Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Essen
Essen
 
to miasto w zachodnich Niemczech na ternie Nadrenii Północnej - Westfalii. Jest szóstym co liczby ludności miastem Niemiec. Essen jest stolicą przemysłowego Zagłębia Ruhry.
 
Do Essen można dojechać:
1) drogą lotniczą z Portu lotniczego w Dusseldorfie (30 km) lub Portu lotniczego w Dortmundzie (45 km);
2) autostradami A3/A52, A2, A40, A42;
3) koleją - pociągami ICE/IC/EC
 
Do Essen można dojechać również wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy, linie  Bartuś, EcolinesEurolines PolskaEurope Travel-Olivia, InterbusSindbad, Sokół, Sołtysik ReisenPKS Warmia. Polmar, Touring/ Gromada. Tanie bilety autokarowe z i do Essen można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 210 zł w jedną stronę. Od wymienionej ceny mogą być stosowane zniżki dla pasażerów w różnym wieku (Krok 4 w systemie).
 
Głównym Przystankiem autobusowym w Essen dla wielu przewoźników autokarowych jest: ESSEN, Hbf Sudseite (południowa strona dworca kolejowego).
 
 
 
  
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Pomimo ogromnych zniszczeń spowodowanych nalotami bombowymi miasto ma wiele zabytków. Wśród nich warto zobaczyć:
 
1. Kompleks Węglowo-Przemysłowy Niemieckiego Związku Celnego (Zeche Zollverein) – światowe dziedzictwo kultury UNESCO - wybudowany w 1932 roku kiedyś największa i najładniejsza kopalnia węgla kamiennego w Europie , a dziś słynny zabytek przemysłowy. Zwiedzić można maszynę wyciągową, halę wywrotnicy i kotłownie.
 
2. Katedrę w Essen (Essener Dom) ze skarbcem (Domschatzkammer) - katedra z XIV wieku zawiera elementy średniowiecznej ottońskiej bazyliki cesarzowej Teofano, a w jej skarbcu znajdują się liczne perełki jak „Złota Madonna” („Goldene Madonna”), najstarsza pełnoplastyczna figura Najświętszej Marii Panny na Zachodzie oraz przedmioty liturgiczne ze wszystkich epok.
 
3. Starą Synagogę (Alte Synagoge) - która spłonęła podczas „Nocy Kryształowej” 9 listopada 1938 roku, ale wojnę przetrwała prawie bez zniszczeń. Po odrestaurowaniu można tu oglądać liczne wystawy gdyż pomieścić może nawet do 1.400 osób.
 
W okolicy można wybrać się także na wycieczki np.
1. Szlakiem Kultury Przemysłowej (Route der Industriekultur) - na którym zlokalizowano 52 wspaniałe świadectwa przemysłowo-kulturalnej przeszłości oraz teraźniejszości Zagłębia Ruhry, w tym obiekty przemysłowe o znaczeniu ponadregionalnym, osiedla robotnicze muzea lub panoramy;
 
2. do Parku Rejonowego Mattlerbusch w Duisburgu (Revierpark Mattlerbusch) - który jest oaza zieleni pośród miast Duisburg, Dinslaken i Oberhausen, o powierzchni 45 hektarów. W Parku zobaczymy tężnię o długości 40 i wysokości 8 metrów, duży wodospad, zbiorowiska roślinności bagiennej i pawilon;
 
3. do Ogrodu Cesarskiego (Kaisergarten) w Oberhausen - w którym żyją tutaj głównie zwierzęta rodzime, szopy, jelenie, pawie, wilki, a także świnie, osły, kucyki i kury. W pobliżu znajduje się także Ludwig Galerie, w której urządzane są wystawy czasowe.
 
W Essen odbywają się także najliczniej odwiedzane w Niemczech targi, w tym:
 
1. ESSEN MOTOR SHOW - organizowane pod koniec listopada i dotyczą światowych targów tuningu, sportów motorowych i samochodów klasycznych. Przybywają tutaj zarówno sławy wyścigów samochodowych i motocyklowych, jak i producenci różnego rodzaju pojazdów. Prezentowane są również futurystyczne modele, bolidy oraz nowe propozycje projektantów.
 
2.Światowe Targi Inżynierii Spawania, Cięcia i Obróbki Spawalniczej „Schweißen & Schneiden” - odbywające się co cztery lata targi światowe poświęcone technikom spawania i cięcia. Prezentowane są nowości z zakresu obróbki metali, automatyzacji produkcji, technik spawalniczych, materiałoznawstwa, zastosowań CAD/CAM oraz robotów przemysłowych.
 
3.Międzynarodowe Targi Fitness, Wellness i Rekreacji „Fibo” - organizowane w maju, a dotyczą nowych produktów i trendów ze świata fitness.
 
Do atrakcji Essen należą także:
1. „Tygodnie Światła w Essen” („Essener Lichtwochen“) - które od końca października do początku stycznia rozświetlają centrum miasta tysięcami żarówek i nowoczesnych elementów techniki świetlnej, tworząc imponujące efekty świetlne.
 
2. „Międzynarodowy Jarmark Bożego Narodzenia” („Internationaler Weihnachtsmarkt”) - słynie z pierników, grzanego wina i rajskich jabłuszek, ręcznie rzeźbionych szopek, piramid adwentowych, drewnianych figurek świątecznych, świec z wosku pszczelego, ręcznie czerpanego papieru.
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.