Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Bamberg
Bamberg
 
to miasto południowych Niemiec na terenie Bawarii. W mieście rozwinął się przede wszystkim przemysł piwowarski, gdyż działa tam dziewięć browarów, najwięcej w Europie, w tym Schlenkerla i  Spezial oraz słodownia Weyermann. Bamberg to tysiącletnie miasto cesarskie i biskupie, które wzniesiono na siedmiu wzgórzach, w sercu frankońskiego krajobrazu kulturowego, stąd jego nazwa Frankoński Rzym.
 
Do Bamberg można dojechać:
1) drogą lotniczą przez Port lotniczy w Norymberdze (65 km)
2) autostradą A70, A73
3) koleją - pociągami ICE / IC / RE
 
Tanie Przewozy Autokarowe z Polski do Bamberg oraz z Bamberg do Polski są wykonywane przez autokary, autobusy Agat, Nord oraz Eurobus-Eurolines Polska, Sindbad. Cena biletu autokarowego w jedną stronę jest uzależniona od miasta wyjazdu i wynosi około 200zł. Od wymienionych ceną mogą być stosowane również rabaty zniżki dla podróżnych uzależnione od ich wieku.
 
Głównym przystkiem w Bamberg wykorzystywanym przez wymienionych przewoźników jest: BAMBERG, HBF.
 
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Nad miastem góruje katedrą cesarską (Kaiserdom), a nad starówką Katedra pod wezwaniem św. Piotra i Jerzego (Dom St. Peter und St. Georg) - jedna z katedr cesarskich z czterema wieżami, wewnątrz której znajduje się rzeźba "Jeźdźca z Bambergu", grób jedynej wyniesionej na ołtarze pary cesarskiej Świętego Cesarstwa Rzymskiego - Henryka II i Kunegundy oraz grób Klemensa II, jedynego papieża pochowanego na terenie Niemiec.
 
Bamberg stanowi także objęty ochroną zespół dzieł sztuki pochodzących od średniowiecza do okresu mieszczańskiego baroku. Stare miasto , wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, obejmuje trzy historyczne centra: Bergstadt, Inselstadt i Gärtnerstadt.
 
Na uwagę zasługuje Plac Katedralny Domplatz z romańsko-gotycką katedrą i stary pałac Alte Hofhaltung z elementami późnośredniowiecznymi i renesansowymi. Innymi atrakcjami Starówki są Ratusz - Wzniesiony w XIV wieku na sztucznej wyspie w nurcie rzeki Regnitz, rozarium z widokiem na starówkę i klasztor św. Michała, domy garbarzy nad Starym Kanałem (Alter Kanal), dzielnica młynarzy Mühlenviertel i osada rybacka zwana "Małą Wenecją" - czyli pierzeja eleganckich, zabytkowych kamieniczek nad Regnitz, które są w większości ładnie ozdobione i odrestaurowane. To stare domy szachulcowe dawnego osiedla rybackiego pochodzącego z czasów średniowiecza, z balkonami i miniaturowymi ogródkami przed wejściem, przed którymi znajdują się pomosty do cumowania łodzi. W sierpniu odbywa się tutaj festyn „Sandkerwa” z „włoską nocą” i zawodami rybaków próbujących zrzucić rywala z łodzi do wody (fischerstechen).
 
Bamberg jest atrakcyjny turystycznie także ze względu na zielone doliny, imponujące skałki dolomitowe i  jaskinie krasowe.  Szwajcaria Frankońska (Fränkische Schweiz), leżąca w trójkącie wyznaczonym miastami Bamberg, Bayreuth i Norymberga, zalicza się bowiem  do najpiękniejszych terenów w Niemczech. Na Szlaku Porcelany (Porzellanstraße) można dowiedzieć się o sposobie produkcji „białego złota”. W okolicy Bamberga można także popływać kajakiem po rzece Regnitz.
 
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.