Kraje Docelowe
Tanie Linie Autokarowe
Tanie Linie Autokarowe
Poradnik Kupującego
Jak kupić bilet autokarowy
Polak za Granicą
Hotele i Noclegi
Frankfurt
Frankfurt
 
Frankfurt nad Menem to jedno z pięciu największych miast Niemiec, największe centrum finansowe i wystawiennicze. Miasto położone jest nadz rzeką Men u podnóża Gór Taunus. Jest największym miastem Hesji, chociaż stolicą tego kraju jest Wiesbaden.
 
Frankfurt nad Menem jest przede wszystkim znanym na świecie centrum finansowym. Znajdują się tutaj centrale trzech największych niemieckich banków prywatnych – Deutsche Bank, Dresdner Bank i ING-DiBA. Frankfurt jest również drugim na świecie miejscem obrotu papierami wartościowymi, obsługując zdecydowaną większość rynku niemieckiego. Mieści się tu prowadzona przez Deutsche Borse AG giełda papierów wartościowych oraz elektroniczna platforma obsługi rynku kasowego xetra .W mieście mają swoją siedzibę  przedsiębiorstwa z branży chemicznej, przedsiębiorstwa z branży komputerowej.
 
Do Frankfurtu można dojechać również wykorzystując tanie połaczenia autokarowe na trasie z Polski do Niemiec  wykonywane przez autokary, autobusy Agat, BTZ-PTTK Katowice-A, EcolinesEurolines Polska,  Gairing, Interbus,  Julia-Tour/Olivia, Nord,  PKS Warmia, Polonia Transport, Sandra, Sindbad, Sokół, PKS Warmia. Tanie bilety autokarowe z i do Frankfurtu można kupić przy wykorzystaniu naszej strony po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu trasy z wyszukiwarki. Sugerowana cena biletu w zależności od odległości miejscowości zaczyna się od 180zł w jedną stronę. Od podanej ceny mogą być stosowane zniżki dla pasażerow w różnym wieku widoczne w systemie na etapie wprowadzenia danych pasażerów w tym daty urodzenia lub nr legitymacji.
 
Przystankami głównymi we Frankfurcie z których korzystają autokary Grupy Voyager są najczęściej : FRANKFURT, Hauptbahnhof Bussteige 10/11/12; FRANKFURT, Hbf Südseite; FRANKFURT, HBF str poł.Busparkplatz-róg Stutt./Pforzhmstr
 
 
 
 
Sprawdź połączenia autokarowe i Kup bilet on-line 24h/dobę
 
 
 
Port lotniczy Frankfurt  Rhein-Main-Flughafen, (kod IATA -FRA kod ICAO-EDDF)
Lotnisko jest trzecim co do wielkości portem Europy, ale pierwszy co do ilości połączeń portem świata. Jest też największym lotniskiem Niemiec.
a) Posiada dwa terminale pasażerskie - Terminal 1 z hallami A, B i C - z którego korzysta LUFTHANSA i jej sojusznicy oraz
b) Terminal 2 - z Hallami D i E - wykorzystywany przez innych przewoźników w tanie linie lotnicze.
 
Lotnisko położone jest 12km na południowy zachód od centrum Frankfurtu. Można się tam dostać autostradami A3 i A5 oraz koleją - dojazd zajmuje od 15 do 25 minut, a także taksówką - koszt około 25 euro.
 
 
Port lotniczy Frankfurt - Hahn  (Kod IATA - HHN, kod ICAO - EDFH)
Lotnisko jest międzynarodowy głównie międzynarodowym portem przesiadkowym tanich przewoźników położonym 10km od miast Kirchberg (Hunsbruck)  i 20 km od Simmern a odległy o ponad 130 km na zachód od Frankfurtu nad Menem.
Na lotnisko można dojechać samochodem albo autobusami, które kursują także do odległej o 60km Moguncji, posiadającej połączenia kolejowe z całym krajem. Kursuje także autobus na linii z Frankfurtem, który zatrzymuje się przy Terminalu 1 lotniska Ren-Men, oraz z Kolonią i Luksemburgiem. Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski i jest wykorzystywane przez tanich przewoźników - głównie Raynair.
 
 
 
 
Bilety Lotnicze Sprzedaż i Rezerwacja : Infolinia 32 728 30 44
(pon-sob od 8.00 do 20.00; niedziela od 12.00 do 20.00)
 
 
Frankfurt to również centrum wystawiennicze, w którym odbywają się m.in.:
- targi książki - Frankfurte Buchmesse;
- międzynarodowa wystawa samochodowa - Internationale Automobil - Ausstellung;
- targi artykułów konsumpcyjnych - Ambiente
- targi muzyczne 
 
Frankfurt jest także centralnym punktem Europy, co czyni z niego centralny węzeł komunikacyjny:
- krzyżują się autostrady A5 z autostradą A3,
- posiada jeden z największych portów lotniczych świata Ren-Men,
- posiada jeden z najważniejszych węzłów kolejowych Niemiec – skrzyżowanie linii szybkich kolei Intercity-Express, których pociągi jeżdżą z prędkością 300km/h po nowo-budowanej linii kolei na odcinku Frankfurt-Kolonia;
- rozbudowany system miejskiej komunikacji publicznej - kolej, szybka kolek miejska, autobusy, tramwaje oraz metro i dla turystów tramwaj Ebbelwei-Expres.
 
Frankfurt to także miasto licznych zabytków:
 
kościołów ewangelickich - św. Katarzyny, Św. Mikołaja, Trzech Króli, Ś.w Piotra;
kościołów katolickich - Katedra, Św. Marka
synagog - Główna, Westend, Borneplatz;
uniwersytetów - np. Uniwersytet Wolfganga Goethego
muzeów - Biblii, Architektury, Archeologii, Filmu
 
 

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.