Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Francja
Tanie Podróże do FRANCJI
(przeloty/ przewozy/ hotele)

to kraj szczególny. Przez samych Francuzów nazywana sześciokątem ze względu na swoje położenie i przebieg granic. Od północy graniczy z Morzem Północny i Kanałem La Manche, z kredowo białymi klifami Normandii i charakterystycznymi dla Bretanii przylądkami, a skończywszy na łagodnych, od południa z Morzem Śródziemnym, z plażami przeważnie kamienistymi, a nawet skalistymi, z wyjątkiem Langwedocji i niektórych plaż Roussillon, od wschodu jest Ren a od zachodu Zatoka Biskajska, z piaszczystymi plażami Atlantyku. Jest trzecim co do wielkości krajem Europy po Rosji i Ukrainie.

 

Francja jest pierwszym celem podróży turystycznych na świecie. Przemawia za tym to, że na terytorium Francji znajdują się miasta o wysokiej wartości kulturalnej, na czele z Paryżem, a także liczne plaże, kurorty nadmorskie, ośrodki sportów zimowych oraz regiony wiejskie o wysokich walorach krajobrazowych. Francja jest interesującym krajem przez cały rok. Najwięcej turystów zjeżdża się tu latem. W nadmorskich miejscowościach wypoczynkowych ruch zaczyna się już w maju. Zimą amatorzy nart przyjeżdżają w Alpy, Pireneje i na inne tereny górskie. A sam Paryż, w którym żyje ponad 20% mieszkańców Francji, żyje cały rok. Francja to kraj ułatwiajacy podróżowanie albowiem nie wymaga wiz aż do 3 miesiecy pobytu na swoim terytorium.

 

Połączenia i przewozy autokarowe na trasie Polska Francja Polska są wykonywane m.in przez autokary, autobusy, linie autokarowe: Agat, BTZ -PTTK Katowice, PKS Warmia, PKS Stalowa WolaEcolinesNord, Polonia Transport, Intercars, Interbus-Sindbad, Eurobus-Eurolines Polska, Rudnik Tumay, Sindbad. Wyjazdy do Francji są również uzależnione od miasta wyjazdu z Polski oraz od sezonu turystycznego. Wyszukiwarka zamieszczona na naszej stronie uwzględnia aktualny rozkład jazdów z i do Francji.

 

Tanie Bilety autokarowe z Polski do Francji oraz z Francji do Polski można kupić korzystając z wyszukiwarki zamieszczonej na naszej stronie. Cena biletów jest uzależniona również od terminu zakupu przez wyjazdu. Dokonując rezerwacji i kupując bilet autokarowy na trasie Polska Francja Polska na naszej stronie możecie skorzystać Państwo z oferty biletu otwartego bez konieczności określania terminu wyjazdu/powrotu; korzystacie również ze zniżek dla dzieci do lat 12, młodzieży do lat 26 oraz osób powyżej 60 roku życia - widocznych w trakcie wprowadzania danych pasażerów (data urodzenia, nr legitymacji).

 

 Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 

  

 
 
Paryż  Saint Etienne  Lens  Nicea  Dijon
 Rennes  Lyon  Lille  Strasbourg  Marsylia
 Cannes  Reims  Nantes  Metz  Montpellier
 
 
Oprócz połączeń drogowych Francja posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć połączeń lotniczych. To kraj z lotniczymi tradycjami. Posiada doskonale rozwinięty przemysł lotniczy m.in. konsorcjum Airbus w Tuluzie, który stanowi bardzo ważną dziedzinę gospodarki tego kraju. We Francji działa kilkanaście zarejestrowanych linii lotniczych jak:
 
Aigle Azur, Air Antilles Express, Air Austral, Air Calédonie, Air Caraïbes, Air Corsica, Air France-KLM, Air Guyane Express, Air Saint-Pierre, Airlinair, Brit Air, Corsairfly, Europe Airpost, HOP! (grupa Air France), Régional (grupa Air France), St Barth Commuter, Twin Jet czy XL Airways France.
 
Francja - Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja :
 
Infolinia 32 728 30 44
 
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
Do obsługi połączeń lotniczych Francja dysponuje siecią ponad 46 czynnych lotnisk pasażerskich i dodatkowo, przynajmniej 9 lotniskami w swoich terytoriach zamorskich (np.: Gujana, Gwadelupa, Reunion, Nowej Kaledonii, Polinezji Francuskiej, Saint Pierre, Miquelon, Wallis, Futuna). Z punktu widzenia polskiego pasażera najważniejszymi francuskimi portami lotniczymi – choć tylko kilka z wymienionych posiada bezpośrednie połączenia z Polską - są:
 
- Paryż Beauvais
- Paryż Charles de Gaulle
- Paryż Orly
- Paryż Vatry
- Ajaccio Napoleon Bonaparte
- Bordeaux Merignac
- Brest Bretagne
- Bastia Poretta
- Limoges Bellegarde
- Lyon Saint Exupery
- Nicea Cote d Azur
- Marsylia Provence
- Metz Nancy Lorraine
- Miluza
- Montpellier Mediterranee
- Tuluza Blagnac
- La Rochelle Ile de Re
- Nantes Atlantique
- Rennes Saint Jacques
- Grenoble Isere
- Strasburg
 
 
Połączenia lotnicze z Polski do Francji determinuje sam rynek. Liczba obsługiwanych tras, między oboma krajami nie jest wielka. Są to przede wszystkim loty na lotniska obsługujące stolicę Francji, które obsługują głównie tani przewoźnicy.
 
Dostępne połączenia lotnicze z Polski do Francji to:
 
Gdańsk – Paryż Beauvais – Gdańsk (Wizz Air)
 
Katowice – Grenoble – Katowice (Wizz Air)
Katowice – Paryż Beauvais – Katowice (Wizz Air)
 
Kraków – Paryż Beauvais – Kraków (Ryanair)
Kraków – Paryż Charles de Gaulle – Kraków (easyJet)
 
Poznań – Paryż Beauvais – Poznań (Wizz Air)
 
Rzeszów – Paryż Beauvais – Rzeszów (Eurolot)
 
Warszawa Chopina – Paryż Charles de Gaulle – Warszawa Chopina (Air France)
Warszawa Chopina – Paryż Charles de Gaulle – Warszawa Chopina (PLL LOT)
Warszawa Chopina – Paryż Beauvais – Warszawa Chopina (Wizz Air)
Warszawa Chopina – Grenoble – Warszawa Chopina (Wizz Air)
Warszawa Chopina – Nicea – Warszawa Chopina (sezonowo PLL LOT)
Warszawa Modlin – Paryż Beauvais - Warszawa Modlin (Ryanair)
Warszawa Modlin – Marsylia – Warszawa Modlin (Ryanair)
 
 
Wrocław – Paryż Charles de Gaulle – Wrocław (Eurolot)
Wrocław – Paryż Beauvais – Wrocław (Ryanair)
Wrocław – Paryż Beauvais – Wrocław (Wizz Air)
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.