Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Belgia
Tanie Podróże do Belgii
(przeloty/ przewozy/ hotele)
 
Wybierając się do Belgii, oprócz połączeń autokarowych, warto zwrócić uwagę na połączenia lotnicze. Kraj ten, choć niewielki powierzchniowo posiada wiele lotnisk (według jednych źródeł 43, a według innych nawet 59!). W znacznej większości są to małe lokalne lotniska służące celom sportowym, biznesowym, o zasięgu regionalnym, a także lotniska wojskowe lub będące własnością prywatną.
 
Tak naprawdę, dla ruchu pasażerskiego Belgia posiada 5 portów lotniczych i są to lotniska: Antwerpia (ANT), Ostenda/Brugia (OST), Bruksela – Charleroi (CRL), Liège (LGG) i główny port tego kraju - Bruksela National (BRU). Kody IATA posiada także kilka mniejszych portów zdolnych obsługiwać ruch pasażerski jak: Kortrijk/Wevelgem (KJK), Zoersel/Oostmalle (OBL) i Namur (QNM) jednak ich rola jest marginalna.
 
Kraj ten reprezentują obecnie linie lotnicze Brussels Airlines powstałe w miejsce upadłej w roku 2001 Sabeny. I chociaż jest to flagowy belgijski przewoźnik latający pod własnym logo, to tak naprawdę od roku 2009 należy do niemieckiej Lufthansy. Oprócz Brussels Airlines w Belgii zarejestrowane są także linie lotnicze: Abelag Aviation, Jetairfly, Thomas Cook Airlines Belgium i TNT Airways.
 
 
Belgia - Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja:
 
Infolinia: 32 728 30 44
 
(pon. - sob. od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
Polska utrzymuje połączenia lotnicze z dwoma belgijskimi lotniskami, głównym portem: Bruksela National i oddalonym o ok. 50 km od stolicy, lotniskiem Charleroi. To ostatnie specjalizuje się w obsłudze tanich linii lotniczych i przewoźników czarterowych. Oprócz tanich linii lotniczych trasy między Polską a Belgią obsługuje nasz narodowy przewoźnik PLL LOT i od czerwca 2014 r. Brussels Airlines, po kilkuletniej przerwie powracający na polskie niebo.
 
 
Obsługiwane trasy z Polski do Belgii:
 
- Gdańsk – Bruksela National – Gdańsk (Eurolot)
 
- Kraków – Bruksela National – Kraków (od 27 czerwca 2014 r. Brussels Airlines)
- Kraków – Bruksela Charleroi – Kraków (Ryanair)
 
- Warszawa Modlin – Bruksela Charleroi – Warszawa Modlin (Ryanair)
 
- Warszawa Chopina – Bruksela National – Warszawa Chopina (od 14 września 2014 r. Brussels Airlines)
- Warszawa Chopina – Bruksela National – Warszawa Chopina (PLL LOT)
- Warszawa Chopina – Bruksela Charleroi – Warszawa Chopina (Wizz Air)
 
- Wrocław – Bruksela National – Wrocław (Eurolot)
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.