Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Dusseldorf
Dusseldorf
 
to stolica kraju związkowego Nadrenia Północna - Westfalia. Położony jest w delcie rzeki Ren, która rozdziela miasto na dwie częśąci. Jest największym miastem zachodnich Niemiec. Dusseldorf to wielkie centrum gospodarcze, jest drugim po Frankfurcie skupiskiem banków, ubezpieczycieli (np. ERGo, ARAG). Tutaj mają swoje przedstawicielstwa liczne koncerny w tym ThyssenKrupp, E.ON, Henkel Metro AG, Novell i wiele koncernów japońskich. Jak wielkie jest znaczenie gospodarcze Dusseldorfu świadczy choćby fakt, że każdego dnia dojeżdża do niego ponad 250.000 osób do pracy.
 
Do Dusseldorf można dojechać wykorzystując tanie połaczenia i przewozy autokarowe na trasie z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy, linie  Ecolines,  Eurolines PolskaEurope Travel-Olivia,  InterbusSindbad, Sokół, PKS Warmia. Polmar, Touring/Gromada. Tanie bilety autokarowe z i do Dusseldorfu można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 180zł w jedną stronę.Od wymienionej ceny mogą być stosowane zniżki dla pasażerów w różnym wieku.
 
Głównym Przystankiem autobusowym w Dusseldorfie dla przewoźników autokarowych jest : DUSSELDORF, przyst. aut. dalekobieżnych przy HBF Worringerstr. (DUSSELDORF, Fernbusbahnhof/Hbf, Worringer Str. 140).
 
 
 
 
 Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Lotnisko Dusseldorf Airport Kod IATA - DUS, kod ICAO - EDDL.
Lotnisko położone 6km na północ od centrum Dusseldorfu. Posiada trzy terminale pasażerskie A, B i c i jest jednym z największych portów lotniczych Niemiec.  Obsługuje loty krajowe i międzynarodowe.
Można na niego dojechać autostradą A44 lub autobusami, koszt dojazdu około 16 euro.
 
 
Lotnisko Dusseldorf - Weeze Kod IATA - NRN, kod ICAO - EDLV.
Lotnisko położone 89km od Duseldorfu i zaledwie 6km od Weeze. Jest położony w pobliżu granicy Niemiec z Holandią. Jest wiec lotniskiem atrakcyjnym zarówno dla podróżujących do Niemiec jak i Holandii, w szczególności do Amsterdamu. Nazywany jest portem tanich przewoźników.
Z Dusseldorfu dojechać można samochodem, podróż zajmuje około godziny czasu, lub pociągiem, wtedy czas przejazdu jest krótszy.
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
 
W mieście warto zobaczyć:
1) Ratusz z 1573 roku (Rathaus);
2) gotycki kościół św. Lamberta (St. Lambertus) z XIII wieku;
3) kościół św. Andrzeja (Andreaskirche) z 1628 roku;
4) pomnik księcia Jana Wilhelma na Rynku z 1711 roku;
5) pałacyk myśliwski (Schloß Jägerhof) z XVIII wieku;
6) ruiny zamku cesarskiego w dzielnicy Kaiserswerth;
7) Dusseldorf Hauptbahnhof.
 
 
Weeze - to niewielka gmina i miasto o tej nazwie, atrakcyjna nie tylko ze względu na swoje położenie w sąsiedztwie Holandii, ale także liczne atrakcje turystyczne. Na jej terenie jest ponad 210 km ścieżek rowerowych,  atrakcji kulturalnych - Zamek Wisen - zamek na wodzie z okresu gotyku, Zamek Kalbeck - kolejny zamek na wodzie z XIV wieku oraz ruiny Dworu Hertefeld z pobliskim zoo i ścieżką edukacyjną dla dzieci. To miejsce doskonałe na krótki rodzinny wypoczynek.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.