Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Finlandia
Tanie Podróże do Finlandii
(przeloty/ przewozy/ hotele)
 
Najrozsądniejszą formą podróży do Finlandii są przeloty, zwłaszcza te świadczone przez tanie linie lotnicze. Do niedawna próbowały z nimi konkurować przeprawy promowe ale stosunek jakości świadczonych usług do czasu podróży i ceny zdecydował o znacznej przewadze linii lotniczych. Chociaż Finlandia posiada rozbudowaną sieć lotnisk, (i równie dużo lądowisk) to połączeń z Polską kraj ten nie posiada zbyt wiele.
 
Po ich liczbie można wnioskować, że Finlandia nie jest jeszcze tak atrakcyjnym krajem jak sąsiednie: Szwecja, a zwłaszcza Norwegia. Jednakże powoli zaczyna się to zmieniać. Najważniejszymi lotniskami Finlandii są: stołeczne Helsinki – Vantaa, Oulu Airport, Tampere/Pirkkala, Turku, Rovaniemi, Vaasa, Kuopio/Siilinjärvi, Kittilä, Joensuu/Liperi i Ivalo.     
      
W kraju tym działa zarejestrowanych około dziesięciu linii i spółek lotniczych. Największą linią i zarazem flagowym przewoźnikiem tego kraju jest: Finnair. Pozostałe to: Air100, Air Åland, Blue1, Copterline, Flybe Nordic, Nordic Global Airlines Ltd, Turku Air, Wingo xprs. Jeszcze do niedawna aktywna była linia lotnicza Air Finland ale w roku 2012 zakończyła działalność.
 
 
 
Finlandia - Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja:
 
Infolinia: 32 728 30 44
 
(pon. - sob. od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
Polska ma połączenia lotnicze z dwoma fińskimi lotniskami: Vantaa w Helsinkach i położonym na południowym - zachodzie kraju Turku.
 
Obsługiwane trasy między Polską a Finlandią to przeloty:
 
- Gdańsk – Helsinki – Gdańsk (Eurolot)
- Gdańsk – Turku – Gdańsk (Wizz Air)
- Kraków – Helsinki – Kraków (sezonowo Finnair)
- Warszawa Chopina - Helsinki - Warszawa Chopina (Finnair)
- Warszawa Chopina - Helsinki - Warszawa Chopina (Finnair obsługiwane przez Flybe Nordic)
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.