Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Dubrownik
DUBROWNIK – pięćdziesięciotysięczne chorwackie miasto położone w Dalmacji nad Adriatykiem. George Bernard Shaw napisał kiedyś oczarowany: Ci, którzy poszukują raju na ziemi, muszą przyjechać do Dubrownika. Miasto wyjątkowej urody, o ciekawej politycznej i kulturalnej historii.
 
Światowej sławy zabytek dziedzictwa kulturowego (wpisany na listę UNESCO). Jedno z najbardziej atrakcyjnych i znanych miast basenu Morza Śródziemnego, które oprócz wspomnianego wyjątkowego piękna natury może pochwalić się także wyjątkowo bogatą oferta turystyczną. Długie na prawie 2 km dawne mury obronne opasują tę „Perłę Adriatyku”.
 
 
Z murów miejskich rozciąga się niesamowity widok na przepiękne wyspy pobliskiego archipelagu Elafitów. Dubrownik – kiedyś jedna z najmniejszych republik, ale zarazem bardzo prężne morskie państwo, posiadał swoje przedstawicielstwa konsularne w ponad 80 miastach, a jego flota handlowa licząca prawie 700 statków skutecznie konkurowała z flotą wenecką. Przez całe stulecia miasto wchłaniało w swoją strukturę dzieła najwybitniejszych artystów i architektów. Każdy krok w tym mieście od studni Onufrego do Dzwonnicy Miejskiej dostarcza odwiedzającym go turystom przeżyć. Obowiązkowa, polecana wszystkim przyjezdnym, jest przechadzka po Stradunie – reprezentacyjnym deptaku miasta. Po tamtejszych wąskich uliczkach można błąkać się całymi godzinami odbywając wędrówkę w czasie. Można tam spotkać również polskie ślady. Na placu targowym na tyłach kościoła św. Błażeja stoi kolumna na której jedna z płaskorzeźb przedstawia szarżę polskiej husarii, najprawdopodobniej, pod Chocimiem.
 
W mieście tym żył i dokonał żywota polski kompozytor Ludomir Rogowski. Jego autorstwa jest do dzisiaj wykonywany hymn miasta. Miasto odwiedzał Melchior Wańkowicz i Zofia Nałkowska. Dubrownik szczególnego blasku nabiera podczas Letniego Festiwalu Dubrownickiego, a jego stare miasto przemienia się wówczas w jedną z najbardziej niezwykłych scen teatralnych na świecie. Trudno to sobie wyobrazić ale jeszcze nie tak dawno, bo w roku 1991, miasto zostało ciężko doświadczone w czasie bratobójczych walk. Dramat Dubrownika, jego bezsensowny i barbarzyński ostrzał na ekranach telewizorów oglądał wówczas cały świat. Obecnie miasto wraca do dawnej świetności.
 
Dojechać z Polski do Dubrownika można na wiele sposobów. Z uwagi na atrakcyjność tego miasta sezonowe przewozy autokarowe obsługują m.in Europejskie Linie autobusowe Elabus.
 
 
 
 
Inną formą podróży może być transport lotniczy. Dubrownik posiada bowiem swoje lotnisko któe jest wykorzystywane m.in przez tanie linie lotnicze EuroLot oraz EnterAir (połączenia lotnicze sezonowe)
 
 
Bilety Lotnicze do Dubrownika - Chorwacja. Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
Z Polski do Dubrownika można dotrzeć w bardzo sprawny sposób korzystając również z linii lotniczych EuroLot, oraz sezonowych lotów obsługiwanych w okresie wakacji przez tanie linie lotnicze  EnterAir. Przeloty do Dubrownika są organizowane z nastepujących lotnisk w Polsce:
 
Dostępne połączenia lotnicze z Dubrovnika do Polski:
 
Eurolot:
- Dubrovnik – Gdańsk – Dubrovnik (sezonowe połączenie Eurolot od 7 czerwca do 4 października 2014 r. - soboty)
- Dubrovnik – Kraków –  Dubrovnik (sezonowe połączenie Eurolot od 14 czerwca do 4 października 2014 r. - soboty)
- Dubrovnik - Poznań –   Dubrovnik (sezonowe połączenie Eurolot od 14 czerwca do 4 października 2014 r. - soboty)
- Dubrovnik - Warszawa Chopina – Dubrovnik (sezonowe połączenie Eurolot od 26 kwietnia do 4 października 2014 r - soboty)
 
Oprócz taniej linii Eurolot loty z Polski do Dubrownika obsługuje również linia czarterowa Enter Air latająca w sezonie letnim na następujących trasach:
- Bydgoszcz - Dubrownik – Bydgoszcz
- Gdańsk – Dubrownik – Gdańsk
- Kraków – Dubrownik – Kraków
- Poznań – Dubrownik – Poznań
- Warszawa Chopina – Dubrownik – Warszawa Chopina
- Wrocław - Dubrownik - Wrocław

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.