemy się na urlop. Z Ulcinj już niedaleko do granicy z Albanią, a zwiedzający mogą również podziwiać nurt rzeki Bojany, u której ujścia się znajduje. Położenie bezpośrednio nad Morzem Adriatyckim sprawia, że kurort ten jest dość popularnym miejscem.
 
Niewątpliwym autem są zajmujące dużo miejsca piaszczyste plaże, wraz z największą z nich – Wielką plażą, która rozciąga się na długości aż około 13 km! Dzięki takim rozmiarom zyskała sobie miano najdłuższej plaży tego brzegu Adriatyku. Ciekawostką dla osób lubiących eksperymenty typu nudystycznego czy naturystycznego jest plaża o nazwie Ada, która położona jest w pobliżu osiedla dla naturystów właśnie. By dostać się na tę plażę z oznaczeniem FFK, musimy udać się na wyspę Ada Bojana.
 
Najtaniej w całej Czarnogórze, warto skorzystać
Na przyulicznych targach Ulcinj pełno jest sprzedawców świeżych owoców morza i ryb w przystępnych cenach, jak na tego typu produkty. Potrawy te możemy kupić w wersji na świeżo, do samodzielnego sporządzenia w domu, bądź już gotowe i doprawione w zależności od gustu – na grillu czy z masełkiem i czosnkiem.
 
To właśnie tu, w Ulcinj możemy skosztować orientalnego i międzykulturowego klimatu, za który nie przepłacimy. Pełno tu przydrożnych knajp serwujących regionalne jadło oraz alkohole. Warto poświęcić kilka dni chociażby na zwiedzanie tego aspektu miasta. Zapewne lepiej praktykować jednak ten tryb spędzania wolnego czasu z dala od zgiełku centrum. Wiele takich romantycznych zaułków znajdziemy poruszając się w kierunku Starego Miasta.
 
Klimat Orientu odczujemy jeszcze bardziej, gdy usłyszymy śpiew wydobywający się z pobliskich meczetów lub gdy zobaczymy na własne oczy kobiety tradycyjnie zakrywające twarz chustami. To właśnie wyznawcy islamu wpływają najbardziej znacząco na obecny charakter tego czarnogórskiego miasteczka.
 
Przewóz osob do Ulcinj (w Montenegro) jest oferowany z Polski. Przewozy Autokarowe realizują Europejskie Linie Autobusowe Elabus w sezonie wakacyjnym. Wyjazdy są obsługiwane z Częstochowy, Katowic, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Bilet Autokarowy do Ulcinj wynosi około 350zł za przejazd w jedną stronę. Trasa ta jest oferowana w sezonie  wakacyjnym z Polski od 26.06.2014r
 
Bilety Autokarowe dostępne są w systemie rezerwacyjnym Euroticket na naszej stronie. System zamieszczony na stronie pozwala na zakup a także na zmiane i zwrot zakupionego biletu.
 
 

Tanie Linie Autokarowe z i do Ulcinj

 
 
 
 
 
 

Powrót do Artykułów